En iyi 15 Kitap Okuma Uygulamaları ✔️ Her Yerde Okuyun!

Kitap okumak hayatımızda yapabileceğimiz en iyi aktivitelerden biri. Akıllı telefon ve tabletten kitap okumak isteyenler için geliştirilmiş pek çok kitap okuma uygulaması bulunuyor. Sizler için bu uygulamaların bir listesini oluşturduk.

Listemizde yer alan kitap okuma uygulamaları, yerli ve yabancı birçok kitabı bünyesinde barındırıyor. Bazıları ise PDF formatındaki dosyaları okumanızı sağlıyor. Günün istediğiniz bir diliminde kitap okumanıza yardımcı olan bu uygulamaları kullanmak da oldukça basit.

En iyi 15 Kitap Okuma Uygulamaları - Her Yerde Okuyun!
En iyi 15 Kitap Okuma Uygulamaları – Her Yerde Okuyun!

En iyi Kitap Okuma Uygulamaları

Akıllı telefon ve tabletlerde kitap okumayı kolaylaştıran uygulamalar bulunur. Bu uygulamalar çeşitli özelliklere göre tercih edilir. Farklı özelliklere sahip kitap okuma uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinelim.

1. Kitap Oku Türkçe

İndirme Sayısı50 Bin +
Genel Puan4,6 (13,1 Bin)
LinkGoogle Play Store

Kitaplar ve yazarları hakkında bilgi alıp diğer üyeler ile etkileşime girebileceğiniz bu uygulama ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

2. Wattpad – Hikayelerin Yaşadığı

İndirme Sayısı100 Milyon +
Genel Puan4,0 (4,62 Milyon)
LinkGoogle Play Store

Pek çok kitapsever Wattpad platformunu en az bir kere ziyaret etmiştir. Platformun uygulaması da kitap okuma uygulamaları arasında oldukça popüler.

3. ReadEra Kitap Okuyucu PDF Epub

İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan4,8 (931 Bin)
LinkGoogle Play Store

ReadEra – kitap okuma programı PDF, EPUB, Microsoft Word (DOC, DOCX, RTF), Kindle (MOBI, AZW3), DJVU, FB2, TXT, ODT ve CHM formatlarındaki ücretsiz kitapları çevrimdışı okumanızı sağlar. Uygulamada reklam olmaması tercih sebepleri arasındadır.

4. Kobo Books Okuma Uygulaması

İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan3,5 (278 Bin)
LinkGoogle Play Store

Kobo Kitap Okuma Uygulaması, dünyanın en iyi e-Kitapları, çizgi romanları ve çocuk kitaplarından oluşan kapsamlı kataloğuna göz atmanızı ve kolay bir şekilde akıllı telefon ya da tabletinizde okuma yapmanıza yardımcı olur.

5. Google Play Kitaplar

İndirme Sayısı1 Milyar +
Genel Puan4,0 (1,93 Milyon)
LinkGoogle Play Store

Google Play Kitaplar ile tek uygulamada e-kitap, sesli kitap, çizgi roman ve manga satın alıp okuyabilirsiniz. Google Play hizmetleri olan neredeyse tüm telefonlarda yerleşik olarak gelen bu uygulama market üzerinden kolaylıkla indirilebiliyor.

6. 1000Kitap

İndirme Sayısı1 Milyon +
Genel Puan4,4 (18,4 Bin)
LinkGoogle Play Store

Herkesin en az 1000 kitap okumasını amaçlayan ve adını buradan alan 1000kitap platformunun mobil uygulaması oldukça popüler bir kitap okuma uygulamasıdır. Uygulama üzerinde kitap okumayı seven kullanıcılar ile etkileşime girebilirsiniz.

7. CepteKitaplık

İndirme Sayısı10 Bin +
Genel Puan4,5 (268)
LinkGoogle Play Store

Kitaplarınızı sürekli bir yerde unutuyorsanız ve bu sebeple boş vakitlerinizde kitap okuyamıyorsanız bu uygulama tam size göre. Kitap okumak için bahaneleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olan bu uygulama sayesinde istediğiniz kitapları her zaman istediğiniz her yerden okuyabiliyorsunuz. Tablet ve telefonda kitap okumanızı kolaylaştıracak bu kitap okuma uygulamasını mutlaka deneyin.

8. Okuyorum Kitap Oku

İndirme Sayısı5 Bin +
Genel Puan4,3 (57)
LinkGoogle Play Store

Kitaplarınızı okumak için kullanacağınız bir diğer mobil uygulama ise Okuyorum Kitap Oku uygulamasıdır. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulamada yazıları yakınlaştırıp uzaklaştırabilir, kitap okumaya daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

9. Bookmate: kitap ve sesli kitap

İndirme Sayısı5 Milyon +
Genel Puan3,3 (74 Bin)
LinkGoogle Play Store

Bu kitap okuma programında hem sesli hem yazılı kitaplar bulunur. Ayrıca kendi kitabınızı yükleyerek uygulama içerisinde okuyabilirsiniz. 12 dilde kitap bulunduran bu uygulama size kitap önerileri de yapıyor. Kitaplarınızı her zaman yanınızda taşımak için güzel bir uygulama.

10. Amazon Kindle

İndirme Sayısı100 Milyon +
Genel Puan4,2 (2,7 Milyon)
LinkGoogle Play Store

Dünyanın en büyük online satış platformlarından biri ve aynı zamanda bu sektördeki ilklerden olan Amazon, yoluna kitap satışı yaparak başlamıştı. Bu yüzden kitap satışlarını asla geri plana atmadı. Amazon, Kindle uygulaması ile kitap okuma ihtiyacınızı gideriyor.

11. FBReader: E-Kitap Okuyucu

İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan3,4 (222 Bin)
LinkGoogle Play Store

Eğer E-Kitap arşivi yapıyorsanız ve telefonunuzda bolca e-kitap varsa, bu kitapları okumak için bir kitap okuyucu uygulamaya ihtiyacınız olacak. FBReader tam olarak burada yardımınıza koşan bir uygulama. Desteklenen e-kitap formatları: ePub (ePub3 özellikleri dahil), Kindle azw3 (aka mob), fb2(.zip). Desteklenen diğer formatlar: RTF, doc (MS Word), HTML, düz metin.

12. Librera Reader: PDF, EPUB için

İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan4,1 (132 bin)
LinkGoogle Play Store

Sadece okuma odaklı geliştirilen bu uygulamada pek çok format destekleniyor. Bir önceki kitap okuma uygulamasında olduğu gibi Librera Reader uygulaması da telefonunuzda hali hazırda bulunan e-kitapları bulur ve okumanıza yardımcı olur.

Desteklenen uzantılar: PDF, EPUB, EPUB3, Mobi, DJVU, fb2, FB2.ZIP, TXT, RTF, AZW, AZW3, HTML, XPS, CBZ, CBR

13. Moon+ Reader

İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan4,0 (265 Bin)
LinkGoogle Play Store

Çevrimiçi E-kitap dizinlerinden kitap seçmek ve cihazınızda depoladığınız e-kitapları okumak için Moon+ Reader uygulamasını kullanabilirsiniz. Pürüzsüz kaydırma gibi ek özelliklerin yer aldığı bu kitap okuma uygulaması EPUB, PDF, DJVU, AZW3, MOBI, FB2, PRC, CHM, CBZ, CBR, UMD, DOCX, ODT, RTF, TXT, HTML, MD(MarkDown), WEBP, RAR, ZIP gibi formaları desteklemektedir.

14. TRT Çocuk Kitaplık: Dinle, Oku

İndirme Sayısı1 Milyon +
Genel Puan4,4 (9,7 Milyon)
LinkGoogle Play Store

Çocuklar için özel olarak tasarlanmış bu kitap okuma uygulamasının içerisinde yine çocuklar için tasarlanmış sesli ve animasyonlu pek çok çocuk kitabı bulunuyor. Çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunacak bu kitap okuma uygulamasını denemenizi tavsiye ederiz.

15. Storytel: Sesli kitap, e-kitap

İndirme Sayısı10 Milyon +
Genel Puan4,5 (368 Bin)
LinkGoogle Play Store

Sesli kitap dinleme uygulamaları denince akla ilk olarak Storytel gelir. Sadece sesli kitap dinleme uygulaması olmadığı için bu listede Storytel’e de yer veriyoruz. Çünkü Storytel iyi bir kitap okuma uygulamasıdır. E-Kitaplarınızı Storytel ile bulabilir ve okuyabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Kitap okuma uygulaması ücretsiz mi?

Ücretli versiyona sahip kitap okuma uygulamaları bulunsa da listemizde ücretsiz kitap okuma uygulamaları da yer almaktadır. Genellikle bu tür uygulamalar ücretsizdir. Ek özellik için ücret istenir.

Ücretsiz kitap okuma uygulamaları hangileridir?

Listemizdeki tüm kitap okuma uygulamalarını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ek özellikler için ücret ödemek gerekebilir.

Kitap okuma uygulamaları Türkçe midir?

Türkçe kitap okuma uygulamalarına erişmek oldukça kolaydır. Listemizdeki kitap okuma uygulamalarının geneli Türkçe’dir.

Google ücretsiz kitap okuma uygulaması hangisidir?

Listemizin 5. sırasında bulunan Google Play Kitaplar Google’ın geliştirmiş olduğu ücretsiz kitap okuma uygulamasıdır.

PDF kitap okuma uygulaması önerir misiniz?

Listemizin 3. sırasında bulunan ReadEra kitap okuyucu PDF ve EPUB desteği sunmaktadır.
Ayrıca 12. sırada yer alan Librera Reader ile de PDF dosyalarınızı okuyabilirsiniz. Listemizdeki pek çok uygulama PDF kitap okuma işinizi kolaylaştırır.

E-Kitap okuma uygulaması önerir misiniz?

Elbette öneririz. Bu listedeki tüm E-Kitap okuma uygulamaları önerimizdir. Detayları okuyarak istediğiniz uygulamayı kullanabilirsiniz.

En iyi kitap okuma uygulamaları (Türkçe)

Bu listede yer alan kitap okuma uygulamaları bilinen en iyi kitap okuma uygulamalarıdır. Aralarında tümü Türkçe içerikleri okumanıza yardımcı olur.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın