Başlangıç Mobil Cihazlar Telefonu Ters Çevirerek Sessize Alma

Telefonu Ters Çevirerek Sessize Alma

0

Günümüzde çok satan Android işletim sistemine ait pek çok telefonda telefonu ters çevirerek sessize alma özelliği mevcuttur. Bu özellik sayesinde açamayacağınız aramaları sessize almak için tuşlama yapmanız gerek kalmaz. Kolay ve eğlenceli bir şekilde aramaları sessize alabilirsiniz. Sadece telefonu ters çevirmek yeterlidir.

Telefonu Ters Çevirerek Sessize Alma
Telefonu Ters Çevirerek Sessize Alma

Telefonu Ters Çevirerek Sessize Alma Yöntemleri

Ekranı ters çevirerek sessize alma özelliğinde kasıt ekran havaya değil yüzeye bakacak şekilde aşağı çevirmektir. Böylece sensör kapanır ve arama sessize alınır. Ekranda bulunan sensörü el ile kapatmak da aynı sonucu verecektir.

Oppo, Samsung, Huawei, Xiaomi gibi birçok Android telefon markası tarafından telefonu ters çevirerek sessize alma özelliği kullanıcılara sunulmaktadır. Oldukça pratik olan özellik sayesinde hızlıca ve tuşlara dokunmadan işlem yapabilirsiniz. Ancak bu özellik telefonda açık olarak gelmez. Telefonunuzda bir takım ayarlar yaparak özelliği aktif etmeniz gerekir.

İlgini Çekebilir: Rehberde olmayan numaraları engelleme

Telefonu Ters Çevirince Sessize Alma Samsung

Teknoloji devi olan Samsung pek çok yeni özelliğin de öncüsüdür. Telefonu ters çevirince sessize alma Samsung sayesinde hayatımıza girmiş, diğer marka ve cihazlarla da kullanılır olmuştur. Samsung cihazınızda şu ayarları yaparak özelliği aktif edebilirsiniz:

  • Öncelikle ayarlara girin.
  • Gelişmiş özellikler seçeneğini seçin.
  • Hareketler ve işaretler diyerek ilerleyin.
  • Kolayca sessize alma seçeneğini göreceksiniz, bunu açık olarak belirleyin.
  • Bundan sonra telefonunuzu ters çevirdiğinizde ya da elinizle telefon ekranını kapattığınızda arama sessize alınacaktır.

Telefonu ters çevirince sessize alma Oppo

Oppo telefon modellerinden Reno5, Reno 4, Reno 3, Reno 2, Reno Z, Oppo A53, Oppo A73, Oppo A93, Oppo A32, Oppo K7, Oppo F17, Oppo A72, Oppo Ace2, Find X2 Pro gibi cihazlarda telefonu ters çevirerek sessize alma özelliği mevcuttur. Bu cihazlardan birine sahipseniz özelliği kullanabilirsiniz. Telefonu ters çevirince sessize alma Oppo için şu adımları takip edin:

  • Cihazınızdan “Ayarlar”uygulamasını açın.
  • Buradan “Kolaylaştırıcı Araçlar”kısmına tıklayın.
  • “El Hareketleri ve Hareketler” seçerek devam edin.
  • “Gelen Aramaları Çağrıları Sessize Almak için Çevirin” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği açık olarak değiştirin.

Telefonu Ters Çevirince Sessize Alma İphone

Ters çevirince sessize alma iPhone cihazlarda maalesef kullanılamamaktadır. Söz konusu özellik Andorid cihazlarda 6.0’dan daha yüksek sürümlerde mevcuttur. iPhone cihazlarda ise multi touch özelliği sayesinde bu özelliğin bir benzerini kullanmak mümkündür. iPhone cihazınıza arama geldiği zaman ekranı ters çevirmeniz halinde rahatsız etmeyin modu etkinleşecektir.

Telefonu ters çevirip sessize alma Huawei cihazlarda da bulunan bir özelliktir. Telefonunuzun ayarlar kısmında kolay ayarlar ya da ses ayarları üzerinden yapacağınız inceleme sonucu bu özelliği bulabilirsiniz. Xaomi Telefonu ters çevirip sessize alma özelliği kullanılabilir. Yine telefonunuzun ayarlar kısmından hızlı ayarları bularak buradan özelliğe erişebilirsiniz. Android işletim sistemine sahip olan General Mobile cihazlarda da kolay sessiz özelliği mevcuttur. General Mobile telefonlarda da çalışacak ve kolaylıkla işlem yapmanızı sağlayacaktır.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!