En iyi Kelime Sayacı Siteleri – Online Metin Kelime Sayacı

Blog veya ödev belki de açıklama yazarken, genellikle doğru kelime sayısına ulaşıp ulaşmadığımızı merak ederiz. WordPress üzerinde çalışıyorsanız veya Google Dokümanlar diyelim, yazdığınız içeriğin toplam kelime sayısını ve karakter sayısını bulmak için dahili bir kelime sayacı aracı vardır. Peki ya not defterinizde veya ücretsiz bir kelime sayacı aracıyla birlikte gelmeyen başka bir platformda bir şey yazıyorsanız? İşte o zaman sizler için listelediğimiz en iyi kelime sayacı sitelerine ihtiyacınız olacak!

Bu yüzden hem kelime hem de karakter analizi etmek için kullanabileceğiniz en iyi ve işe yarar siteleri derledim, hepsi bu değil! Listelediğim karakter sayacı araçları, Anahtar Kelime Yoğunluğu denetleyicisi, Paragraf ve Cümle Sayacı, Okuma Süresi, Konuşma Süresi ve daha fazlası gibi ekstra yararlı özelliklere sahiptir. Tüm bu özellikler, içeriğinizi daha iyi analiz etmenize yardımcı olur.

En iyi Kelime Sayacı Siteleri 2020 :

Sıra No Kelime Sayacı Siteleri Ekstra Özellikler
1 Countwordsfree.com Herhangi bir dosya biçimini kabul eder, Metin Temizleyici, birden çok dil için çalışır
2 Wordcounter.net Anahtar Kelime Çözümleyici, Okuma / Konuşma süresi hesaplayıcı, Cümle Uzunluğu Çözümleyici
3 Wordcounter.io Dilbilgisi Denetleyicisi, Sayfa Sayacı, Anahtar Kelime Çözümleyici
4 Docwordcounter.com Gerçek sözcük sayacı, İdeogramlar

1. Countwordsfree.com

 Countwordsfree.com
en iyi ücretsiz kelime sayacı sitesi

Countwordsfree.com en iyi ücretsiz kelime sayacı sitelerinden biridir. Metin sayaçlarıyla ilgili en kapsamlı özellik koleksiyonuna sahip olduğu için karşılaştığım en iyi sayaçlardan biridir. Her şeyden önce, metin içeren herhangi bir dosyayı txt, word, pdf, excel, epub, HTML, CSS ve daha fazlası gibi çeşitli formatlarda yüklemenizi sağlar. Elbette, metni kopyalayıp yapıştırmayı da seçebilirsiniz!

Ancak, bir HTML veya CSS dosyasından metin yüklerseniz, Countwordsfree, HTML etiketlerini, eski veya yeni satırları ve gerekirse fazladan boşlukları kaldırmanıza bile izin verir. Çalışmak üzere olduğunuz metni temizlemenize yardımcı olur. Bu araç, aşağıda listelenen diğer ücretsiz kelime sayma siteleri gibi standart kelime, karakter, cümle, satır ve paragraf denetleyicisine sahiptir.

Countwordsfree, sayılar ve noktalama sayacı gibi ekstra özelliklere ve ayrıca bir yazım denetleyicisine sahiptir. “Ayarlar” seçeneğine tıklayarak seçtiğiniz farklı dillerdeki girdileri de kabul eder. Çalışmanızı bitirdikten sonra, metni yüklediğinizden farklı bir biçimde dışa aktarmayı seçebilirsiniz. Bunun için üst çubuktaki “Farklı Kaydet” seçeneğini tıklayın.

Benzersiz özellikler:
 • tüm dosya formatlarını kabul eder
 • Metin temizleme özelliğine sahiptir
 • Birden çok dil desteği sunar 

2. Wordcounter.net

wordcounter .net
en iyi ücretsiz metin sayacı sitesi

Bu listedeki ikinci en iyi ücretsiz kelime sayacı aracı da çok sayıda metni hesaplama özelliğine sahiptir. Kelime ve karakter sayacı dışında bir paragraf ve cümle sayacı olarak da kullanılabilir.

Metninizi analiz edebilir ve ayrıca size metninizdeki anahtar kelime yoğunluğunun ayrıntılı bir analizini verebilir. Anahtar kelimeler 1 kelimeli, 2 kelimeli veya 3 kelimeli olarak sıralanabilir. Yüzde analizi, belirli anahtar kelimelerle ilgili makaleler denince inanılmaz derecede yararı dokunur.

Bunların yanı sıra yazdığınız metnin toplam okuma süresi ve konuşma süresini de hesaplar. Bu araçta daha fazla özelliğe erişmek için, en uzun / en kısa cümle, ortalama cümle uzunluğu ve çok daha fazlası gibi diğer özellikleri bulacağınız sağ taraftaki “Daha Fazla” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Benzersiz özellikler:
 • Anahtar Kelime Analizörü
 • Okuma / Konuşma süresi hesaplayıcı
 • Cümle Uzunluğu Çözümleyicisi

Yararlı içerik: SEO PowerSuite: En İyi Seo Analiz Araçları

4. Wordcounter.io

wordcounter.io
en iyi ücretsiz kelime sayacı sitesi

Ücretsiz kelime sayacı sitesi tamamen ücretsizdir ve temiz bir arayüzle birlikte gelir. Üst çubuk, toplam kelime sayısını ve karakter sayısını gösterir. Ayrıca, cümle sayacı ve paragraf sayacı da içerir. Bu yüzden en iyi ücretsiz kelime sayacı siteleri arasında gösterilir. Ücretsiz olması  da tercih sebepleri arasında gelir.

Başka hiçbir çevrimiçi kelime sayımı sitesinde bulamadığım iki benzersiz özelliği, yani sayfa sayacı ve dilbilgisi denetleyicisi var. Sayfa sayacı size içeriğin ne kadar uzun olduğu ve kaç sayfa değerinde içerik yazdığınız hakkında bir fikir verir.

Dilbilgisi denetleyicisi, gramer hatalarını tam orada tespit edip düzeltmenize izin verdiği için oldukça yararlıdır. Tıpkı bir dilbilgisi denetleyicisi uzantısı gibi, size hataları düzeltmek ve Amerikan veya İngiliz İngilizcesinde düzeltme yapmak için öneriler ve seçenekler sunar.

Bu çevrimiçi karakter sayacı aracının bir başka kullanışlı özelliği de, önceki seçenekte bahsettiğim gibi Anahtar Kelime Analizörüdür. Kısaca, en iyi kelime sayacı diyebiliriz.

Benzersiz özellikler:
 • Dilbilgisi Denetleyicisi
 • Sayfa Sayacı
 • Anahtar Kelime Analizörü

4. Docwordcounter.com

docwordcounter.com
en iyi ücretsiz kelime sayacı sitesi

Bu listedeki son seçenek, oldukça benzersiz özelliklere sahip biraz alışılmadık bir kelime sayacı web sitesidir ve bence bu sizin için yararlı olabilir. Docwordcounter, sizin için kelime sayısını hesaplamanın yanı sıra, standart kelimeleri ve kelime olmayan kelimeleri saymak gibi farklı işlevler sunar. Bu özellikleri onu rakiplerinden ayırarak en iyi ücretsiz kelime sayacı siteleri arasında önemli bir yere konumlandırır. 

Örneğin, bir sözlükte bulacağınız, yüklenmiş herhangi bir belgeden gerçek kelimelerin sayısını sayar. E-posta adreslerinin, madde işaretlerinin, numaraların, kodların vb. Sayılarını ayrı ayrı sayabilir. Çince veya Japonca kelimeleri boşluk başına değil, karakter başına bir kelime olarak analiz etmenize olanak tanıyan,  ideogram seçeneğidir.

Ancak bir uyarı var; Bu site metni kopyalayıp yapıştırmanıza izin vermiyor. Tüm metinleri txt, word, excel, epub vb. Dosyalar biçiminde yüklemenizi gerektirir. Yüklenen tüm dosyalar 1 saat içinde sunucularından kalıcı olarak kaldırılır. Ayrıca, kullanımı tamamen ücretsizdir, kayıt veya kurulum gerektirmez.

Benzersiz özellikler:
 • Gerçek kelime sayacı
 • İdeogramlar

En iyi ücretsiz kelime sayacı sitesi seçme:

Bu listede, metin sayacı ile ilgili tüm gereksinimlerinizin karşılanması için farklı özelliklere sahip olan kelime sayacı siteleri seçtim. Yukarıda bahsedilen seçeneklerin tümü benzersiz özelliklere sahip olduğundan, ihtiyacınızın ne olduğuna bağlı olarak kendiniz için en iyi kelime sayımı aracını seçmenizi öneririm.

Ek benzersiz özellikler sunan diğer en iyi ücretsiz kelime sayacı web sitelerini biliyorsanız, lütfen aşağıya bir yorum bırakın!

Photo of author

Mehmet Çoban

`TURKEY 🇹🇷 ▪︎`Edit ▪︎`Decup ▪︎`Photoshop ▪︎`Content Producer ▪︎`Social Media Management

Yorum yapın