Ana sayfa Web Geliştirme Kod yazmak için kullanılan en iyi metin editörleri nelerdir ?

Kod yazmak için kullanılan en iyi metin editörleri nelerdir ?

0

Kod yazmak için kullanılan en iyi metin editörleri ni derlediğimiz yazımıza hoşgeldiniz. Bu yazıda sizler için hazırladığımız ve piyasada en çok tercih edilen metin editörlerini anlatıyoruz. Bu editörlerin kendilerine has özellikleri olsa da temelinde her biri aynı işi yapmakta. Fakat arayüz tasarımı ve işlevsellik bakımından farklı kullanım alanlarına göre tercihleri söz konusu. Biz size birkaçından bahsedelim. Siz istediğinizi kullanın…

Kod yazmak için kullanılan en iyi metin editörleri

Notepad++

Notepad ++ ile başlayalım. Notepad ++ , bilgisayarınızda bulunan notepad (Not Defteri) nin gelişmiş versiyonudur. Bu metin editörü ile kodlarınızı oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Notepad++ kendine has arayüzü ile sizlere bu konuda en çok yardımcı olabilecek editörlerden. Benim de tercihim olan bu programı sizlere de tavsiye ederim.

Sublime Text

Sublime Text, kod düzenleme işini oldukça iyi yapabilen bir metin editörüdür. Özelleştirilebilir arayüzü ile kullanımınıza göre renklendirme ve konumlandırma yapabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz bir arayüz üzerinde kod yazmanız mümkündür. Sublime Text ile bilgisayarınıza yük bindirmeden son derece ferah bir ortamda çalışmalarınızı yürütebilirsiniz.

Atom

Kullanıcısı ve kitlesi günden günde büyüyen, bazılarının vazgeçilmezi olmayı başarmış ve birçok coder tarafından kullanılan bir metin editörüdür. Diğer metin editörleri gibi Atom ile de kodlarınızı sıfırdan oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Kullanma şansım olduğu için tavsiye edebileceğim editörler arasına ekledim.

Kod yazmak için kullanılan en iyi metin editörleri

Yukarıda sadece metin editörlerini anlattım. Diğer editörler ve web tasarımı için en çok kullanılan programları anlattığımız Web Sitelerinin Tasarımı Aşamasında Kullanılan Programlar Nelerdir ? adlı yazımızı da okumadan geçmeyin. Ne kadar bilgi o kadar başarı  getirir. Yukarıda kod yazarken işinize en çok yarayabilecek metin editörlerini anlattım. Kendi kullanmış olduğum editörlerin dışında birçok editör vardır. Fakat hayat kurtaracak farklar görmediğim ve kullanmadığım için size sadece kullandıklarım üzerinden bilgi vermeyi seçtim. Listeyi kabartıp aklınızı karıştırmaya gerek yok. Sıralamaya göre öncelik verebilirsiniz. Konu hakkındaki soru ve görüşleriniz için lütfen yorum yapın.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!