Turkcell reklam mesajlarını nasıl engellerim?

Turkcell reklam mesajlarını engelleme | Günden güne büyüyen reklam pazarının etkileri gsm operatörlerinin ve kullanıcılarının da etkilenmesini sağladı. Kullandığımız hatlara gelen reklam mesajlarını engellemek için sürekli içerik üretmekteyiz.

Bu yazımızda Turkcell reklam mesajlarını engellemek ve gelmemesini sağlamak için bir yazı yazıyorum.

Turkcell reklam mesajlarını nasıl engellerim?

Ayrıca Vodafone kullanan bir tanıdığınıza Vodafone reklam mesajlarını engelleme yazımızı göndererek vodafone hattına gelen reklam mesajlarını engellemesini sağlayabilirsiniz. Diğer yandan Avea Turk Telekom reklam mesajların nasıl engellerim? yazımızı avea kullanan bir tanıdığınıza göndererek yine reklam mesajlarını engellemelerini sağlayabilirsiniz. Şimdi Turkcell reklam mesajları engelleme yazımıza başlayalım…

Turkcell reklam mesajlarını engelleme

  1. Buraya Tıklayarak Turkcell resmi web sitesine gidin.
  2. Cep telefonu numaranız ve online işlemler şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapın. (Şifrenizi “SIFRE” yazıp “2222” ye göndererek alabilirsiniz)
  3. Menüden “Hesabım” sayfasına girin ve “SMS Ayarlarım” alanına girin.
  4. Ekrana gelen sayfadan “Tanıtım Mesajlarım” yazan alana giriş yapın.
  5. Ekrana gelen sayfadan “Firmalardan Gelen Mesajlar/SMS’ler” adı altında işaretli firmaların işaretini kaldırarak bu firmalardan gelen reklamları almak istemediğinizi belirtin.

Yukarıdaki işlemi yaptığınızda reklam mesajları almak istemediğinizi belirtirsiniz. İşlemin kayda geçmesi bir iki saat sürebilir. Bu süre sonunda reklam mesajları almaya devam ederseniz Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp şikayetinizi bildiriniz.

Ayrıca hatlara genel havuz sistemlerindeki reklamları engellemek için ise Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme adlı yazımızı okuyarak reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın