Ana sayfa Web Geliştirme Web Sitelerinin Tasarımı Aşamasında Kullanılan Programlar Nelerdir ?

Web Sitelerinin Tasarımı Aşamasında Kullanılan Programlar Nelerdir ?

0

Web Sitelerinin Tasarımı Aşamasında Kullanılan Programlar  | En iyi ve en çok kullanılan web tasarım programlarını anlattığımız yazımıza hoşgeldiniz. Bu yazıda web siteis tasarımı  yaparken kullanılan en yaygın ve en gerekli programları sizlere anlatacağız. En iyi web tasarım programlarının bir çoğunu ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Notepad++

Web Sitelerinin Tasarımı Aşamasında Kullanılan Programlar

Web sitenizin kodlarını yazmanız ve düzenlemeniz için bir metin editörüne ya da kod editörüne ihtiyacınız olacak. Sitenizin yazılım dili her ne olursa olsun kullanabileceğiniz bu web sitesi tasarım programı ile sitenizin kodlarınız rahatlıkla yazabilir ve düzenleyebilirsiniz. Notepad++ programını Ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayın.

PHP STORM

Web sitenizin kodlarını yazmanız ve düzenlemeniz için bir metin editörüne ya da kod editörüne ihtiyacınız olacak. Sitenizin yazılım dili her ne olursa olsun kullanabileceğiniz bu web sitesi tasarım programı ile sitenizin kodlarınız rahatlıkla yazabilir ve düzenleyebilirsiniz. PHP STORM programını Ücretsiz olarak indirmek için buraya tıklayın.

Dreamweaver

Dünya’da en çok kullanılan web site tasarım programlarından biri olan Dreamweaver ile web sitenizin birçok aşamasını sonuçlandırabilirsiniz. Sitenizin kodlamasını, tasarımını ve diğer tüm işlemlerini bu program ile yapabilirsiniz.

Birçok program ile yapabileceğiniz işi tek bir arayüz üzerinden yapmak isterseniz Dreamweaver programını kullanmanızı tavsiye ederim. Dreamweaver programını indirmek için buraya tıklayın.

Filezilla

Tüm web site dosyalarınızı sunucunuza yüklemenizi sağlayan aracı programdır. Dosyalarınızı sunucu tarafına yüklemenizi ve yönetmenizi sağlar. Bu konuda daha fazla bilgi almak için Filezilla nedir ve nasıl kullanılır ? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Photoshop

Web Sitelerinin Tasarımı Aşamasında Kullanılan Programlar

Web sitelerinizin sadece kodlardan oluşmayacak olması aşikar. Sitelerinizin tasarımları için kullanılan en stabil ve yaygın grafik programı hiç şüphesiz Photoshop’tur. Photoshop ile sitenize gerekli olan tüm grafikleri sağlayabilirsiniz.  Photoshop programını indirmek için buraya tıklayınız.

Fireworks

Web sitelerinizin ve diğer tüm grafik işleriniz için size son derece yardımcı olacak bir diğer program ise Fireworks. Bu program ile vektörel ve bitmap grafik çalışmaları yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda kesinlikle bulunması gereken programlardandır. Fireworks programını indirmek için buraya tıklayınız.

Xampp Localhost

Web sitelerin yapım aşamasında en çok kullanılan programlardan bir tanesi de xampp’tır. Bu program, sitelerinizi gerçek sunucuya bağlı olmadan kendi bilgisayarınız içerisinde yerel bir sunucuda (Localhost) çalıştırmanızı sağlar. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Sitelerinizi yerel sunucu (localhost) üzerinde çalıştırmanın yolları adlı yazımızı okuyun…

En çok kullanılan ve bir çoğu ücretsiz olan web site tasarımında kullanılan programları bu yazımızda anlattık. Gözden kaçırdığımız, unuttuğumuz yada yanıldığımız bir nokta olduysa lütfen yorum kısmından bildiriniz. Bu ve benzeri konular hakkında bilgi almak için lütfen diğer yazılarımızı da okuyun…

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!