Başlangıç WhatsApp WhatsApp Mesaj Gizleme: WhatsApp Mesajları Nasıl Gizlenir?

WhatsApp Mesaj Gizleme: WhatsApp Mesajları Nasıl Gizlenir?

0

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarda Whatsapp mesaj gizleme işlemi yapılabilmektedir. Akıllı telefonunuzun Whatsapp uygulamasıyla yaptığınız konuşmaların başkaları tarafından görünmemesini istemiyorsanız tüm görüşmelerinizi gizleyebileceğiniz programlar ve yöntemler bulunmaktadır.

WhatsApp Mesaj Gizleme
WhatsApp Mesaj Gizleme

Whatsapp mesaj gizleme işlemi yaptığınızda sizden başkası konuşmalarınızı izin vermediğiniz sürece görüntüleyememektedir. Kıskanç sevgilisi olanlar veya konuşmalarını gizli tutmak isteyen kullanıcılar için önce Xposed uygulamasının kurulma işleminin nasıl yapılacağını ardından da konuşma – mesaj gizleme işleminin nasıl yapılacağını detaylıca anlatacağız.

Whatsapp konuşmalarını gizlemeniz için öncelikle cihazınıza root atmanız gerekmektedir. Xposed Android uygulaması bu konuda yardımcı olabilecek ücretsiz bir uygulamadır. Xposed uygulaması Android markette yani Google Play Store’da yer almayan bir uygulamadır. Bu yüzden programın apk sürümünü indirmeniz gerekmektedir.

Android Telefona Root Atma bağlantısını takip ederek cihazınıza nasıl root atabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Xposed Programıyla Root Atma

Xposed Android İndir bağlantısını kullanarak Xposed root yazılımını indirebilirsiniz. Program .apk formatında inmektedir. Herhangi bir bilgisayara ilgili yazılımı indirdikten sonra cihazınızı USB yardımıyla bilgisayara bağlayın. Xposed.apk dosyasını cep telefonunuzun hafızasına atın ve .apk uzantısında herhangi bir değişik yapmayın.

Android Xposed İndir
Android Xposed İndir

Programı bilgisayar kullanmadan da indirebilirsiniz. Programı indirmeden önce Ayarlar-Güvenlik menüsünden “Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver” seçeneğini işaretleyin. Bilgisayarınızın tarayıcısından yukarıda paylaştığımız linke tıklayarak Xposed programının .apk versiyonunu “Dosyalarım” kısmına indirin ve kurulumunu yapın.

Whatsapp Mesaj – Konuşma Gizleme

Xposed uygulamasını çalıştırın ve cihazınıza WhatsApp Extensions adlı Xposed modülünün kurulumunu yapın. Android cihazınızda bu modülü etkinleştirin ve ardından WhatsApp uygulamasını açın. Gizlemek istediğiniz herhangi bir konuşmaya girin ve sağ üst kısımda yer alan üst üste 3 noktaya tıklayın. Bu kısımda “Hide” yani “Gizle” seçeneği çıkacaktır. Buna tıklayarak ilgili konuşmayı gizleyin. İstediğiniz konuşmayı veya konuşmaları gizledikten sonra WhatsApp uygulamasını kapatın ve WhatsApp uygulamasını arka plandan da çalışan programlar arasından kaldırın.

Gizli Konuşmayı Tekrardan Görünür Kılmak

Konuşmasını gizlediğiniz kişiye yeniden yazmak için rehberde kayıtlı olan numaralar kısmına giderek ilgili kişiye tıklayın. Konuşmasını gizlediğiniz kişiye geldikten sonra yine sağ üst kısımda yer alan üst üste 3 noktalı yere tıklayın ve “Unhide” seçeneğine tıklayın. Bu işlemi yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasını kapatın ve arka planda çalışanlar arasından da kaldırın. Tekrardan uygulamayı açtığınızda konuşmanın gizlilik seçeneğinin kalktığını ve konuşmanın tekrardan WhatsApp programınızda yer aldığını göreceksiniz.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!