snapchat
Sosyal Medya

Snapchat bilgisayarda Nasıl Kullanılır? ✔️ 2022 Telefonsuz Snapchat

Snapchat, Android ve iOS’ta en popüler uygulamalardan biridir. Snapchat Streaks oluşturma ve onları farklı arkadaşlara gönderme bize uygulamaya bağlı kalmak için daha fazla neden veriyor. WhatsApp ve Instagram gibi Facebook’un sahip olduğu uygulamaların kendi web sürümleri varken, Snapchat web ne yazık ki mevcut değil. Ama endişelenmeyin, bu yazımızda bilgisayara snapchat nasıl indirilir konusundan bahsedeceğiz. Snapchat’i PC’de kullanmak için izlemeniz gereken adımlara bir göz atmadan önce, Snapchat’ı biraz tanıyalım…

Snapchat nedir?

Sosyal medya bağımlısı olmasanız bile, Snapchat’in temel konsepti: kaybolan fotoğraflar ve videolardır ve hatta 24 saatlik medyayı göndermek veya almak olduğunu bilmelisiniz.

snapchat
snapchat

Snapchat’ta bulunan çok sayıda filtreyi yüklemek, göndermek veya almak istediğiniz fotoğraflara ve videolara uygulamanın yanı sıra, Snapchat, uygulamada birkaç oyun oynamak veya uygulamadaki çeşitli eğlenceli coğrafi filtrelerle oynamak için de kullanılabilir. İnanın bana, filtreleri kullanmaya başladığınızda ona bağlanacaksınız.

Windows’ta Snapchat Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarda SnapChat kullanmanın bazı durumlarda önemli olduğunu biliyoruz. Peki Bilgisayarda SnapChat nasıl kullanılır? Bilgisayardan Snapchat mesaj atma ve diğer bilgisayar ve snapchat kombinasyonu ile ilgili tüm merak ettikleriniz içeriğimizde sizleri bekliyor…

1. PC için Snapchat edinmek için Android Emülatörlerini kullanın

PC’de Snapchat kullanılamadığından, Android bulut tabanlı sistem kurmak gerekir, Bluestacks yükleyerek Snapchat’ı Windows’ta edinmenin basit bir yolu var. Android emülatörleri, PC’nizde bir Android cihaz ortamını simüle eder ve bilgisayarınızda Android uygulamalarını çalıştırmanıza yardımcı olur, aksi takdirde kurulumu zor olabilir. Bu, oldukça kolay adımları izleyerek yapılabilir:

bluestacks
bluestacks
  • Bluestacks yüklendikten sonra, yükleyiciyi almak için iletişim kutusuna çift tıklamanız gerekir.
  • Bunu takiben, Google Play Store’un bulunduğu yerde Android akıllı telefon benzeri bir pencere belirir; Sadece açmanız, Snapchat’i aramanız ve indirmeniz yeterlidir.
  • Kurulum işlemine başlamak için yükleyiciyi açın.
  • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, Bluestacks’ın App Store’u açılır ve burada
  • Google hesabınızla giriş yapmanız gerekir.
 BlueStacks  < buradan indirebilirsiniz.
bluestacks
bluestacks

Tüm kurulum işlemi tamamlandıktan sonra, Snapchat kimlik bilgilerinizle giriş yaparak Windows PC’de Snapchat kullanmaya başlayabilir ve Snapchatting’i başlatabilirsiniz. Ayriyeten, tam kullanabilmek için bilgisayarınızda bir kamera olması gerekir. Başkalarının fotoğraflarını görüntüleyebilirken, sizinkini yayınlamak için sadece kamera gerektirir.

Bununla birlikte, Snapchat’e PC’de herhangi bir zorluk yaşamadan erişebileceğiniz bazı yöntemler var. Reddit’te birçok kullanıcı Andy Emulator kullanarak Snapchat’i PC’de kullanabileceğinizi söyledi. Bu başka bir popüler emülatördür ancak ilgili bazı uyarılar vardır. Andy Emulator, gölgeli davranışı nedeniyle birkaç kez işaretlendi. 2018’de, ‘ TopWire ‘ adlı bir Reddit kullanıcısı , Andy Emulator’un gereksiz bellek kullanan ve sisteminize zarar verebilecek bir GPU Miner trojan olduğunu söyledi. Bu nedenle, Snapchat’i PC’ye yüklemek için Andy emülatörünü kullanmanızı önermiyoruz.

2. Snapchat Web’i Almak için PC’ye ChromeOS yükleyin

ChromeOS tüm Android uygulamalarını desteklediğinden, Snapchat’i masaüstüne almak için PC’nize yükleyebilirsiniz. Ancak, Windows işletim sistemine veda etmeniz gerekeceğinden, PC’ye ChromeOS yüklemek oldukça zor bir iştir. Ancak, bir kez kurduğunuzda, Snapchat’ı PC’de Dm, Stories, Snap Streaks gibi tüm özelliklerle kullanabilirsiniz. Bu, Snapchat’i PC’ye almak için %100 çalışan bir yöntemdir. Windows ve Mac’te belirli uygulamaları almak için indirebileceğiniz birkaç Android öykünücüsü vardır. İşleri sizin için kolaylaştıracak en iyi Android emülatörlerinin yanı sıra iOS emülatörlerinin bir listesine zaten sahibiz. Sadece onları kontrol etmeli ve size en uygun olanı seçmelisiniz.

Mac’te Snapchat Nasıl Kullanılır?

Mac’te Snapchat edinme süreci, Windows için BlueStacks kurulumu ile aynı süreçtir ve şu şekildedir:

  • Bluestacks emülatörünü Bluestacks web sitesinden yüklemeniz gerekir.
  • Yükleyici başlatıldıktan sonra ekranda çeşitli komut istemleri göründüğünden daha önce bahsedilen adımları izleyin.
  • Google hesabınızla oturum açın, Snapchat for PC’yi indirin ve hazırsınız.

Ve uygulamayı kullanmak oldukça kolaydır; Bluestacks uygulamasında bulunan Snapchat simgesine tıklayın. Ardından, Snapchat ID’niz ve şifrenizle giriş sayfası üzerinden Snapchat’ta oturum açın ve gitmeniz iyi olur. Bu, Mac’te Snapchat’i almak için bir geçici çözüm olsa da, Mac’in App Store’u yakında çeşitli uygulamaları destekleyecek ve Snapchat bunlardan biri olacak.

Sadece SnapChat değil, pek çok Android uygulamayı bilgisayarınızda sorunsuz çalıştırmak istemez misiniz? Hem de oyunlar da buna dahil! Bunun için en iyi android emülatörler listemizi inceleyin ve kendinize en uygun gördüğünüz emülatörü seçin. Bilgisayarınızın kaynakları emülatör çalıştırmak için yeterli değil ise kasmayan android emülatörler adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Buradaki emülatörler daha düşük kaynak tüketimi ile Android ihtiyacınızı karşılayacak ve snapchat başta olmak üzere diğer uygulamalarınızı da bilgisayardan çalıştırmanıza izin verecektir.

PC’de Snapchat’i Alın: Kolay Değil Ama Mümkün

Hala Snapchat’i PC’ye nasıl yükleyeceğinizi merak ediyorsanız, cevabı almış olmanız gerektiğini düşünüyoruz. %100 çalışan ve PC’nize ChromeOS yüklemenizi gerektiren yöntemin sıkıcı olması ve Andy Emulator ile yöntemin oldukça riskli olması nedeniyle bunun kolay olmadığını kabul ediyoruz. Bu nedenle, Snapchat’i PC’ye yüklemek kolay değil, ancak yine de mümkün. Umarım PC’de Snapchat’i kurmak için yukarıda belirtilen adımlar, en popüler uygulamayı edinmenize yardımcı olmuştur!

Bu yazımızda Snapchat’i indirme hakkında bilgi verdik, sorularınızı ve sorunlarınızı yorum kısmından belirtebilirsiniz. Sonraki yazılarımızda görüşmek üzere

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Mehmet Çoban

`TURKEY 🇹🇷 ▪︎`Edit ▪︎`Decup ▪︎`Photoshop ▪︎`Content Producer ▪︎`Social Media Management

2 yanıtla Snapchat bilgisayarda Nasıl Kullanılır? ✔️ 2022 Telefonsuz Snapchat

  1. ciddi ciddi olursa alkışlayacam valla ya bluestacks kullanıyom ama kasıyo ne yapacam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.