Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme ✔️ (IYS.GOV)

Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme | Marketler , online satış siteleri gibi sürekli sizi rahatsız eden mesajlar her geçen gün artmakta. Sizin telefonunuza sürekli olarak mesaj gönderen bu siteler, kullandıkları sistemin kara listesinde yer almadıkça size mesaj göndermeye devam ederler.

Kara listeye alınmanız dahilinde size mesaj gönderilmeden es geçilirsiniz. Bu firma ya da küçük marketler tarafından gönderilen mesajlar telefon numarama nasıl ulaşıyorlar diye düşünüyorsanız -ki düşünmüşsünüzdür- Durum şöyle;

Sürekli gelen mesajlar program yoluyla gönderildiklerinden numaralar bazen satın alınıyor (hastane, eczane, reklam şirketleri, number hacking…), bazen de rasgele numaralar oluşturularak, oluşan numaraya gönderiliyorlar. Sistem bu kadar ilerlemiş  olsa da çözüm tükenmeyecektir.

Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme

Reklamları nasıl Engellerim ?

Öncelikle İleti Yönetim Sistemi adresine giderek giriş yapalım. Daha sonra yönetmek istediğimiz bildirimleri, mesajları ve diğer iletişim tercihlerimizi gözden geçirelim.

telefona gelen reklam mesajlarını engelleme

Giriş yaptıktan sonra numaranızı ekleyip doğrulamanız gerekir. Daha sonra numaranızın izinlerini yönetebilirsiniz.

telefona gelen reklam mesajlarını engelleme

Numaranıza ait izinleri gördüğünüz listede size mesaj gönderme ve arama yapma izni olan firmaları listeleyebilir, bu izinleri bu listede yönetebilirsiniz.

Yukarıdaki içerikler de reklam mesajlarınızı engellemede etkili olabilir.

Reklam mesajlarını engellemek her zaman mümkün olmuyor. Bu yüzden reklam mesajlarının içerisindeki yönlendiricileri kullanarak firmalara doğrudan ulaşmak da çözüm olabilir.

Size gelen reklam mesajı hangi firma, site ya da hizmet ile ilgili ise ulaşım sağlayıp reklam mesajları almak istemediğinizi bildirebilirsiniz. Eğer iletişime geçtiğiniz kişiler ilgili ise numaranızı kendi tanıtım listelerinden kaldıracaklardır.

Eğer bu hizmeti farklı bir firmadan aldıklarını söyleyip sizi dikkate almazlarsa firma isimlerini almaya çalışın ya da suç duyurusunda bulunacağınızı söyleyin. Ve gerçekten de vaktinizi ayırıp suç duyurusunda bulunun. Bu gibi sorunlar genellikle insanlar sesini çıkarmadığı için yaşanıyor.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Telefona Gelen Reklam Mesajlarını Engelleme ✔️ (IYS.GOV)” üzerine bir yorum

  1. Az çekmedik reklam smslerinden dolandiricilardan çok güzel bir yazı olmuş teşekkür ederim .

    Cevapla

Yorum yapın