Akıllı telefonunuzu harekete duyarlı güvenlik kamerasına dönüştürün

Evinizde, işyerinizde ya da başka bir yerde güvenlik kamerası kullanmak istiyorsunuz fakat bunun için hizmet almak yerine eldeki imkanları kullanmak istiyorsunuz diyelim. Böyle bir anda yapacağınız şey eski bir akıllı telefon bulmaktır. Bu sayede telefonun kamera ve işletim sistemini kullanarak harekete duyarlı güvenlik kamerasına dönüştürebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu harekete duyarlı güvenlik kamerasına dönüştürün

Hareketle etkinleştirilebilen güvenlik kamerasına neden ihtiyaç duyarız?

Evinizin yakınlarında sürekli garip olaylar yaşanıyorsa güvenlik kamerasına kesinlikle ihtiyacınız vardır. Özellikle arabanız garajda değilse, arabanıza zaman zaman zarar veriliyorsa, evcil hayvanınız bahçede rahatsız ediliyorsa, bahçenize izinsiz giriliyorsa, kapınızın önüne çöp bırakılıyorsa ya da benzeri olaylar yaşanıyorsa hareketle etkinleştirilebilen güvenlik kameralarına ihtiyacınız olabilir.

Böyle durumlarda tüm eve güvenlik sistemi kurdurmak yerine yalnızca bir noktayı görecek bir kamera ile bu sorunu giderebilirsiniz. Critter Kamera ile bu mümkün hale getirilmiş. Üstelik telefon sadece hareket algıladığında kayda başlayacak şekilde kalibre edilmekte.

telefonu güvenlik kamerasına çeviren uygulama ve site görüntüsü

Böyle durumlarda kullanmanız gereken sistem critter.camera adına sahip basit bir sistemdir.

Telefonunuzu harekete duyarlı güvenlik kamerasına dönüştürün

Akıllı telefonunuzu güvenlik kamerasına dönüştürmek için öncelikle kamerası çalışan akıllı telefondan şu adımları tamamlayın:

  1. Bu adrese gidin
  2. Kamera için gerekli izinleri verin ve kalibrasyonu başlatın
  3. 2 dakika kadar kalibrasyon devam edecektir

Kalibrasyon esnasında telefonun hareket etmemesine özen gösterin. Uygulama, Ortamı 2 dakika boyunca kaydedip bu görüntüyü referans olarak kullanacak. Negatif ve pozitif değerlerde farklı şekillerde ortamı kayıt ettikten sonra ortamı izlemeye başlayacak.

Eğer ortamda herhangi bir değişiklik algılanırsa görüntüyü kaydetmeye başlayacak. Sinek bile görünse hareket olarak algılayıp kayıt başlatıyor. Tarafımızca test edildi…

Telefonunuzu bir güce bağlayarak tarayıcıyı açık tutmanız gerekecektir. Şarj bitmesine karşı powerbank de kullanılabilir.

Bu yöntem ile kaydettiğiniz görüntüler cihazın kendi depolama alanında saklanıyor. Bir siteye gönderilmiyor ya da başka bir sunucuya servis edilmiyor. Bu görüntüler cihazın kendi depolama biriminde tutuluyor. Site tarafında bu görüntüler izlenmiyor ya da işlenmiyor.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın