WordPress Jevelin Teması
WordPress Temaları

WordPress Jevelin – Çok Amaçlı WordPress Tema Önerisi

Çok amaçlı WordPress tema arayışımıza dur diyebilecek bir tema ile karşınızdayız. Tema inceleme serimizin ilk teması olan Jevelin, çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Pek çok kategoriye uyarlanabilen Jevelin temasını detaylı olarak incelemeye başlayalım.

Jevelin | Çok Amaçlı WordPress Tema (AMP Destekli)

Jevelin, yakın zamanda piyasaya sürülen ve yeni güncellenen çok amaçlı bir WordPress temasıdır. Kurumsal, kişisel ve ticari web siteleri için üretilmesinin yanı sıra Jevelin, güçlü WooCommerce e-ticaret eklentisinden tam olarak yararlanmak için tasarlanmıştır.

Bu sayede sadece bir site oluşturmak için tema aramak yerine  WordPress ve Jevelin ile tamamen çalışan bir çevrimiçi mağaza da oluşturabilirsiniz. E-Ticaret altyapısına uygun olarak kodlanmış Jevelin teması dinamik e-ticaretin tüm imkanlarını önümüze seriyor.

Mevcut bir web sitesi için tasarım değişikliği veya yeni bir web sitesi başlatmanıza yardımcı olacak bir tema arıyorsanız, Jevelin size ihtiyacınız olan her şeyi sağlamayı amaçlamaktadır. Bu temayı incelememin öncelikli sebebi bu tema hakkında bilgi almak isteyenlerin kararlarını daha doğru almalarını sağlamak. Tema hakkındaki tüm detayları incelemeye başlayalım…

WordPress Jevelin Tema Özellikleri

Jevelin tema inceleme
Jevelin tema inceleme

Jevelin çok amaçlı bir tema olduğundan, birçok web sitesi demolarının yanı sıra birçok özelleştirme seçeneği ve ayarı bizlere sunuyor. Blogcular ve serbest çalışanlardan daha büyük kuruluşlara ve e-ticaret mağazalarına kadar herkes bu temayı iyi kullanabilmelidir. Şimdi Jevelin temasının yeniden doğuşu ile en iyi özelliklerine bir göz atalım.

Birden Çok Web Sitesi Demosu

En iyi çok amaçlı WordPress temaları gibi Jevelin de önceden oluşturulmuş demoların bir kütüphanesini içeriyor. Bu demolar yalnızca bu temanın tam olarak ne yapabileceğini değil, aynı zamanda birkaç tıklamayla web sitenizin nasıl görünebileceğini de gösterir.

Bu nispeten yeni bir WordPress teması olduğundan, demoların hepsi tamamen modern ve güncel. Demolardan birini içe aktardıktan sonra, istemiyorsanız tasarımlarında herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmez. Bu temanın neler yapabileceğini görmenize yardımcı olmak için, Jevelin tema incelememizin bu bölümünde bu demolardan bazılarını keşfedelim.

[maxbutton id=”29″]

Kurumsal Jevelin Demosu
Jevelin tema inceleme
Jevelin tema inceleme

Jevelin’in varsayılan bir demo arayüzü bulunmuyor. Pek çok demo arayüzü olsa da varsayılan bir arayüzü kendilerine belirlememişler. Kurumsal bir şirketin web sitesinde sunmak istediği tüm sunumu organize edebilecek çok amaçlı WordPress temalarından olan Jevelin, tam ekran bir kaydırıcıyı da müşterilerine sunmayı ihmal etmemiş.

Anasayfanızda müşteri görüşleri, ekip arkadaşları, portföy, tamamlanan ve devam eden projelerden alıntılar, başarı grafikleri, Google haritası ve iletişim formu ekleyebileceğiniz dinamik bir WordPress teması olan Jevelin ayrıca, tüm bu içeriklerin özelleştirilebilmesini de mümkün kılıyor.

Temanın kurumsal demosunu içe aktardıktan sonra istediğiniz noktada değişiklik yapabilir ve kendi içeriğinizi kurumsal anasayfa demosuna uygulayabilirsiniz. Demo içeriği özelleştirmeyi bu makalede bulabileceksiniz.

Temel Jevelin Demosu
Jevelin tema inceleme
Jevelin tema inceleme

Temel Jevelin demosunda büyük bir slider bulunur. Bu slider ile kullanıcılarınızın tam ekran bir sunum ile karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Ziyaretçiler genelde büyük ve etkileyici tasarımlardan etkileniyor.

Büyük karşılama ekranından sonra firmanız hakkındaki bilgileri listelemek için oldukça fazla alan bulunuyor. Kaydırıcı altındaki bu alanda istediğiniz şekilde sunum yapabilirsiniz.

[maxbutton id=”29″]

En iyi anasayfa ögeleri temel demoda bulunuyor. Sosyal medya ikonları, fiyat tablosu, en son blog yazıları, simgeler ve daha fazlasını temel Jevelin demosunda anasayfanız içerisinde gösterebilirsiniz.

Jevelin Online Mağaza Demosu

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

Jevelin temasının popüler WooCommerce çevrimiçi mağaza oluşturucu eklentisi için tam desteği sayesinde, hangi demoyu seçerseniz seçin, ürünleri çevrimiçi olarak listeleyebilir ve müşterilerinizden ödeme kabul edebilirsiniz. Ancak, özel bir e-ticaret web sitesi oluşturmak istiyorsanız, bu demo işinizi pek görmeyebilir. Yine de değerlendirmekte fayda var.

Jevelin mağaza demosu çok çeşitli şık ürün şablonları içerir. Envanterinizi şık bir şekilde sunmanıza yardımcı olacak çok sayıda çevrimiçi mağaza düzeni de içeriyor. Çevrimiçi olarak ne tür ürünler satmak istediğinizin bir önemi bulunmuyor. Bu e-ticaret demosu ile mağazanızı şirket vizyonunuza uyacak şekilde hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Açılış Sayfası Demosu

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

Jevelin tema paketinde aslında iki farklı açılış sayfası gösterimi var. Hangisini seçerseniz seçin, daha fazla ziyaretçinizi müşteriye veya müşteriye dönüştürmede veya onlarla başka bir ilişki kurmakta sorun yaşamamanız gerekir. Tasarımınızın dönüşümlerinizi maksimum seviyeye çıkarması gerekir.

Ana sayfa potansiyel müşteri oluşturma formu, daha fazla potansiyel müşteri oluşturma rolünü yerine getirmezse, açılış sayfası demo anasayfasının geri kalanı, ziyaretçilerinizin geri kalan sorularını yanıtlamaya odaklanır. Müşteri referansları, müşteri logoları ve portföy içeriği, ziyaretçilerinizi bir sonraki adımı atmaya ikna etmeye yardımcı olmak için kullanılabilir.

Yaratıcı Jevelin Demosu

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

Kurumsal müşterilere hitap etmenin yanı sıra, Jevelin teması yaratıcı web siteleri için çok uygundur. Serbest çalışanlar, danışmanlar, işletmeler ve yaratıcı sektörlerde çalışan diğer her türlü organizasyon, bu demoyu web sitelerinde kullanmaktan çekinmemelidir.

Bu demoda, en iyi çalışmanızı sergilemek için yaratıcı bir web sitesi oluşturmak uzun sürmez. Yaratıcı yönünüzü en az çabayla sunmak istiyorsanız, Jevelin yenilikçi demosu iyi bir seçenektir.

Jevelin Blog Demosu

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

WordPress bir blog platformundan çok daha fazlası olsa da, Jevelin bu popüler web sitesi oluşturucu yazılımının köklerini (blog) unutmadı. Aslında seçim yapabileceğiniz üç farklı blog demosu var. İçeriğinizi nasıl sunmak istediğinize bağlı olarak, Jevelin blog demolarının her birinin sunabileceği farklı bir tasarım vardır.

Hangi bloglama demosunu seçerseniz seçin, üzerinde çalışılacak farklı sayfa düzenleri ve tasarımları arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, projeniz için mükemmel blog’u oluşturmaktan yararlanmak için Jevelin’in diğer tüm harika özelliklerine sahip olacaksınız.

Diğer Jevelin demoları arasında fitness tasarımı , düğün sitesi seçeneği , etkinlik demosu ve portföy web sitesi bulunur.

Tek Tıkla Demo İçerik İçe Aktarıcı

Jevelin tema inceleme
Jevelin tema inceleme

Demo içerikleri içer aktarmak oldukça önemlidir. Zaten hazır olan bir temanın tasarımını kendi sitenize birebir uygulamak isteyebilirsiniz. Tüm siteyi birkaç tıklama ile sunucunuza kopyalayıp sadece içerikleri değiştirerek varolan tasarımı hızlı şekilde kullanabilirsiniz. Bu size hem zaman hem de esneklik kazandıracaktır.

Çevrimiçi Portföy

Jevelin tema inceleme
Jevelin tema inceleme

Hangi demoyu seçerseniz seçin Jevelin teması ile kolaylıkla portföy sunumları oluşturabilirsiniz. Sitenize portföy eklemek günümüzde oldukça önemlidir. Çok amaçlı WordPress teması olan Jevelin ile portföylerinizi birkaç tıklama ile oluşturabilir ve ziyaretçilerinize sunabilirsiniz.

[maxbutton id=”29″]

WordPRess Çok Amaçlı Tema
WordPress Çok Amaçlı Tema

Jevelin çok amaçlı wordpress tema ile pek çok portföy tasarımları uygulanabilir. Jevelin portföy konusunda oldukça yenilikçi tasarıma sahip. Müşterilerimizin daha önce yaptığımız işlere önem verdiğini hepimiz iyi biliriz.

WordPress Çok Amaçlı Tema
WordPress Çok Amaçlı Tema

Portföyünüzü yayınlamak için Jevelin içerisindeki pek çok düzeni kullanabilirsiniz. Portföy liste çeşitlerinden size en uygun olanı seçip listeleme türünü belirleyebilir ve ziyaretçilerinizin kullanımını kolaylaştırabilirsiniz. Çok amaçlı WordPress teması bu özellikleri taşıyor olmak zorundadır. Temanın esnek olması ve çok amaçlı kullanıma uygun olması oldukça önemlidir.

WordPress Çok Amaçlı Tema
WordPress Çok Amaçlı Tema

Portföy alanı bir sitenin en önemli alanlarından biri olduğu için üzerinde biraz daha fazla durmayı tercih ediyorum. Yaptığımız işlerin sunumunu ne kadar iyi yapabilirsek yapacağımız işlerin önünü açmış oluruz.

WordPress Çok Amaçlı Teması
WordPress Çok Amaçlı Teması

Sitenize yeni bir portföy eklemek istediğinizde WordPress paneli üzerinden oldukça kolay ekleme yapabiliyor olmanız bu çok amaçlı WordPress temasının öne çıkan özelliklerden sadece bir tanesi.

WordPress Çok Amaçlı Teması
WordPress Çok Amaçlı Teması

Ayrıca WordPress paneli üzerinden oluşturduğunuz portföylerin güncellemesini ve takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. Çok amaçlı WordPress tema beklentiniz ne ise tam olarak bu beklentinizi Jevelin ile karşılayabilirsiniz.

[maxbutton id=”29″]

Web Sitesi Özelleştirme Seçenekleri

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

Jevelin, Unyson Windows tarafından geliştirilen özel bir tema kontrol arayüzüne sahip. Panel diyebileceğimiz bu kontrol arayüzü sitenizin nasıl görünmesini istediğinizi belirteceğiniz en temel ayarlar bütününü içeriyor. Tasarımsal müdahalelerin dışında fonksiyonel bazı özellikleri de bu panel üzerinden yönetebiliyorsunuz.

Çok Amaçlı WordPress Tema
Çok Amaçlı WordPress Tema

WordPress özelleştiricisi ile de az önce bahsettiğim tasarımsal ve fonksiyonel revizeleri yapabilirsiniz. Ayrıca burada canlı önizleme seçeneği ile sitenizin anlık tepkilerini izleyebilirsiniz.

Çok Amaçlı WordPress Tema
Çok Amaçlı WordPress Tema

Düzenleyici ile işiniz bittiğinde geçerli değişiklikleri kayıt ettiğinizde tüm uygulamalarınız ziyaretçilerinizin beğenisine sunulmaya hazır hale gelecektir.

Jevelin WordPress Temasının Diğer Özellikleri

Özelleştirme seçenekleri ve önceden oluşturulmuş web sitesi demolarının yanı sıra, Jevelin’in önerebileceği birkaç özellik daha var:

 • Sürükle ve bırak Unyson sayfa oluşturucu aracı.
 • Slider Revolution premium slayt gösterisi oluşturucu eklentisi.
 • Temanın nasıl kullanılacağını kapsayan video dersleri kütüphanesi.
 • Tamamen mobil uyumlu.
 • Tam WooCommerce e-ticaret desteği.
 • 40’tan fazla özel kısa kod.
 • Sağdan sola metin içeren diller için optimize edilmiş RTL.
 • Ayarlanabilir mega menü navigasyon yardımı.
 • Altı blog yazısı düzeni.
 • Özel widget’ların seçimi.
 • Video arka planları için destek.
 • Paralaks kaydırma efekti.

Jevelin WordPress Teması Kullanıcı Deneyimi

Jevelin, sunumlarda her ne kadar öne çıkan özellikler içeriyor olsa da bazı durumlarda en doğru  tercih olmayabilir. En iyi çok amaçlı WordPress tema seçeneklerinden biri olan Jevelin, pek çok özelliği barındırıyor olsa da bu özelliklerin işiniz için uygun olup olmadığını doğru analiz etmeniz gerekiyor.

Herhangi bir temanın iyi olup olmamasından ziyade o temanın işinizi tam anlamı ile ifade ediyor olup olmadığına odaklanmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Jevelin’e Başlarken

Jevelin’i satın aldıktan sonra, tema dosyalarını WordPress web sitenize yüklemeden önce indirebilirsiniz. Temayı etkinleştirdikten sonra, önerilen ve gerekli eklentileri yüklemeniz istenir. Gerekli eklentiler temanın tüm özellikleri çalışması için önemlidir. Ayrıca içe aktaracağınız demo tasarımların tam  anlamı ile uygulanması için bu eklentiler hayati önem yaşıyor.

Çok Amaçlı WordPress Tema
Çok Amaçlı WordPress Tema

Kurulum aşamalarından biri de bu eklentileri etkinleştirmektir. Jevelin teması için gerekli olan dört adet eklenti bulunuyor. Bu eklentiler yukarıdaki resimde açıkça görülmektedir. E-Ticaret altyapısını kulanmak istemeyenler WooCommerce eklentisini etkinleştirmeyebilir. Diğer eklentiler site genelindeki düzen için önemlidir.

[maxbutton id=”29″]

Demo İçeriğini İçe Aktarma

Jevelin temasını olduğu gibi kullanabilirsiniz. Ancak, bu temadan en iyi şekilde yararlanmak için, en azından kendi özel tasarımınız için bir başlangıç ​​noktası olarak demolardan birini içe aktarmanız gerekebilir.

Demoları içe aktarmak sizi çok fazla yükten kurtaracaktır. Hali hazırda bulunan demo tasarımlardan birini beğenip sitenize uygulayın ve sadece içerikleri değiştirerek sitenizi yayına hazırlayın!

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

Bazı temalar demo içeriğini içe aktarmayı olması gerekenden daha zor hale getirir. Neyse ki, Jevelin bu listeye girmiyor. Sadece birkaç tıklamayla, web sitesi demolarından birini WordPress sitenize aktarabilirsiniz. Kullanılabilir demolardan bir seçim yaptıktan sonra uygun düğmeyi tıkladığınızda içe aktarma başlayacaktır.

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

Sizi arka planda olup bitenlerden haberdar etmek için Jevelin içe aktarıcısı bir ilerleme çubuğu görüntüler. Bununla birlikte, tüm süreç en fazla birkaç dakika sürdüğü için, uzun süre neler olduğunu merak etmeyeceksiniz.

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

WordPress Web Sitenizi Özelleştirme

Sadece birkaç tıklamayla, seçtiğiniz Jevelin demo içeriğini içe aktarmış ve yeni web sitenizin temelini atmış olacaksınız. Artık WordPress Özelleştirici’yi başlatabilir ve sitenizin görünümünde değişiklik yapmaya başlayabilirsiniz.

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

Web sitenizin birçok yönünü özelleştirici aracılığıyla kişiselleştirmenin yanı sıra, sayfa oluşturucu aracını da kullanabilirsiniz. Belirtildiği gibi, Jevelin teması, WordPress web siteleri için popüler bir eklenti olan Unyson sayfa oluşturucu aracını içerir.

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

WPBakery Sayfa Oluşturucu’yu kullanma

Sürükle ve bırak sayfa oluşturucu sayesinde, demo içeriğinin herhangi birini sürükle ve bırak kullanıcı arayüzünde açabilirsiniz.

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

Daha sonra, web sitenizi başka nasıl özelleştirebileceğinizi görmek için Jevelin kontrol panelindeki ayarları keşfetme seçeneğiniz bulunuyor. Tüm seçenekleri inceledikten sonra, sitenizin yayın için hazır olması gerekir.

[maxbutton id=”29″]

Jevelin WordPress Tema Fiyatlandırma Seçenekleri

Jevelin WordPress teması, ThemeForest pazarından 59 $ karşılığında edinilebilir . Bu, ThemeForest’ta çok amaçlı bir WordPress teması için ödeyeceğiniz standart fiyattır. Tema güncellemelerine ömür boyu erişimin yanı sıra 59 $, Jevelin yaratıcıları Shufflehound’un altı aylık desteğini de içeriyor. Bu destek süresi ekstra 17 $ karşılığında 12 aya kadar uzatılabilir.

Jevelin Tema İncelemesi Nihai Düşünceler

WordPress Jevelin Teması
WordPress Jevelin Teması

Jevelin etkileyici bir çok amaçlı WordPress temasıdır. Portföy şablonları özellikle etkileyici ve geçmiş çalışmalarınızı ve tamamladığınız projeleri yayınlamak için mükemmel bir imkan sunuyor.

Jevelin özelleştirme seçenekleri de etkileyici olmalıdır. WordPress Özelleştirici için iyi desteksunuyor olması, sitenizin birçok alanını kişiselleştirmenin kolay bir yolu. WPBakery Sayfa Oluşturucu aracı, demo içeriğini vizyonunuzla eşleştiğinden emin olmak için özelleştirmenin nispeten basit bir yolunu sunar.

Pakete daha modern bir WPBakery sürükle ve bırak sayfa oluşturucu eklemek çok güzel olurdu. Ancak, en iyi WordPress sayfa oluşturucu eklentilerinden seçim yapmanızı ve seçtiğiniz aracı web sitenize eklemenizi engelleyen hiçbir şey yoktur. Ayrıca, demo içeriği çok iyi göründüğünden, hiçbirini özelleştirmek bile istemeyebilirsiniz.

Jevelin’in sizin için olup olmadığını öğrenmenin en iyi yolu demoları kontrol etmek ve projeniz için uygun bir seçenek olup olmadığını görmek. Eğer sizin için iyi bir çok amaçlı wordpress teması olduğunu düşünüyorsanız 59$ karşılığında bu temayı satın alabilirsiniz.

[maxbutton id=”29″]

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.