Başlangıç Borsa Arpa Coin Nedir? Arpa Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

Arpa Coin Nedir? Arpa Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

0

Arpa Coin veya Arpa Chain geçtiğimiz günlerde yeni rekorunu hızlı bir şekilde kırmayı başardı. Bu yüzden birçok yatırımcının dikkatini çekerek Arpa Coin nedir sorusu araştırılmaya başlandı. Verilerin güvenliği ve gizliliği konusunda büyük yenilikler getiren kripto paramız ve blok zinciri teknolojisi geliştiricilerin de ilgisini çekiyor. Ayrıca güçlü bir DeFi projesi olarak göze çarpıyor. Büyük kazançlar sağlayan bu kripto para hakkındaki detayları merak ediyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz. İçeriğimizde Arpa Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak ve fiyatı, geleceği, yorumları, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

Arpa Coin Nedir? Arpa Coin Nasıl ve Nereden Alınır?
Arpa Coin Nedir? Arpa Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

ARPA Coin (Arpa Chain) Nedir?

Arpa Coin, blok zinciri ağları üzerinde hesaplama işlemlerinin daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlamasının yanında verilerin güvenliğini de garanti altına almaktadır. Çin merkezli olarak 2019 yılında piyasaya sunulmuş olan kripto paramız, kendi altyapısına sahip olmakla birlikte blok zinciri üzerindeki işlemlerin yönetilmesinde de büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Gizliliği önemseyen sözleşmeleri tam olarak destekleyen Arpa Chain altyapısı ile birlikte hem büyük işletmeler hem de yatırımcılar güvenilir işlemler gerçekleştirebilirler.

Ayrıca Arpa Chain altyapısında dApp geliştirmek de mümkündür. Bu yüzden yatırımcıların yanında birçok geliştirici bu altyapıya ilgi duymaktadır. Dolayısıyla birçok sektörde de aktif bir şekilde kullanılabilmektedir. Kişisel güvenlik önlemleri, dijital pazarlamada güvenlik, sigorta ve bankacılık gibi alanlarda aktif bir şeklde Arpa Coin kullanılabilir. Arpa Chain altyapısı ve Arpa Coin hakkında daha detaylı bilgilere erişmek isterseniz ARPA Whitepaper sayfasını inceleyebilirsiniz.

ARPA Coin İstatistikleri

ARPA Coin, ortalama seviyede market hacmine ve yine ortalama seviyede arz miktarına sahip olan bir kripto para birimidir. Bu yüzden ARPA Coin istatistikleri oldukça ideal seviyelerdedir. Durum böyle olunca yatırımcılar kripto paramıza güvenmekte ve yatırım miktarlarını kademeli olarak arttırmaktalar. İleride yaşanacak değişimlerinden ötürü cezbedici bir hal aldığı da ortadadır.

 • Arpa Coin (Arpa Chain) toplam market hacmi 250 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 1,5 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 1,2 Milyar adettir.
 • Arpa Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Arpa Coin’in bu istatistikleri geçtiğimiz birkaç ay öncesine kadar oldukça düşüktü ve market üzerinde herhangi bir söz sahibi değildi. Fakat son bir ay içerisinde ciddi anlamda tüm açıdan değerlerini yükseltmeyi başardı.

kripto para
kripto para

ARPA Coin Yorum

Gizlilik ve güvenlik konusuna önem veren blok zinciri altyapıları ve kripto para birimleri eninde sonunda hak ettikleri değere ulaşırlar. Ancak bu hedeflere ulaşabilmek için kararlı bir şekilde yollarından sapmadan ilerlemeleri gerekmektedir. Arpa Coin de bu noktada oldukça istikrarlı bir ilerleme sergiliyor. Bugün en değerli kripto paralar listesinde 284. Sırada bulunan ve arkasında büyük bir takipçi kitlesi bulunan kripto paramız, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi yeni rekorunu geçtiğimiz günlerde kırdı ve halen yükseliyor.

Arpa Coin yorumları da gün geçtikçe daha olumlu bir hal alıyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde ciddi bir değişim yaşamadığı için gündem konusu olmasa da son zamanlarda oldukça çok konuşuluyor ve yatırımcısını her geçen gün arttırıyor. Bu durum da kripto paramızın daha değerli olmasını sağlıyor.

ARPA Coin Fiyatı

ARPA Coin fiyatı geçtiğimiz günlerde rekor kırarak en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Bu trendde halen bulunan kripto paramız her an tüm zamanlar değerlerini değiştirebilecek potansiyele sahip gibi gözüküyor. Bu durum da yatırımcıların iştahlarının artmasına sebep oluyor. Böylece hem değerini hem market hacmini hem de bilinirliğini her geçen gün arttırıyor.

 • Arpa Coin (Arpa Chain) tüm zamanlar en yüksek değeri Ekim 2021 tarihinde $0.1921 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • Arpa Coin (Arpa Chain) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.003471 olarak kaydedilmiştir.

ARPA Coin günümüzde $0.1 ile $0.2 arasında değer değişikliğine sahip. Son zamanlardaki yükselişi ile birlikte yüksek fiyat hareketliliğine sahip olan kripto paramız uzun vadeli yatırımcılar tarafından tercih edilmiyor. Fakat gün içerisinde çok fazla para girişi ve çıkışı yaşanıyor.

ARPA Coin Geleceği

ARPA Coin, en düşük seviyesinden günümüze tam olarak %5000 oranında yükseliş gösterdi. Böylece birçok yatırımcıya büyük kazançlar sağlamayı başardı. Durum böyle olunca daha fazla habere konu oldu ve market hacmini arttırmaya başladı. Bugün sağladığı teknolojiler ve kendi geliştirmiş olduğu blok zinciri altyapısı sayesinde güçlü bir proje olarak göze çarpan ARPA Coin geleceği hakkında belirtilen görüşler de oldukça umut vaat edici gözüküyor. Fakat beklentiler kısa ve orta vadeli değil.

Bugün ARPA Coin yeni zirveleri test ediyor ve yükseliş trendi sona yaklaşıyor. Nerede duracağı bilinmiyor ancak yakın gelecekte bir düzeltme yapacağı aşikâr. Durum böyle olduğu için birçok kripto para biliri önümüzdeki bir yıl içerisinde daha yatay bir grafik çizeceğini düşünüyor. Daha sonrasında tekrar zirveleri test edeceği ve ilerleyen beş yıl içerisinde $0.5 hedefini rahatlıkla geçeceğini belirtiyorlar. Projesiyle, altyapısıyla ve istikrarlı ilerleyişiyle incelendiğinde bu hedefin zor olmadığını görmek mümkün.

kripto para
kripto para

ARPA Coin (Arpa Chain) Nasıl ve Nereden Alınır?

Arpa Coin ERC-20 altyapısını desteklediği için birçok noktada rahatlıkla transfer edilebilen ve barındırılabilen bir kripto para birimidir. Ayrıca banka işlemlerinde ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi birçok sektörde aktif olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında Arpa Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türk borsaları da dahil olmak üzere, 40’a yakın kripto para borsası bulunmaktadır.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Binance TR – Binance Türkiye Borsası
 • Huobi Global
 • Bithump
 • KuCoin
 • Coinbase Exchange
 • Bitay – Türk Borsası
 • UniSwap
 • CoinDCX

ARPA Coin varlıklarınızı bu borsalar üzerinde oluşturduktan sonra Trust Wallet ve MetaMask gibi dijital cüzdanlara aktarabilirsiniz. Böylece sahip olduğunuz varlıklarınızı kaybetme riskinin önüne geçmiş olursunuz. Daha sonrasında tekrar borsalara aktararak bozum yapabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde Arpa Coin nedir, fiyatı ne kadardır, yorumları nasıldır ve nereden alınır gibi sorularınıza yanıt bulabilmişsinizdir. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorumun yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını unutmayın! Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!