Twitter Hesapsız Giriş Nasıl Yapılır?

Twitter hesapsız giriş, Twitter platformuna giriş yapmadan içerikleri görüntülemeyi ifade eder. Ancak Twitter’ın güvenlik politikaları ve kullanım koşulları, hesapsız giriş yöntemlerini kısıtlamaktadır. Twitter gibi sosyal medya platformlarında hesapsız giriş yapmanın ciddi güvenlik riskleri taşıdığını baştan söyleyelim. Ama biz yine de bazı püf ipuçları vereceğiz.

Twitter Hesapsız Giriş

Twitter, son dönemde aldığı radikal bir kararla platformu hesapsız kullanmaya izin vermiyor. Şirket, anonim kullanıcılara yönelik geçici erişim kısıtlamaları uygulamış ve bu durumu açıklamıştı. Bu karar Twitter kullanıcılarının kimlik doğrulamasını zorunlu kılarak, anonim girişlerin önüne geçmeyi amaçlamaktaydı. Ancak bu hamle Twitter kullanıcıları arasında büyük bir tepkiyle karşılandı.

Twitter Hesapsız Giriş Tarih mi Oluyor?

Twitter’ın CEO’su Elon Musk, bu kısıtlamanın arkasındaki sebebi “veri yağmacılığına” karşı bir tedbir olarak açıklamıştı. Çünkü anonim hesapların, kötü niyetli aktivitelerde bulunarak kullanıcı verilerini çalma riski bulunduğunu ifade etti. Bu gelişme Twitter kullanıcılarının gizliliği ve güvenliği konusundaki endişeleri arttırdı. Ancak bu durumu önemsemeyenler de var 🙂

Twitter Hesapsız Giriş
Twitter Hesapsız Giriş – Webde Yazılım

Ne yazık ki son zamanlarda yapılan güncellemeler sebebiyle twitter hesapsız giriş seçeneği de ortadan kalkmış durumda. Yani ister gerçek hesap ister fake hesap farketmez eninde sonunda Twitter hesabı yani yen adıyla X hesabı açmak zorundayız. İsterseniz şimdi x hesabı nasıl açılır? Buna bakalım.

Twitter Hesap Açma

Twitter hesabı oluşturmak oldukça basit bir işlemdir. İşte adım adım nasıl bir Twitter hesabı açabileceğiniz:

 • Twitter Ana Sayfasını Ziyaret Edin.
  Tarayıcınızda www.twitter.com adresine gidin. Twitter’ın ana sayfası açılacaktır.
 • Hesap Oluşturma Formunu Doldurun.
  Ana sayfada hemen sağ üst köşede bulunan “Kaydol” butonuna tıklayın. Daha sonra size adınızı ve telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girmeniz için bir form gösterilecektir.
 • Bilgilerinizi Girin.
  Adınızı, telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girdikten sonra, doğum tarihinizi girin. Ardından bir kullanıcı adı (Twitter’da @ ile başlar), şifre ve telefon numaranızı doğrulayan bir güvenlik kodu girmeniz istenecektir.
 • Profilinizi Kişiselleştirin.
  Hesabınızı daha kişisel hale getirmek için profil fotoğrafı ekleyebilir, bir kapak fotoğrafı seçebilir ve kendinizi tanımlayan bir kısa açıklama (bio) yazabilirsiniz. Bu adımlar tamamen isteğe bağlıdır, istediğiniz zaman bu bilgileri değiştirebilirsiniz.
 • Hesabınızı Onaylayın.
  Tüm bilgileri girdikten sonra, hesabınızı onaylamak için size bir doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kodu telefon numaranıza ya da e-posta adresinize gönderilen mesajda bulabilirsiniz. Kodu girerek hesabınızı doğrulayın.
 • Twitter’ı Kullanmaya Başlayın.
  Hesabınızı doğruladıktan sonra Twitter hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hesap oluştururken doğru ve geçerli bilgiler verdiğinizden emin olun Aksi halde hesabınız askıya alınabilir, aktifleşmeden kalıcı olarak kapatılabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Sonuç

İçeriğimizden de anlayacağınız üzere twitter hesapsız giriş yapmak pekte mümkün değil! Dolayısıyla sizlere aktarmış olduğumuz hesap açma adımlarını izlemeli ve hesap oluşturmalısınız. Yeni adıyla X, kullanıcılarına yüksek korumalı bir hesap vaddediyor. Bu da bizlere ileriki günler de yen güncellemeyle karşılaşabileceğimiz anlamına geliyor. Özetle twitter hesapsız giriş yöntemleri artık tarih oldu.

Eski Twitter hesabımı nasıl açarım?

Eski Twitter hesabınıza yeniden erişim sağlamak için öncelikle Twitter’ın ana sayfasına gidin. Sağ üst köşede bulunan “Giriş Yap” seçeneğine tıklayarak kullanıcı adınız veya hesabınıza bağlı e-posta adresi ile giriş yapmayı deneyin. Eğer şifrenizi unuttuysanız, “Şifrenizi mi Unuttunuz?” seçeneğine tıklayarak hesabınıza yeni bir şifre belirlemek için talimatları takip edebilirsiniz. Hâlâ erişim sağlayamıyorsanız, Twitter’ın destek ekibiyle iletişime geçerek hesap kurtarma süreci için yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kapatılmış Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Twitter’da kapatılan bir hesabı geri açma süreci oldukça sınırlıdır. Genellikle hesabınızı kapatmanız sonrasında bir süre için geri dönüş yapma şansınız yoktur. Ancak Twitter’ın politikaları zamanla değişebileceğinden destek sayfasından talepte bulunabilirsiniz.

Aynı e-posta ile Twitter açılır mı?

Hayır, aynı e-posta adresiyle yalnızca bir Twitter hesabı açabilirsiniz.

Aynı numarayla kaç Twitter hesabı açılır?

Aynı telefon numarası üzerinden twitter hesabı açmanız pekte mümkün değil. Twitter hesapsız giriş de yapamayacağınıza göre ihtiyacınız olan tek şey birden fazla numara.

Twitter’da telefon numarası görünür mü?

Twitter’da telefon numarası genellikle gizlidir. Diğer kullanıcılar sizin telefon numaranızı göremez. Ancak yine de açmış olduğunuz yeni hesabın gizlilik ayarlarını kontrol etmelisiniz. Çünkü zaman zaman yapılan güncellemeler, gizlilik ayarlarını da değiştirmektedir.

Nasıl birden fazla hesap açılır?

Birden fazla hesap açmak istiyorsanız. Birden fazla telefon numarasına ve birden fazla mail adresine ihtiyacınız olacak. Aksi halde birden fazla hesap açamazsınız.

Yorum yapın