En iyi 7 Otostop Uygulaması ✔️ Yol Arkadaşım Uygulamaları

Gezginlerin en çok tercih ettiği ulaşım biçimi şüphesiz ki otostop. Hem maliyet hem de macera açısından otostop ile seyahat etmek oldukça avantajlıdır. Fakat bazı durumlarda otostop oldukça zahmetli ve çekilmez hal alabilir. Bu gibi durumları engellemek için otostop uygulaması kullanmak gerekir. Yol arkadaşı uygulaması olarak da ifade edilen bu uygulamalar bazen hayati öneme sahip olabilir.

Otostop çekerken öncesinde ilgili bölgeden geçebilecek kişileri görmek ve hangisinin otostopa sıcak baktığını bilmek sizce de iyi olmaz mıydı? Otostopçuların oldukça işine yarayan bu ve benzeri özellikleri otostop uygulamalarında bulabilirsiniz.

En iyi 10 Otostop Uygulaması ✔️ Yol Arkadaşım Uygulamaları
En iyi 10 Otostop Uygulaması ✔️ Yol Arkadaşım Uygulamaları

En iyi Otostop Uygulaması (Yol Arkadaşım Uygulaması)

Otostop çekerken gideceğiniz güzergahtan geçecek olan kullanıcıları önceden görebilir ve otostopunuzu bir nebze planlayabilirsiniz. Plansız bir yolculuk macera açısından daha avantajlı olsa da eğer bir seyahat planınız varsa biraz dakik olmakta fayda var. Tam da bu noktada imdadınıza otostop uygulamaları, yani yol arkadaşım uygulamaları yetişiyor. İşte sizler için derlediğimiz en iyi yol arkadaşım uygulamaları;

1. BlaBlaCar: Yolculuk Paylaşımı

İndirme Sayısı50 Milyon +
Genel Puan4,6 (1,83 Milyon)
LinkGoogle Play Store

Aracınızla bir yere gidecekseniz ve yanınıza hem masrafları paylaşacak hem de yolda sıkılmanızı engelleyecek bir yol arkadaşı arıyorsanız BlaBlaCar tam size göre bir uygulama.

Otostop çekmek yerine uygulamayı kullanan birinin arabasına binebilir ve aynı güzergahta masrafları bölüşerek seyahat edebilirsiniz.

Hem yol arkadaşı hem de otostop uygulaması olarak kullanılan BlaBlaCar uygulamasını indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

2. Otostop

İndirme Sayısı1000 +
Genel Puan3,8 (8)
LinkGoogle Play Store

Yerli bir proje olan Otostop uygulaması henüz yeni bir uygulama. Türk geliştiricilerin yayınladığı bu uygulamanın yorumlarında sıkça BlaBlaCar uygulamasına benzerlikten bahsediliyor.

Uygulamanın genel olarak iyi olduğu fakat üye sayısının az olmasından şikayet ediliyor. Her ne olursa olsun hem yerli bir girişim olduğu için hem de gelişmeye müsait olduğu için bu listeye ekliyoruz. Bu sayede daha çok kullanıcıya sahip olup kendirini geliştirebilirler.

Siz de seyahat etmeden önce uygulamaya bir göz atıp işinize yarayıp yaramadığını kontrol edebilirsiniz. Unutmayın, bu listedeki uygulamalarla sponsorlu anlaşmamız yok. Yani içiniz rahat olabilir. 🙂

3. SeatX Güvenli Otostop Ağları

İndirme Sayısı100.000 +
Genel Puan2,5 (784)
LinkGoogle Play Store

Davet üzerine otostop ağı kurma fikri size nasıl geliyor? Eğer bu fikre sıcak bakıyorsanız SeatX Güvenli Otostop Ağları uygulaması size göre olabilir.

Bu otostop uygulamasında kendinize yol arkadaşı edinebilir ve masrafları kısabilirsiniz. Uygulama, özellikle yakın çevrenize davet ederek otostop ağınızı genişletmenizi ve sadece seyahatte değil okula-işe giderken de otostop kullanarak masrafları kısmanızı tavsiye ediyor.

4. Otostop Yerleri

İndirme Sayısı1000 +
Genel Puan3,1 (41)
LinkGoogle Play Store

Sürekli otostop çeken kullanıcıların otostop tavsiyelerine uymak iyi bir fikirdir. Otostop yerleri uygulaması da bu fikri alıp projeye dökmüş.

En iyi 15 Kitap Okuma Uygulamaları ✔️ Her Yerde Okuyun!

İlgini Çekebilir!

Bu otostop uygulamasını kullanan otostopçular en verimli otostop yerlerini işaretliyor. Yakın bölgelerden geçen kullanıcılar ise bu bölgelere doğru ilerleyip otostop çekecek araç bulma ihtimalini arttırıyor. Fikir olarak çok iyi değil mi?

5. TourBar – Seyahat Arkadaşı Bul

İndirme Sayısı1 Milyon +
Genel Puan4,3 (26,3 Bin)
LinkGoogle Play Store

Seyahat ederken hem yol arkadaşı hem flört hem de hayat arkadaşı mı arıyorsunuz? O zaman TourBar yol arkadaşı uygulaması tam size göre.

Bu otostop uygulamasındaki kullanıcılar sadece seyahat etme amacı ile değil flört ve tanışma amacı ile de birbirlerini bulabiliyor. Sadece seyahat planınızı yalnız yapmak istemediğinizde birilerini bulmak için bile bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

6. Travello: Seyahat Topluluğu

İndirme Sayısı500 Bin +
Genel Puan4,1 (5,58 Bin)
LinkGoogle Play Store

Eğer aradığınız sadece otostop ya da yol arkadaşlığı uygulaması değil ise Travello sizin için iyi bir tercih olabilir. Çünkü bu uygulamada sadece seyahat edecek kişileri değil seyahat edilebilecek yerleri de bulabiliyorsunuz. Ayrıca seyahat amaçlı uygulamayı kullanan diğer kullanıcılar ile etkileşime geçip otostop yeri, konaklayacak yer ya da kamp kuracak bölgeler hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Seyahat ve otostop hakkında bir topluluk arıyorsanız kullanmanız gereken uygulama TourBar.

7. Yol Arkadaşı – Yolculuk paylaş

İndirme Sayısı50 Bin +
Genel Puan4,4 (3,32 Bin)
LinkGoogle Play Store

Aracınızla uzak bir mesafeye gidecekseniz ve masrafları kısmak için yol arkadaşı arıyorsanız Yol Arkadaşı uygulaması ilk tercihlerinizden biri olmalı.

Aynı şekilde otostop çekiyorsanız ve masrafların bir kısmını karşılayacak imkanınız varsa bu uygulamayı kullanarak zaten gideceğiniz yere giden birinin aracına binebilir ve masrafları bölüşebilirsiniz.

Belki bu sayede iyi bir arkadaş edinmiş olursunuz.

Otostop ve Yol Arkadaşım Uygulaması Önerileri Sonu

Bu listede sizlere otostop çekerken yardımcı olacak ve uzun bir yolculuğa çıktığınızda eşlik edecek kişileri bulmanıza yardımcı olacak uygulamalardan bahsettik. Umarız faydalı olur. Şimdiden iyi yolculuklar…

Sıkça Sorulan Sorular

En iyi otostop uygulaması hangisidir?

İhtiyacınıza göre en iyi otostop uygulamasını seçmek için listemizde yer alan uygulamaların detaylarını okumanız gerekir. Her uygulama farklı özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Şehirler arası yol arkadaşı uygulaması güvenilir mi?

Pek çok şehirler arası yol arkadaşı uygulaması vardır. Bu uygulamalar içerisindeki üyeler kadar güvenlidir. Yani uygulamalar değil içerisindeki üyelerin profilleri incelenmelidir. Puanlama sistemi olan yol arkadaşı uygulamalarına öncelik verilebilir.

Yol arkadaşı bul uygulaması ile otostop uygulaması aynı mıdır?

Her iki tür uygulama aynıdır. Fakat bazı uygulamalar sadece otostop noktalarına odaklanmışken bazıları yol arkadaşı bulmanıza hatta flört etmenize odaklanmaktadır.

Yol arkadaşı uygulaması önerir misiniz?

Listemizde yer alan ve 1 milyon üzeri indirmeye ve 4+ puana sahip olan yol arkadaşı uygulamalarını öneririz.

Yolculuk ilanı verilen uygulamalar hangileridir?

Sizin için hazırladığımız bu uygulama öneri listesinde yer alan uygulamaların bazıları yolculuk ilanı vermenizi sağlıyor. Otostop çeken kullanıcılar ile masrafları paylaşmak için bu uygulamaları kullanabilirsiniz.

Online otostop uygulaması önerir misiniz?

Otostop uygulamalarının tamamı online’dır ve diğer kullanıcılar ile etkileşime girmenize yardımcı olur. Bu sayede online otostop uygulamasını tam anlamı ile kullanmış olursunuz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın