Şaşırma Emojisi 😲😱 Şaşırma Emojisi Kopyalama ve Yapımı
Genel, Haber

Şaşırma Emojisi 😲😱 Şaşırma Emojisi Kopyalama ve Yapımı

Şaşırma emojisi, gerek mesajlaşırken, gerekse sosyal medya paylaşımları yaparken kullanmayı tercih ettiğimiz emojilerden biridir. Şaşırma emojisi kopyalama yöntemi ile kullanılabildiği gibi telefon ve bilgisayar üzerinden bu emojinin yapımı-kullanımı son derece kolaydır.

Şaşırma Emojisi 😲😱 Şaşırma Emojisi Kopyalama ve Yapımı
Şaşırma Emojisi 😲😱 Şaşırma Emojisi Kopyalama ve Yapımı

Emojiler, anlatılmak istenen olay, duygu ve düşünceyi bir ikon ile anlatmamızı sağlayan görsel ögelerdir. İlk mesajlaşma uygulamalarından günümüze kadar gelen ve popülerliğini asla kaybetmeyen bu görsel objeleri kullanmak, sohbet odalarının vazgeçilmeziydi. Özellikle hareketli emojilerin yaygın olarak kullanıldığı dönemlerde emoji kültürü henüz yeni yeni yaygınlaşıyordu.

Şaşırma emojisinin pek çok kullanım amacı bulunsa da en temel amacı evlilik, nişan, söz ve düğün gibi olayları ifade etmektir. Emojiler duygu ve düşünceleri görsel olarak ifade etmenin en kısa yollarından biri haline gelmiştir.

Emojilerin Doğuşu: Şaşırma Emojisi ve diğerleri 😲😱

MSN, iCQ, Skype gibi pek çok anlık mesajlaşma servisinde pek çok özellikte emoji kullanmak mümkündü. Karşı tarafın bilgisayarında garip garip sesler çıkaran emojilerden tutun da ekranını titreten emojilere kadar pek çok farklı özellikte emoji bulunurdu. Tabii ki günümüze kadar ulaşan bu emojilerin özellikleri de değişti.

Günümüzde Şaşırma emojisi en yaygın olarak WhatsApp, Instagram, Telegram, Skype, Bip gibi uygulamalarda kullanılıyor. Telegram hareketli emoji konusunda oldukça başarılı. Şaşırma emojileri Telegram gibi uygulamalarda çok farklı şekillerde kullanılabiliyor. WhatsApp için yapılan Şaşırma emojisi ise 2 boyutlu ve diğer emojiler gibi hareketsiz.

Emojilerin görünümü cihazın işletim sistemine ve emojiyi görüntüleyecek ortamın özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. iOS Şaşırma emojisi ile Android cihazlardaki Şaşırma emojisi birbirini andırsa da aralarında bariz farklar bulunuyor. Bununla birlikte web ortamında kullanılan ve web browserlar tarafından farklı şekillerde görünen Şaşırma emojileri de bulunuyor.

Şaşırma Emojisi Kopyalama 😲😱

Genel olarak emojiler hakkında bilgi edindiğimize göre spesifik olarak Şaşırma emojisinin nasıl yapıldığını, kopyalandığını ve kullanıldığını, farklı cihaz ve işletim sistemleri için anlatalım.

Şaşırma emojisini yapmak için pek farklı yol bulunuyor. Bunlardan ilki telefonunuzun emoji klavyesi. Emojiyi göndereceğiniz ortam her neresi ise (whatsapp, telegram, instagram, instagram stoy, facebook vs.) bu alanda klavyenizi açın ve emoji ikonuna tıklayarak emojilerinizi görüntüleyin.

Emoji klavyesi içerisinde arama alanı var ise “Şaşırma” “ring” kelimelerini kullanarak Şaşırma emojilerini listeleyin. Eğer arama alanı yok ise emojileri kaydırarak beğendiğiniz emojileri bulmaya çalışın.

Klavyeden Şaşırma emojisini yapmak oldukça kolaydır. Aramak ve bulmak biraz vakit alabilir. Bunun yerine Şaşırma emojisini kopyalamak isteyebilirsiniz. Şaşırma emojisini kopyalamak için ise hemen aşağıdaki emojiyi kullanabilirsiniz. Rahat kopyalayın diye ayrı olarak yazıyoruz.

😲😱😲😱😲😱😲😱😲😱😲😱😲😱😲😱😲😱😲😱

Hemen yukarıdaki Şaşırma emojilerini panoya kopyalayıp istediğiniz alana yapıştırabilirsiniz. Bu emojiyi görüntüleyen kişilerin işletim sistemi ve diğer teknolojilerine göre farklı şekillerde görüntülediğini unutmamanız gerekir. Bu içeriği başka işletim sistemine ya da versiyona sahip başka bir cihazda görüntülediğinizde yukarıdaki Şaşırma emojisinin farklı şekilde görüntülendiğini göreceksiniz. Emojilerin farklı cihaz ve işletim sistemlerindeki varyasyonlarını görmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz.

Sitemizdeki diğer emoji içeriklerini de incelemenizi tavsiye ederiz. Bulmakta zorlandığınız bir emoji var ise lütfen yorumlarda bize belirtin.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.