iPhone kullanıcıları için gizli mesajlaşma yöntemi

Telefonda gizli mesajlaşma uygulaması arayan iPhone kullanıcıları için basit ve etkili bir yöntem bulunur. iPhone telefonlarda bulunan notlar uygulamasını kullanarak herhangi biri ya da birileri ile gizli şekilde mesajlaşabilirsiniz.

Gizli mesajlaşmadan kasıt nedir?

WhatsApp, Telegram ve diğer mesajlaşma uygulamaları gibi uygulamalar üzerinden mesajlaştığınızda bu mesajlar gizli olmaz. Telefonunuzu ele geçiren biri ilk olarak bu mesajlaşma uygulamalarına odaklanacaktır. Çünkü adı üstünde bu uygulamalar mesajlaşma uygulamalarıdır.

Notlar uygulaması ise notların alındığı bir uygulamadır. Fakat notlar uygulaması basit şekilde mesajlaşma uygulamasına da dönüşebilir. Özellikle gizli mesajlaşmaların yapılabileceği bu yöntem eski mektuplaşma sistemine benzemiyor değil.

iPhone kullanıcıları için gizli mesajlaşma yöntemi

Notlar ile nasıl gizli mesajlaşılır?

Telefonunuzda bulunan notlar uygulamasını kullanarak ücretsiz, sınırsız, güvenli ve en önemlisi gizli şekilde istediğiniz biri ile mesajlaşabilirsiniz. Elbette bunu yapabilmek için bir dizi işlemin gerçekleşmesi gerekiyor.

Notlar ile gizli mesaj alıp göndermek için;

  1. Notlar’ı açın.
  2. Oluştur Oluştur düğmesine dokunup notunuzu oluşturun.
  3. Bitti’ye dokunun.

Not oluşturduktan sonra not sabitleme, notu biçimlendirme, dosya eki ekleme, fotoğraf veya video ekleme, klasör oluşturma gibi işlemleri de kolaylıkla yapabilirsiniz. Asıl önemli nokta şudur:

Notlar ile nasıl gizli mesajlaşılır?

Notlar uygulamasında oluşturduğunuz nota istediğiniz mesajı yazın ve arkadaşınız ile bu notu paylaşın. İster bağlantı yoluyla ister uygulamanın paylaşma yöntemleri ile bu notu arkadaşınıza ulaştırın ve erişim verin.

Böylece arkadaşınız bu notu görüntüleyecektir. Elbette ki mesajlaşmak istediğiniz kişi bu notu açıp kendi mesajını yazarak kaydettiğinde bu yazıyı ya da objeleri de siz de görebileceksiniz. Aynı notu düzenlediğinizde bu düzenlemeleri karşılıklı olarak görebileceksiniz.

Böylece herhangi biri ile gizli mesajlaşmış olabileceksiniz. Telefonunuz birinin eline geçtiğinde bu notlara bakmak büyük olasılıkla aklına gelmeyecektir. Eğer yine de bu mesajların okunması istenmiyorsa notlara parola koruması eklenebilir.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın