WordPress Test Eklentisi
WordPress Eklentileri

WordPress Anket Eklentisi: En İyi WordPress Test – Quiz Eklentisi

WordPress siteniz için en iyi sınav eklentilerini mi arıyorsunuz? BuzzFeed gibi birçok popüler web sitesi, viral içerik oluşturmak ve web sitelerinde kullanıcı katılımını artırmak için Quiz Eklentileri kullanır.

Bu makalede, WordPress için kullanıcılarınızı etkileşime geçirmenize ve sitenizde geçirilen süreyi artırmanıza yardımcı olacak en iyi sınav eklentilerini seçtik. Yine yazımız içerisinde WordPress Quiz Eklentisi ve WordPress Anket Eklentisi hakkında detaylı bir listeye yer veriyor olacağız.

En İyi WordPress Anket Eklentileri – Quiz Eklentileri – 2020

WordPress Anket Eklentisi
WordPress Anket Eklentisi

1. LearnDash

WordPress Anket Eklentisi
WordPress Anket Eklentisi

LearnDash piyasadaki en iyi WordPress Anket eklentisidir . İhtiyacınız olan her türlü sınavı oluşturmanızı sağlayan güçlü bir Sınav özelliği ile birlikte gelir. Tek seçenek, çoktan seçmeli, serbest metin, sıralama, eşleştirme, deneme, boşluğu doldurma ve anket gibi birçok soru türüne sahiptir.

Diğer özelliklerden bazıları şunlardır: zamanlı sınavlar, rastgele sorular, soru bankası, çok sayfalı sınavlar, limit girişimleri ve daha fazlası. Sınav sonrası seçenekleri, yönlendirmeleri, mesajları, birden fazla stilde sınav sonucu görüntülerini, skor tablosunu, sertifikaları ve düzeyleri içerir.

LearnDash aynı zamanda Onedio tarzı etkileşimli anket eklentisi olarak da biliniyor. Bildiğiniz gibi  viral testler oluşturma konusunda önde gelen yayıncılardan biri olan Onedio, test içeriklerinde oldukça fazla erişim elde ediyor.

2. TryInteract

WordPress Quiz Eklentisi
WordPress Quiz Eklentisi

TryInteract, WordPress Onedio tarzı test oluşturmak ve bunları potansiyel müşteriler oluşturmak, sosyal medya takibi oluşturmak, trafik oluşturmak ve dönüşümleri geliştirmek için kullanan güçlü bir web tabanlı uygulamadır. Şık bir sürükle ve bırak sınav oluşturucu ile son derece etkileşimli sınavlar oluşturmanıza olanak sağlar.

Farklı stiller, renkler, tasarımlar ve 100’den fazla kullanıma hazır test şablonu seçebilirsiniz. Kullanıcının önceki sorulara verdikleri yanıtlara dayalı olarak soruları göstermenizi sağlayan bilgi yarışmasını destekler. Sonuçlarını kolayca göstermek için puanlama sistemlerini kullanabilirsiniz.

Basit bir kısa kod kullanarak WordPress sitenize kolayca eklenebilir ve e-posta pazarlama ve CRM yazılımınızla güzel bir şekilde bütünleşir. WordPress Quiz Eklentisi arayanların mutlaka değerlendirmesi gereken  bir Quiz eklentisidir.

3. WP Quiz

WordPress Quiz Eklentisi
WordPress Quiz Eklentisi

WP Quiz, WordPress için esnek ve kullanımı kolay bir Quiz eklentisidir. 3 sınav türü ile birlikte gelir: trivia, kişilik ve flip kartlar. Sorularınıza ve yanıtlarınıza resim ekleyebilir, kullanıcıların sınavı yeniden başlatmasına izin verebilir, sonunda sonuçları gösterebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

WP Quiz iki stil seçeneği ile birlikte gelir: çok sayfalı veya tek sayfalık test. Sosyal paylaşım düğmelerini otomatik olarak kaydırma ve ekleme olanağına sahipsiniz. Pro sürümü Eklentinin görünümü sonuçları, rastgele sorular ve cevaplar, geri sayım sayacı ve bir eylemi gerçekleştirmek için kullanıcıyı zorlama sağlayan görüntülü reklamlar içerir.

4. Quiz And Survey Master

WordPress Quiz Eklentisi
WordPress Quiz Eklentisi

Quiz and Survey Master dinamik bir sınav eklentisi ve WordPress anket eklentisidir. Bu güçlü ikisi bir arada eklenti kenarlarda biraz kaba görünebilir, ancak mükemmel özellikler ve kapsamlı fonksiyonları ile bunu telafi eder.

Çoktan seçmeli, doğru ve yanlış, boşlukları doldurma ve daha fazlasını içeren birden fazla soru türünü destekler. Ayrıca, birden çok sonuç sayfası oluşturmanıza olanak tanır, böylece bunları kullanıcı puanına göre özelleştirebilirsiniz. E-posta desteği, sertifikalar, skor tabloları, ipuçları, yorum kutuları ve ücretli eklentilerle birlikte daha da fazla özellik ile birlikte gelir.

5. mTouch Quiz

WordPress Anket Eklentisi
WordPress Anket Eklentisi

mTouch Quiz mobilite ve akılda öğrenme ile yazılmış bir mobil dostu WordPress sınav eklentisidir. İpuçları, çoklu doğru cevaplar, sınav sırasında veya sonrasında doğru cevabı vurgulayın, cevap denemelerini kısıtlayın ve daha fazlasını uygulayın.

Soruları rastgele seçmenin yanı sıra özelleştirilmiş başlangıç ​​ve bitiş ekranları oluşturabilirsiniz. Bu WordPress Anket Eklentisi Ayrıca, sonunda bir skor kartı göstermek için her soru için puan değerleri ile birlikte gelir.

6. Quiz Cat

WordPress Anket Eklentisi
WordPress Anket Eklentisi

Quiz Cat web siteniz için viral sınavlar oluşturmak için kullanımı kolay arayüzü ve mükemmel seçenekler ile sunulan ücretsiz bir WordPress sınav eklentisidir. Her soruya ve yanıta resim eklemenizi sağlar. Sınavınız için bir başlangıç ​​ve bitiş ekranı da oluşturabilirsiniz.

Etkinleştirildiğinde, eklenti sizden web sitesi API’larına bağlanmanızı isteyecektir. Ancak, API’ye bağlanmadan iyi çalışır. Gerçekten iyi çalışan basit seçeneklerle kullanımı kolay bir WordPress Quiz Eklentisidir.

7. HD Quiz

WordPress Quiz Eklentisi
WordPress Quiz Eklentisi

HD Quiz WordPress web siteleri için başka bir harika ücretsiz sınav eklentisidir. Duyarlı bir tasarıma sahiptir ve ihtiyacınız olduğu kadar çok soru ve cevap ile sınırsız sınavlar oluşturmanıza olanak tanır. GIF resimlerini sorularınızı ve cevaplarınızı daha etkileşimli ve eğlenceli hale getirmek için de kullanabilirsiniz.

Diğer önemli özellikler arasında sınav zamanlayıcısı, ipuçları için soru ipuçları, sosyal paylaşım, görüntüleri cevap olarak kullanma, puanlama ve daha fazlası bulunur. Bu WordPress Anket Eklentisi ile daha pek çok soru özelliğini ücretsiz olarak içeriğinize ekleyebilirsiniz.

8. ARI Stream Quiz

WordPress Anket Eklentisi
WordPress Anket Eklentisi

ARI Stream Quiz WordPress için sınavlar oluşturmanızı sağlarken katılımcılarınızın mail adreslerini toplamanıza yardımcı olan güzide bir Quiz Eklentisidir. MailChimp ve diğer e-posta pazarlama servis sağlayıcıları ile entegrasyonu destekler. Potansiyel müşteri oluşturma dışında, gerçek test oluşturucu, testlerinizi oluşturmak için kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Daha hızlı performans için ajax kullanır, çoklu temalara, sosyal medya entegrasyonuna, Açık Grafik desteğine ve daha fazlasına sahiptir. Bu özellikleri ise onu en iyi WordPress Anket Eklentisi olma yolunda avantajlı ilerlemesini sağlıyor.

9. Chained Quiz

WordPress Test Eklentisi
WordPress Test Eklentisi

Chained Quiz soruların önceki sorulara bağlı olduğu ve birbiri ile ilişkili cevapların olduğu sınavları oluşturabileceğiniz iyi bir WordPress Sınav eklentisi olarak tanımlanabilir. Bu, dinamik olarak değişen son derece etkileşimli kişilik testleri oluşturmanıza olanak tanır.

Çoktan seçmeli, tek seçimli ve deneme cevaplarını destekler. Her doğru cevaba puanlama atayabilir ve kullanıcı bir cevap seçtiğinde ne yapılacağına karar verebilirsiniz.

En İyi WordPress Sınav Eklentisi Hangisi?

Bu eklentilerin her birini inceledikten sonra, LearnDash ve TryInteract’ın piyasadaki en kapsamlı ve en iyi sınav oluşturma eklentileri olduğuna inanıyoruz.

Eğer sonuç odaklı kullanıcıyı belirli sonuçlara itmek istediğiniz bir test oluşturmak istiyorsanız LearnDash‘i öneririm.

Hızlı bir şekilde viral testler oluşturmak için bağımsız bir çözüm arıyorsanız, TryInteract‘ı tavsiye ederim.

Umarız bu makale WordPress için en iyi sınav eklentisini bulmanıza yardımcı olmuştur. Çok amaçlı wordpress tema yazımızı da okuyarak pek çok demosu bulunan temayı inceleyip sitenizin arayüzünü kolaylıkla profesyonel bir arayüze çevirebilirsiniz. Ayrıca WordPress Eklentileri kategorimizi ziyaret ederek en iyi WordPress eklentileri hakkında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Eğer oluşturduğunuz soruları ya da cevapları sadece sosyal ağlarda içeriğinizi paylaşan kişilere özel göstermek isterseniz Social Locker eklentisini de denemenizde fayda var.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Bir yanıt var: WordPress Anket Eklentisi: En İyi WordPress Test – Quiz Eklentisi

  1. Paylaşım için teşekkürler. WPForms kullanarak da anket oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? [reklamyasak] 3 kişiye ücretsiz tam 1 yıllık WPForms pro üyeliği vermektedir.
    Detaylar:
    [reklamyasak]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.