En iyi 13+ Araba Kiralama Uygulaması ✔️ Oto Araç Kiralama

Araba kiralamak araba satın almaktan daha hesaplı olabiliyor. Özellikle şirketler arabaları satın almak yerine araba kiralamayı tercih ediyor. Sadece şirketler değil, bireysel kullanıcılar için de pek çok durumda araba kiralama araba satın almaktan daha avantajlı olabiliyor. Sebebi her ne olursa olsun araba kiralama uygulaması kullanarak kendiniz ya da işletmeniz için araba kiralayabilirsiniz.

Araba kiralama uygulamarı oto kiralama işlemlerinizi hızlıca halletmenize yardımcı olur. İşinize en uygun arabayı kiralamak için rent a car arayışına girmek yerine araba kiralama uygulamaları kullanarak en uygun şekilde ve en kısa sürede istediğiniz özelliklerde araba kiralayabilirsiniz.

En iyi araba kiralama uygulamaları 2023

En iyi araba, oto ya da araç kiralama uygulamaları olarak ifade edilen uygulamalar en stabil çalışan uygulamalardır. Pek çok araba kiralama şirketinden toplu fiyat alıp kullanıcıya servis ederler. Böylece kullanıcılar rekabet ortamında daha uyguna daha çok araba seçeneğine ulaşmış olur.

Her ne sebeple olursa olsun araba kiralamak istediğinizde kullanabileceğiniz en iyi araba (oto) kiralama uygulamalarını sizler için listeliyoruz. Android ve iOS telefonlarınızda ve tabletlerinizde bu uygulamaları kullanarak araba kiralayabilirsiniz:

1. OtoKirala – Araç Kiralama

OtoKirala - Araç Kiralama
İndirme Sayısı50 Bin +
Genel Puan3,9 (310 Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

İndirmesi bazı uygulamalara nazaran daha azmış gibi görünse de OtoKirala – Araç Kiralama uygulaması oldukça olumlu geri dönüşler alıyor. Mağaza puanı bu yazı tarihi ile 3,9 olan uygulamanın son yorumları oldukça iyi.

Uygulama ile bulunduğunuz şehirde araç kiralama yapabiliyorsunuz. Fiyatları ve araç detaylarını görebileceğiniz bir ilan sistemi geliştirilmiş.

Uygulama hem Android hem iOS platformlarında aktif olarak yayında.

2. Cizgi Rent A Car – Araç Kirala

Cizgi Rent A Car - Araç Kirala
İndirme Sayısı100 Bin +
Genel Puan4,0 (402 Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Türkiye’nin en büyük oto kiralama ağlarından birine sahip olan Cizgi Rent a Car’ın uygulaması sayesinde Türkiye’nin pek çok noktasında araç kiralayabilirsiniz.

Uygulamanın market yorumlarında oldukça samimi geri dönüşler yapıldığı görülüyor. Kullanıcı geri dönüşleri, indirme sayısı ve market puanları göz önünde bulundurulduğunda bu araba kiralama uygulamasını test etmenizi öneririz.

Sinyal Kesici Jammer ile Araba Hırsızlığı Senaryosu

İlgini Çekebilir

Uygulamayı Android ve iOS kullanıcıları kullanabiliyor.

3. Yolcu360 – Araç Kiralama

Yolcu360 – Araç Kiralama
İndirme Sayısı500 Bin +
Genel Puan4,4 (6,13 Bin Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

En çok bilinen ve kullanılan diğer araba kiralama uygulaması da Yolcu360 olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok Rent a Car firması ile anlaşma yapıp ilgili firmaların araç kiralama tekliflerini listeleyen ve araç kiralamaya izin veren bu uygulama oldukça çok kullanılıyor.

Google Play Store üzerinde oldukça fazla indirme ve puanlamaya sahip olan bu uygulama ile ilgili bazı şikayetler de var. Şikayetlerin geneli dışarıdan göründüğü üzere organizasyonla alakalı. Araba kiralama firmaları ile kullanıcıları buluşturan platform aradaki iletişimi sağlamakta bazen güçlük çekiyor gibi.

Fazlaca kullanıcısı olması sebebi ile bu tür sorunların yaşanması da o kadar muhtemel olabiliyor. Uygulama Android ve iOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

4. Carla Araç Kiralama Rent a Car

Carla Araç Kiralama Rent a Car
İndirme Sayısı100 Bin +
Genel Puan4,4 (6,63 Bin Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

En çok indirmeye ve değerlendirmeye sahip araba kiralama uygulamalarından bir diğeri ise Carla Araba Kiralama uygulaması. Bu uygulama her ne kadar popüler gibi görünse de son zamanlarda oldukça olumsuz yorum almış.

Olumsuz yorumlar ile uygulama değerlendirmek tam olarak doğru değil. Bu yüzden uygulamayı indirip bir kontrol etmekte fayda var. Araba kiralayacağınız zaman diğer kullanıcı yorumlarını incelemenizde fayda olabilir.

Uygulama hakkında en çok yüksek fiyat ve habersiz iptal edilen kiralama faaliyeti şikayeti oluşturulmuş. Denerken bunları göz önünde bulundurmakta fayda var.

5. Elitcar Rental – Araç Kiralama

Elitcar Rental - Araç Kiralama
İndirme Sayısı10 Bin +
Genel Puan4,2 (997 Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Türkiye’nin 80+ noktasında araç kiralama hizmeti sunan Elitcar Rental uygulaması 1000 civarında değerlendirmeden ortalama 4,2 puan almayı başarmış. Hakkında pek fazla değerlendirme bulunmasa da uygulamayı indirip denemekte fayda var.

Uygulama hem Android hem iOS platformuna destek sağlıyor.

6. Araba Kiralama・Rent a Car

Araba Kiralama・Rent a Car
İndirme Sayısı50 Bin +
Genel Puan4,5 (1,18 Bin Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🔴App Store

Araba Kiralama・Rent a Car adlı bu uygulamanın store yorumlarını incelediğimizde uygulama ile ilgili olumlu geri dönüşlerin olduğunu görüyoruz. Henüz diğer oto kiralama uygulamaları kadar popüler olmasa da 50 binden fazla indirme ve 1100’den fazla değerlendirmeyle 4,5 puan almayı başarmış.

Bu değerler uygulamayı indirip değerlendirmeniz için yeterli gibi görünüyor. Uygulamanın App Store üzerinde yayında olmadığını gördük. Play Store üzerinden indirilebilir. Yine de App Store üzerinden kontrol etmenizde fayda var. Biz kontrol ettiğimizde geçici olarak yayında olmayabilir.

7. Ucuz Araba Kiralama・Rent a Car

Ucuz Araba Kiralama・Rent a Car
İndirme Sayısı5 Bin +
Genel Puan4,8 (343 Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🔴App Store

Bu uygulamanın diğer uygulamalardan farklı yanı arabaların ucuza kiralanabiliyor olduğunu iddia etmesi. Ucuz fiyatlara araba kiralamanızı sağlamayı vaat eden bu uygulama Google Play Store üzerinde ücretsiz şekilde indirilebilir durumda.

Uygulama içerisinde araba karşılaştırma özelliği de bulunuyor. Bu sayede diğer araba kiralama uygulamalarındaki fiyatları da karşılaştırabiliyorsunuz.

8. Miniyol – Araç Kiralama

Miniyol - Araç Kiralama
İndirme Sayısı10 Bin +
Genel Puan3,0 (70 Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Türkiye geneli binlerce araç kiralama firmasının tekliflerinin yer aldığı Miniyol araç Kiralama uygulaması yeni yeni popüler olmaya başlayan bir uygulama. Kiralık araba seçerken gelişmiş filtreleme sistemini de kullanabileceğiniz bu uygulamayı da mutlaka deneyin.

Uygulama Android ve iOS platformlarında ücretsiz şekilde indirilebilir durumda.

9. TikTak

TikTak
İndirme Sayısı1 Milyon +
Genel Puan4,2 (13,1 Bin Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Bu listedeki en çok indirmeye sahip araba kiralama uygulamalarından biri de TikTak uygulaması. 1 Milyondan fazla indirmesi bulunan bu uygulama ile istediğiniz özellikleri filtreleyebilir ve size en uygun araçları listeleyerek fiyatlarını görebilirsiniz.

Uygulama Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak indirilebilir durumda.

10. Otocar Rental – Araç Kiralama

Otocar Rental - Araç Kiralama
İndirme Sayısı1.000 +
Genel Puan4,8 (147 Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Henüz yaygın bir kullanıma sahip olmayan Otocar rental Araba kiralama uygulaması ücretsiz araba rezervasyonu yapılabiliyor. Bu uygulama da Türkiye geneli araba kiralama yapan firmalar ile anlaşma yaparak kiralama firmalarından hızlı fiyat almanızı ve araç kiralamanızı sağlıyor.

Uygulamanın hem Android hem de iOS tarafında desteği mevcut.

11. YOYO

YOYO
İndirme Sayısı1.000 +
Genel Puan1,3 (48 Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🔴App Store

YOYO uygulamasının taahhüt ettiği özellikler oldukça dikkat çekici. Örneğin aracın deposunu ücretsiz doldurup kullandığınız yakıta göre ücret ödeme seçenekleri sunuluyor.

Fakat uygulama hakkında en çok yapılan yorumlar uygulamanın teknik hatalarından yakınıyor. Ayrıca iOS cihazlar için olan App Store mağazasındaki uygulama Türkiye’de indirilemiyor. Bu yazı tarihinde geçici bir sorun olabilir. Sonraki zamanlarda bu yazıyı okurken yayına çıkmış olabilir. Kontrol etmenizde fayda var.

Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak indirilmeye müsait.

12. Zipcar Türkiye

Zipcar Türkiye
İndirme Sayısı100 Bin +
Genel Puan2,8 (147 Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Türkiye’de en çok kullanılan kullan-bırak araç kiralama uygulamalarından biri de Zipcar Türkiye uygulamasıdır.

Özellikle bir güzergahta işinizi halletmek için kiralık araca ihtiyacınız varsa ve bir günlük kiralamak yerine sadece ilgili işinizi halledecek süre araç kiralamaya ihtiyaç duyuyorsanız bu uygulama size göre. Aracı uygun olan konumlardan alıp tekrar size uygun olan konumlardan birine bırakabiliyorsunuz. Böylece aracı alıp teslim ederken ek ücret ve zaman maliyetinden kurtulmuş oluyorsunuz.

Uygulamada pek çok aktif kullanıcı var. Android ve iOS için kullanılabilir durumda.

13. GetirAraç (MOOV)

MOOV
İndirme Sayısı1 Milyon +
Genel Puan3,9 Bin (21,6 Bin Değerlendirme)
Android 🟢Google Play Store
iOS 🟢App Store

Dakikalık, saatlik ya da günlük araç kiralayabileceğiniz yaygın bir araç kiralaması olan MOOV uygulaması 1 milyondan fazla indirilmiş gelişmiş ve geliştirilmekte olan bir uygulama.

Araç kiralama sürelerinin sonradan esnetilebilip daraltılabildiği bu uygulamanın araç yelpazesi oldukça geniş. Kullanıcıların geri bildirimleri doğrultusunda yaygın olarak tercih edilen bir araba kiralama uygulaması olduğunu da görmek mümkün.

Sıkça Sorulan Sorular

Oto kiralama uygulamaları kendi aralarında belli başlı özelliklere sahiptir. Her uygulama aynı özellikleri barındırmadığından ve aynı kalitede çalışmadığından bu uygulamalar hakkında çeşitli sorular aklımıza gelebilir. Bu soruların bazılarını sizler için yanıtlıyoru:

Kullan Bırak Araç Uygulamaları güvenli midir?

Bu uygulamaların pek çoğu resmi markaların uygulamalarıdır. Türkiye ve dünya genelinde araç kiralama işi yapan firmalara aracılık eden bu uygulamalar genellikle güvenlidir.
Fakat resmi uygulamaları tercih etmenizde fayda var. Aracılık hizmetlerinde hizmeti veren firma ile doğrudan iletişim kuramayabilirsiniz. Bu yüzden aracı uygulamaların güvenliğine dikkat etmeniz gerekir.

Dakikalık araç kiralamak mümkün müdür?

Bazı durumlarda sadece bir işinizi halletmek için dakikalık araç kiralamaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle durumlarda dakikalık araç kiralayan uygulamala ve firmalara erişmek istersiniz. Zipcar gibi oto kiralama uygulamaları dakikalık araç kiralamayı mümkün kılmaktadır.

Kullan bırak araç kiralama uygulamaları ücretli midir?

Bu uygulamalar genellikle ücretsizdir. Fakat araçlar ücretsiz kiralanmaz. Kullan bırak araç kiralama ücretleri bu yazı tarihi ile 175 TL’den başlamaktadır. Fakat bu fiyat şehirden şehire ve arabadan arabaya değişiklik gösterir.

Moov 1 Saat 1 TL kampanyası nedir?

CEPTETEB ile MOOV arasındaki Garenta kampanyasında 1 saat için 34 TL yerine 1 TL ücret tarifesi uygulanıyor. Kampanya kapsamında sonraki kiralamalarda ilk 15 dakika hediye. Kampanya ile ilgili detaylı bilgi almak için MOOV resmi web sitesini kontrol edebilirsiniz.

Saatlik araç kiralama uygulaması var mı?

Moov ve Zipcar gibi firmalardan dakikalık ve saatlık araç kiralayabilirsiniz. Güncel sözleşme şartlarına göre bu sürelerde farklılıklar olsa da genellikle saatlik araç kiralama imkanı sunuyorlar.

Yoyo araç kiralama uygulamasında araç fiyatları nedir?

Yoyo ve diğer araç kiralama uygulamalarında güncel fiyatlar sürekli değişir. Bu yüzden uygulamayı indirerek güncel fiyatları takip etmeniz önerilir.
Eğer web sitesi üzerinden fiyatları kontrol etmek isterseniz buradaki sayfada güncel fiyatları görebilirsiniz.

En uygun araç kiralama uygulaması hangisidir?

Araç kiralama uygulamaları zaman zaman farklı indirim ve kampanyalar yaparlar. Bu indirim ve kampanyalardan haberdar olmak için uygulamaların resmi web sistelerini kontrol etmenizede fayda var. Bu listede bulunan uygulamaların market linklerine tıklayarak geliştirici web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Kendi aracınızı kiralamak için kullanabileceğimiz uygulamalar hangileridir?

Rentiva gibi uygulamaları kullanarak kendi arabanızı kiralayabilirsiniz. Detayları ilgili uygulamanın resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın