WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı Çözümü

Kısa süre önce meydana gelen WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı sorunu pek çok kullanıcının başına gelmişti. WhatsApp web qr kod okumuyor sorunu olarak da ifade edilen bu sorunun çözümü ve diğer detayları hakkında çeşitli bilgileri haberimizde bulabileceksiniz.

WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı Sorunu Nedir?

Eğer WhatsApp Web ile oturum açmak ve bilgisayardan ya da tabletten WhatsApp kullanmak istiyorsanız QR kodu kullanarak bağlantı yapmanız gerekir. web.whatsapp.com sitesine giderek sitedeki karekodu telefonun Bağlı Cihazlar bölümüne giderek eşleştirmeniz gerekiyor. Tam bu esnada WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı hatası ile karşılaşılıyor. Haberimizin konusu ise tam olarak bu sorunun çözümü ile ilgili.

WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı sorunu neden ortaya çıkar?

Eğer telefonunuzun kamerasında sorun varsa WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Diğer bir yandan eğer internet bağlantınızda sorun varsa yine QR Kodu Algılanamadı gibi bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz.

Daha az sıklıkla yaşanan bir diğer sorun ise WhatsApp uygulamasında ya da web.whatsapp.com sitesinde yaşanan geçici bir sorundur. Sunucu tarafından kaynaklanan bu sorunda sizin yapabileceğiniz bir şey bulunmaz. Sorunun düzelmesi için bir süre beklemeniz gerekebilir.

WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı sorunu nasıl çözülür?

WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı sorunu nasıl çözülür?

Telefonunuzun kamerasında bir sorun olup olmadığını kontrol ederek WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı sorunu çözümü için ilk adımı atabilirsiniz. Daha sonra eğer kamera ve WhatsApp kamera erişim ayarlarında sorun yok ise, web.whatsapp.com sitesini yenileyin. Sitenin yenileniyor ve aktif olduğundan emin olun. Eğer site çalışıyor ise başka bir WhatsApp bağlamayı da deneyebilirsiniz. Eğer başka bir WhatsApp denediğinizde site çalışıyor ise sorun sizin WhatsApp hesabınızdan ya da telefonunuzdan kaynaklanıyor olabilir.

WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı Hatası Çözümü:

Bu sorunu çözmek için WhatsApp uygulamanızın güncel olduğundan emin olarak Ayarlar’a gidin ve WhatsApp uygulamasının önbelleğini temizleyin.

WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı Hatası Çözümü:

Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > Depolama Ayarları ve önbellek temizleme işlemlerini yapın. WhatsApp Geçerli QR Kodu Algılanmadı Hatası böylece çözülmüş olacak. Eğer sorun çözülmüyor ise diğer çözüm önerilerimizi deneyin.

Bu tür sorunlar bazen Android, Bazen iOS bazen ise her iki platformda karşımıza çıkabiliyor. Bu yüzden her iki platform için kontrol yapmanızı tavsiye ederiz.

Sorunun çözümü genellikle kamera ayarları, WhatsApp güncellemesi, İnterneti kapatıp açmak ve internet bağlantısının olduğundan emin olmak, web.whatsapp.com sitesinin doğru çalışıyor olduğundan emin olmak ile ilgilidir.

WhatsApp QR Kodu ile web oturumları güvenli midir?

WhatsApp Uçtan uca şifreleme nedir? başlığında detaylı olarak işlediğimiz uçtan uca şifreleme ile QR kod ile WhatsApp web oturumu açmak genellikle güvenlidir. Fakat oturum açmaya çalıştığınız harici cihazda virüs ve diğer tehditlerin olmadığından emin olmalısınız.

Eğer bir bilgisayarda, telefonda ya da tablette virüs ve diğer zararlı yazılımlar çalışıyor ise hiçbir uygulama güvenli değildir. WhatsApp da bu uygulamalardan biridir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın