Başlangıç Web Geliştirme Sosyal Medya Reklamlarının Önemi

Sosyal Medya Reklamlarının Önemi

0

Dijital reklamcılığın günden güne gelişmesindeki en büyük etken şüphesiz ki sosyal medya kullanımı. Bu denli büyük bir pazarda müşterilerine ulaşmak isteyen reklam verenler için Sosyal Medya Reklamlarının Önemi nedir hep birlikte öğrenelim…

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya üzerinde yayınlanan reklamlardır. Milyonlarca hatta milyarlarca üyeleri bulunan sosyal medya ağlarının bu kitlelerden kazanç elde etmesinin en kolay yolu dijital reklamlar. Sosyal medya üzerinde sponsorlu içeriklerin tamamı sosyal medya reklamlarına girmektedir.

sosyal medya reklamları

Sosyal Medya Reklamlarının Önemi

Sosyal medya reklamları, Google reklamlarından biraz farklıdır. Genelde eğlenmek ve vakit geçirmek için sürekli olarak ziyaret ettiğiniz sosyal medya sitelerinde gördüğünüz reklamlar, genelde hedef kitleye yönelik hazırlanan ve belirli kitleye ulaşmak isteyen reklamlardır.

Google reklamları ise ürünlerin kolay bulunmasını sağlayan reklamlardır. Google reklamlarının son yıllarda gelişerek çeşitli platformlarda ve özellikle youtube’da daha çok görülmesi ve daha çok etkileşim alması, Sosyal medya reklamlarının performansından kaynaklanıyor olabilir. Herhangi bir sosyal medyası olmayan Google (Google +’ı saymazsak), sosyal medya üzerindeki sponsorlu içeriklerden elde edilen gelirleri dikkate aldığı için zamanında Youtube’a yatırım yapmış olabilir.

Sosyal Medyada Reklam Vermek

Sosyal medyada reklam vermek oldukça basit. Artık her reklamveren kolaylıkla kendi reklamını kendi oluşturup bütçesini belirledikten sonra bir takım ayarlar yaparak reklamlarını kolaylıkla yayınlayabiliyor.

Reklamların her sosyal ağda profesyonel bir şekilde kontrol edilmesi için illaki Dijital Pazarlama Uzmanları’na danışılmalı. Bütçesi olmayan reklamverenler için günde 5 lira gibi çok uygun bütçelerle reklam vermek mümkün.

Sosyal medya üzerinde reklam vermek herhangi bir paylaşım yapmak kadar kolay. Her bir paylaşımın altında içeriği öne çıkarmanız için bağlantı bulunabiliyor. Sosyal medya siteleri ne kadar çok reklamverene ulaşırsa o kadar gelir elde edeceğini bildiği için tüm paylaşımların altında veya yanında sponsorlu içerik bağlantılarını sergiliyor.

Sosyal medya sitelerinde reklam vermek ürünlerini daha çok insana ulaştırmak isteyen kişilerin tercihi demiştik. Sosyal medyada yapılan reklamlar görüntüleme odaklı yapılmaya devam edildikçe Google Reklamları’nın etkileşimi daha yüksek olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bu konuyu beğendiyseniz lütfen Google Reklamlarının Önemi Nedir başlıklı yazımızı okuyun.

 

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!