XAUT Coin Nedir? (Tether Gold) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

USD Tether Coin’i tüm yatırımcılar bilmekte ve aktif olarak kullanmaktadır. Amerikan dolarının kripto para karşılığı olarak bilinen USDT, neredeyse tüm kripto para borsalarında, daha hızlı, güvenli ve kararlı ticaret işlemleri için kullanılıyor. Hatta bu kripto para birimi en değerli kripto para birimleri arasında yer alıyor. Fakat aynı logoya sahip olan ve aynı geliştirici ekibi tarafından geliştirilmekte olan Tether Gold birçok kişi tarafından bilinmiyor. Bu yüzden yatırımcılar XAUT Coin nedir sorusunu araştırıyorlar. Aynı Amerikan Doları gibi, altının karşılığı olarak kripto para formatında üretilen ve piyasalara sürülen XAUT Coin, yeni ve güçlü bir kripto para birimi olarak biliniyor. Bizler de bu içeriğimizde XAUT Coin nedir, nereden alınır, yorumları nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi sorularınızı yanıtlandırmaya çalışacağız.

XAUT Coin Nedir? Tether Gold Nasıl ve Nereden Alınır?
XAUT Coin Nedir? Tether Gold Nasıl ve Nereden Alınır?

XAUT Coin (Tether Gold) Nedir?

Tether Gold, aynı USDT (Tether) kripto para birimi gibi bir amaca hizmet eden kripto para birimlerinden biridir. Zaten yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi aynı geliştirici ekip tarafından geliştirilerek 2020 yılında piyasalara sürülmüştür. XAUT Coin ismini verdiğimiz Tether Gold da nispeten stabil bir coindir. Bu yüzden borsalarda ve platformlarda yapılacak olan ticaret işlemleri için oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Fakat değerinden ötürü yalnızca büyük yatırımcılara hitap eden bir yapıya sahiptir.

Tether Gold (XAUT Coin), adından da anlaşılacağı üzere altın endeksli bir kripto para birimidir. Buradaki altın ise İngiliz bankalarındaki bir ons altın miktarına eşittir. Kripto paramızın arzının değişimi ve değeri tamamen ons altının değerine bağımlı bir şekilde hareket etmektedir. Dolayısıyla XAUT Coin ile birlikte artık kripto para dünyasında altına da yatırım yapabilmek mümkün hale geliyor. Ayrıca XAUT Coin ERC-20 ve TRON altyapısını kullanarak daha erişilebilir bir kripto para haline geliyor.

XAUT Coin İstatistikleri

XAUT Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın beklendiği kadar ilgi görmediğini anlayabiliyoruz. Bunun en büyük sebebi henüz yeni bir kripto para birimi olması ve piyasalarda varlığını çok fazla gösterememesi. Ayrıca birçok yatırımcı bunun USDT Coin’in farklı bir versiyonu olduğunu düşünüyor.

  • XAUT Coin (Tether Gold) toplam market hacmi 188,1 Milyon Dolar
  • Toplam arz miktarı 105,5 Milyon adet olan kripto paramızın arz miktarı talebe ve fiyatlanmaya göre değişiklik göstermektedir.
  • XAUT Coin en değerli kripto paralar listesinde 308. Sırada bulunmaktadır.

XAUT Coin, bir Tether projesi olarak güvenilen kripto paralar arasında yer alıyor ancak yüksek bir fiyata sahip olduğu için diğer kripto para birimleri ile ticaretinin yapılması pek mümkün olmuyor. Çünkü bu miktarlarda alım satım yapabilmek için büyük bir yatırımcı olmak gerekiyor.

kripto para
kripto para

XAUT Coin Yorum

XAUT Coin yorumları incelendiğinde kripto paramızın, bu piyasaya farklı bir bakış açısı getirdiği sonucuna ulaşabiliyoruz. Geleneksel piyasaların vazgeçilmez yatırım araçlarından biri olan altının kripto para dünyasına entegre edilmiş olması birçok kripto para bilirine göre büyük bir atılım olarak nitelendiriliyor. Ancak altına yatırım yapmakta olan yatırımcıların büyük bir çoğunluğu kripto paralardan ziyade geleneksel piyasaları tercih ettiği için Tether Gold’un piyasalarda varlık sağlayabilmesi oldukça zor.

Yine de milyon dolarlık bir market hacmine erişmeyi başaran ve birçok kripto para yatırımcısının altın varlığına ilgi duymasını sağlayan XAUT Coin, bugünlerde büyük yatırımcılar ve kuruluşlar tarafından tercih ediliyor. İlerleyen zamanlarda ise birçok kişi kripto paramızın daha fazla talebe sahip olacağını, dolayısıyla altın piyasasının da kripto paralar içerisinde aktif bir rol oynayacağını düşünüyorlar.

XAUT Coin Fiyatı

XAUT Coin fiyatı, yukarıda da bahsettiğimiz gibi direkt olarak ons altın endeksli bir şekilde hareketlilik sergiliyor ve bunun dışında bir değer görebilmek mümkün olmuyor. Fakat kripto paramız 2020 yılında piyasaya sürüldüğü için en düşük ve en yüksek değerleri bulunuyor. En azından altın piyasası hakkında bilgi sahibi olabilmek adına XAUT Coin tüm zamanlar fiyat değişimini inceleyebilirsiniz.

  • XAUT Coin (Tether Gold) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2020 tarihinde $2040 olarak kayıtlara geçti.
  • XAUT Coin (Tether Gold) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $1408 olarak kaydedildi.

Günümüzde Ons altın fiyatı, dolayısıyla XAUT Coin fiyatı $1770 ile $1800 arasında değişkenlik gösteriyor. Özellikle pandeminin etkisiyle altının fiyatı da oldukça artmış olduğu için birçok kişi bu kripto para birimine ve varlığımıza yatırım yapmaktadır.

XAUT Coin Geleceği

Ons altın bilindiği üzere güvenli bir liman ve yatırım aracı olarak biliniyor. Nakit parasını enflasyona karşı korumak isteyen ve risk almak istemeyen yatırımcılar da genellikle altın yatırımı yapıyorlar. Bu noktada kripto para yatırımcıları da yüksek volatiliteye sahip kripto paralara yatırım yapmak yerine XAUT Coin yatırımı yaparak varlıklarını korumayı başarabilirler. Bu yüzden birçok kripto para biliri, belli dönemlerde yatırımların bu yönde yapılmasının varlık arttırma açısından oldukça önemli olduğunu belirtiyorlar.

XAUT Coin geleceği de tahmin edebileceğiniz üzere tamamen altına bağlı bir şekilde ilerleme gösteriyor ve bu yüzden nasıl bir yol izleyeceği tahmin edilemiyor. Fakat altının uzun vadede kayıp yaşatmadığı ve az miktarda da olsa kazanç sağladığı biliniyor. Bu yüzden varlığınızı korumak için sizler de XAUT Coin yatırımı yapabilirsiniz. Fakat nasıl bir ilerleme izleyeceği hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız dünya piyasalarını takip etmenizi tavsiye ederiz.

kripto para
kripto para

XAUT Coin (Tether Gold) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

XAUT Coin, birçok platforma aktif olarak aktarımı gerçekleştirilebilen ve çoğu noktada kullanılabilen bir kripto para birimidir. Fakat maalesef halen çok fazla kripto para borsasında kabul görmemiştir. Buna rağmen ilerleyen zamanlarda, talebin de artması ile birlikte daha çok noktada erişilebilir bir hale geleceği düşünülmektedir. XAUT Coin alım satım işlemleri yapabileceğiniz 5 adet kripto para borsası bulunmaktadır.

  • Bitfinex – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
  • FTX
  • Uniswap (V3)
  • BTSE
  • BigONE

Bunların dışında ERC-20 ve TRX altyapısını destekleyen dijital cüzdanlarda, platformlarda, DEX borsalarında ve yapılanmalarda XAUT Coin barındırabilir, transfer edebilir, günlük işlemleriniz için aktif olarak kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz varlıkları da enflasyona karşı korumak için oldukça iyi bir yatırım aracı olduğunu unutmayın.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla XAUT Coin nedir sorusunu yanıtlandırdık ve çalışma prensibi, fiyatı, yorumları, geleceği hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizlerle paylaştık. Umarız bu kripto para birimi hakkında aradığınız tüm detaylara ulaşabilmişsinizdir. Benzer inceleme içeriklerimiz için kripto para isimli sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Buradaki hiçbir yazı yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

Yorum yapın