Ana sayfa Windows Bilgisayar Açılırken Açılan Programları Kapatma

Bilgisayar Açılırken Açılan Programları Kapatma

0

Bilgisayar açılırken açılan programları kapatma işlemi nasıl yapılır? Bilgisayar içerisinde yer alan bazı Windows yazılımlarının gereksiz olmaları sebebiyle, daha iyi performans için, bilgisayar başlangıcındaki gereksiz yazılımların kapatılması gerekmektedir.

Bilgisayar Açılırken Açılan Programları Kapatma

Günümüz teknolojisinde  her bilgisayar kullanıcısı donanım ve yazılım açısından kullandıkları bilgisayarları tanımıyor olabilirler. Bu durum profesyonel olarak bilgisayar kullanımına zor bir hale getirmektedir. Ayrıca bilgisayar kullanıcılarının en çok yaşadığı problemler arasında kapatılması gereken gereksiz yazılımlar nedeniyle bazı yavaşlama problemleri, oyun başlangıçlarında donma problemleri ve bilgisayarın kendi kendine kapanıp açılması gibi problemler sıklıkla görülmektedir.

Bilgisayar Açılırken Açılan Programları Kapatma İşlemi

Bu sorunlar büyük sorunlar olsa da bu sorunları çözmek her zaman o kadar da zor olmamaktadır.  iyi sık yaşanan problemler arasında bilgisayarların yavaşlama problemi yer aldığı için bu problemi çözmek için bilgisayar kullanıcıları birçok yöntem ve başvurmaktadır.

Bu Gereksiz Yazılımları Neden Silmiyoruz?

Aklınıza madem öyle bu yazılımları niye silmiyoruz da sadece başlangıçtan kaldırıyoruz gibi bir soru gelebilir. Bazı yazılımlar bizim işimize yaramasa bile bilgisayar ve sistem için önemli olmaktadır. Bazı programlar ise hayatımızı oldukça kolaylaştırır ve yapacağımız işlemleri çok daha hızlı halletmemize yardımcı olur. Diğer taraftan sürekli kullanmasak bile, yalnızca işimiz düştüğünde ihtiyaç duyduğumuz yazılımlar bulunmaktadır.  Bu yüzden her yazılımı silmek her zaman mümkün olmamaktadır.

Önerilen İçerik: Bilgisayarınızı Hızlandırın!

Bu yazılımların birçoğu bilgisayar başlatıldığında otomatik olarak başlamaktadır ya da bilgisayara yükledikten sonra otomatik olarak başlangıç kısmına kendini eklemektedir. Ayrıca arka planda güncelleştirme yapmaları nedeniyle kasma ve donma sorunlarına yol açmaktadır. Bu yüzden bilgisayar açılırken açılan programları kapatma için silme yerine başlangıçtan kaldırma işlemi uygulanması mümkün olmaktadır.

Bu Gereksiz Yazılımlar Nasıl Kaldırılırlar?

Bilgisayar başlangıcında bulunan gereksiz yazılımları kapatma işlemleri yapılması, başlangıç esnasında bilgisayarınızın yavaşlamasını ve donmasını önleyecektir. Bilgisayar başlangıcından gereksiz yazılımları kaldırmak için;

  • Başlat menüsü üzerinden Çalıştır’a girdikten sonra
  • msconfig yazarak entere basın.
  • Daha sonra Başlangıç’a tıklayın.
  • Karşınıza bilgisayarınızın başlangıç kısmında görev almakta olan bütün yazılımlar çıkacaktır.  Buradan başlangıç aşamasında kaldırmak istediğiniz yazılımları işaretini kaldırarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bilgisayara reset atarak yeniden başlatın ve işlemin çalıştığını göreceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!