Telefonda Yapılanları Kaydetme Yöntemleri ✔️ 2023 | Android İzleme

Bir telefonda yapılanları kaydetme ve yapılanları izleme bazı durumlarda oldukça gerekli olabiliyor. Bu yüzden telefonda yapılan işlemleri kaydetmek için bazı yöntemleri bilmek, gerektiği durumlarda kullanabilmek gerekir. Bu içerikte telefonda yapılanları kaydetme hakkında bazı bilgilere yer veriyor olacağız.

Telefonda Yapılanları Kaydetme Yöntemleri – 2022

Kendimizin ya da bir başkasının telefonda yaptığını kaydetmek için öncelikle tam olarak ne istediğimize karar vermemiz gerekiyor. Kendi telefonumuzda yapılanları kaydetmek için kullanacağımız yöntemler ile bir başka telefonda yapılanları kaydetmek için kullanacağımız yöntemler farklıdır. Başkasının telefonunda yapılanları kaydetmekten kastımız ise sorumluluğunu üstlendiğiniz bireylerin telefon kullanımlarını takip etmektir. Çocuklarınızın telefonları bunlara örnektir.

Telefonda Yapılanları Kaydetme
Telefonda Yapılanları Kaydetme

Kendi telefonumuzda yapılanları kaydetmek için öncelikle neyi amaçladığımıza net olarak karar verdiğimizde en doğru aracı tercih edebiliriz. En doğru araçları tercih etmek için ihtiyaçlarımızı net olarak bilmemiz gerekmektedir. Kendi telefonumuzda yapılan işlemleri düzenli olarak mail adresimize raporlayan bir hizmet arıyor isek bir loglayıcı yani kaydedici kullanmamız gerekir.

Eskiden KeyLogger kullanmış biri iseniz loglayıcıların mantığını bilirsiniz. Eğer bilmiyor iseniz ufak bir tanım ile özetleyelim:

Logger’lar (Kaydedici), rapor edilmesi istenen ve önceden belirlenmiş verileri sistematik şekilde rapor eden araçlardır. Bir telefondaki tuş vuruşlarını, internet geçmişini, ortam dosyalarını ve daha fazlasını depolayıp düzenli olarak istenen adrese ileten bu araçlar, casusluk yazılımı sınıfına girer.

Daha önce üretmiş olduğumuz Güvenlik içeriklerini inceleyerek internette güvende olmanın yollarını ve kişisel verilerinizin korunmasını sağlayabilirsiniz.

Bir telefona uzaktan bağlanmak, ne yaptığını izlemek, ne yaptığını kaydetmek, şifrelerini, galerisini, telefon numaralarını ve diğer tüm verilerini ele geçirmek için kullanılan en temel yöntem RAT kullanmaktır. Detaylı bilgi: Android RAT

Kendi telefonunuzu sürekli olarak başkasına veriyorsanız ve yapılanları kaydetmek istiyorsanız KidLogger Pro tarzı uygulamalar size en uygun uygulamalardır. Bu uygulamalar sayesinde kendi telefonunuza ait kayıtları düzenli olarak rapor alabilir ve buna göre işlem yapabilirsiniz. Telefonunuz çalındığında çalan kişinin kişisel bilgilerini bu telefona girmiş olması durumunda da hırsızı kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Bu sadece bir örnek ve bu örneği çoğaltmak mümkün.

Telefonda Yapılanları Kaydetmeye Başlayın!

Kendi telefonumuz dışındaki bir telefonu yani başkasının telefonunda yapılanları kaydetmek istediğimiz zaman ise işler biraz değişiyor. İzlemek ve takip etmek istediğiniz telefona bir kereye mahsus fiziksel erişim elde etmeniz gerekiyor. İzlemek istediğimiz telefonun da android olması şartı var. Android olan bir tablet ya da telefon izlenebiliyor. Bu durum sadece Android cihazların izleneceğini ve takip edilebileceğini unutmamak gerekiyor.

Başkasının telefonunda yapılanları kaydetmek için teorik olan bilgilere sahip olduktan sonra pratik bilgilere de sahip olmak gerekiyor. Bu tür işleri yaparken hedef telefonun sizin sorumluluğunuzda olan bireylere ait olması gerektiğini unutmayın. Yasal olarak başkasının telefonuna izinsiz erişim sağlamak oldukça büyük bir suçtur. Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında büyük yaptırımlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden hedef cihazın sorumluluğunuzda bulunan birine ait olması gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyorum.

Sorumluluğunuzda olan kişilerin telefonlarını izlemek için gereken araç ise Cep Casusu gibi programlar. Bu tür programları manuel olarak yapılandırmayı bilmiyorsanız hazır araçları kullanmak zorundasınız. Normalde bu tür işlemler Kali Linux üzerinden de yapılabiliyor. Farklı Windows araçları için de aynı şeyi söylemek mümkün. Fakat bu tür konularda bilgili olmadığınızı varsayarak bu iş için kullanılabilecek en basit ve yaygın aracı öneriyorum.

Cep Casusu ile başkasının telefonunda yapılanları kaydetme

Telefonda Yapılanları Kaydetme
Telefonda Yapılanları Kaydetme

Cep casusu programı yardımı ile çocuklarınızın ve diğer sorumluluğunu aldığınız kişilerin telefonlarını izleyebilirsiniz. Cep Casusu ile yapabilecekleriniz şunlardır:

  • Tüm mesajları takip edebilirsiniz
  • Konum takibi ve konuşmaların takibi
  • Tüm internet aktivitelerini izleyebilirsiniz
  • Bütün yazdıklarını görüntüleyebilirsiniz
  • Telefon mikrofonunu dinleyebilirsiniz
  • Tüm fotoğraf ve videoları görüntüleyebilirsiniz

Çocuklarınızın Akıllı Telefonunu İzleyin!

Bu ve benzeri araçlar ile bu tür işlemleri uzaktan yapabilirsiniz. Bu gibi işlemleri yaparken hedef telefondaki izleri de yok etmek gerekir. Bu işlemler hedef telefona bir uygulama kurmak ile mümkündür. Bu uygulamayı da o cihazdan olabildiğince gizlemek gerekir. İşlemler yapıldığında o telefon veya tablet için tekrar işlem yapmaya gerek yoktur. Geri kalan hemen her şeyi bu tür hizmetlerin web panellerinden kontrol etmek mümkündür.

Bu hizmete internette Cep Casusu araması yaparak ulaşabilirsiniz. Sponsorlu bir içerik olmadığı ve kendileri ile çalışmamız bulunmadığı için bağlantı veremediğimizi bildirmek isteriz.

Bu tür konulardan anında haberdar olmak için E-Mail adresiniz ile sitemize abone olabilirsiniz. Bu içeriğe yorum yaparak görüşlerinizi belirtebilir ve aboneliğinizi başlatabilirsiniz. Sonraki içeriklerimizde görüşmek üzere.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın