WhatsApp hesap sildikten sonra tekrar açılır mı? ✔️ 2023

Bugün en çok kullandığımız mesajlaşma uygulamalarından biri WhatsApp’tır. Bu kadar popüler olan WhatsApp uygulamasının silinmesi gerekebilir. Her ne sebepten olursa olsun WhatsApp uygulamasını silmek ve sonrasında olacakları öngörmek bazı durumlarda önemli olabiliyor. Bu yazda sizler için WhatsApp hesap sildikten sonra tekrar açılır mı sorusuna yanıt vereceğiz.

Hangi şartlarda WhatsApp‘ı silmek isteriz?

Bazen WhatsApp‘ı kullanmak istemeyebiliriz. Her ne sebepten olursa olsun WhatsApp‘ı kullanmak istemediğim zamanlarda WhatsApp‘ı telefonumuzdan silebiliriz.

WhatsApp hesap sildikten sonra tekrar açılır mı
WhatsApp hesap sildikten sonra tekrar açılır mı?

Telefonumuza virüs bulaştığını düşündüğümüz zamanlarda WhatsApp‘ı telefonumuzda silmek isteyebiliriz. Eğer WhatsApp‘ı telefonumuzda silmezsek başkalarına bizim numaramızla WhatsApp mesajı gönderilebilir.

Bu ve benzeri sebepler için WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan silmek isteyebiliriz.

WhatsApp hesabını sildikten sonra tekrar açılır mı?

WhatsApp hesabımızı telefondan sildikten sonra tekrar açıp açamayacağımız aslında bizim yedek alıp almamamıza bağlı. Eğer WhatsApp hesabını sildikten sonra tekrar açmaktan kasıt WhatsApp‘ı tekrar kullanabilmek ise cevap evet. Yani WhatsApp‘ı telefonunuzdan kaldırırsak tekrar WhatsApp‘ı yüklediğimizde WhatsApp uygulamasını kullanabiliriz.

WhatsApp hesap sildikten sonra tekrar açılır mı
WhatsApp hesap sildikten sonra tekrar açılır mı?

Ama WhatsApp uygulamasını tekrar kullanmak istediğinizde tekrar telefon numarası doğrulaması yapmamız gerekir. Eğer telefon numarası doğrulaması yapamayacaksanız WhatsApp uygulamasını telefondan silmeniz önerilmez.

WhatsApp uygulamasını telefondan sildikten sonra tekrar WhatsApp uygulamasını indirdiğinizde sohbet yemeğinizin gelmesini istiyorsanız, WhatsApp‘ı düzenli olarak yedeklemeniz önerilir.

Birkaç WhatsApp içeriği daha;

Yani özetle, WhatsApp‘ı sildiğinizde WhatsApp uygulamasının verileri eğer yedeklenmemişse silinecektir. Eğer WhatsApp veriler yedeklemişseniz uygulamayı tekrar yüklediğinizde WhatsApp yedeklerinizi tekrar yükleyebilirsiniz. Böylece WhatsApp‘ı sildikten sonra tekrar kullanabilirsiniz.

WhatsApp hesap sildikten sonra tekrar açılır mı
WhatsApp hesap sildikten sonra tekrar açılır mı?

WhatsApp‘ı silmek önerilir mi?

Eğer WhatsApp uygulamasını aktif şekilde kullanmıyorsanız bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan silebilirsiniz. Her uygulama, kullanılmadığı zaman telefondan ya da bilgisayardan silinmelidir. Hem yer kaplamaması için hem de güvenlik açısından kullanılmayan uygulamaları telefondan ve bilgisayardan kaldırmak önemlidir. Fakat, WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan silmeniz için bir zorunluluk bulunmaz.

WhatsApp hesap sildikten sonra tekrar açılır mı
WhatsApp hesap sildikten sonra tekrar açılır mı?

WhatsApp‘ı silmeden önce neler yapılmalıdır?

WhatsApp ve diğer uygulamaları telefondan silmeden önce eğer önemli bilgileriniz ve verileriniz varsa bu verileri yedeklemeniz şiddetle tavsiye edilir. Eğer verileri yedeklemeden önce WhatsApp‘ı telefonunuzdan silerseniz WhatsApp mesajlarına tekrar ulaşamayabilirsiniz. Bu mesajların bütün içerikleri sonsuza dek silinebilir. (resim video gibi)

Bu yazıda sizler için WhatsApp uygulamasını silindikten sonra tekrar kullanılıp kullanılamayacağıyla ilgili bilgiler paylaştık. Umarım bu bilgiler sizler için faydalı olmuştur. Daha başka WhatsApp içerikleri nde görüşmek üzere.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın