Başlangıç Borsa NU Coin Nedir? NuCypher Nasıl ve Nereden Alınır?

NU Coin Nedir? NuCypher Nasıl ve Nereden Alınır?

0

NU Coin Nedir sorusu özellikle kripto para teknolojilerinde şifreleme sistemlerine önem veren geliştiriciler ve yatırımcılar tarafından sıkça araştırılmaktadır. Proxy gibi teknolojileri blok zinciri ile bir araya getirerek hem süreçleri daha hızlı hem de daha güvenli bir hale getiren NuCypher altyapısı bugün birçok büyük ve küçük kurum ile kuruluş tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca kısa süre içerisinde isim edinmeyi ve piyasada kendisine yer bulmayı başarmıştır. İçeriğimizde tüm detaylarıyla NU Coin nedir, fiyatı ne kadardır, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, istatistikleri nasıldır gibi en çok sorulan soruları cevaplandırmaya çalışacağız. 

NU Coin Nedir? NuCypher Nasıl ve Nereden Alınır?
NU Coin Nedir? NuCypher Nasıl ve Nereden Alınır?

NU Coin (NuCypher) Nedir? 

NU Coin ve altyapısı tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan, gelişmiş kriptolama sistemlerini kullanan bir güvenlik projesidir. Birçok büyük kurumun altında aktif olarak güvenlik hizmetleri için kullanılmakta olan NU Coin, verilerin saklanması, paylaşılması ve düzenlenmesi gibi süreçlerde büyük bir gizlilik sağlamaktadır. Bunun yanında yüksek teknolojili şifreleme yöntemleri sayesinde üçüncü kişilerin erişimi imkânsız hale gelmektedir. Fakat bu süreçte şeffaflık ve stabilize konusunda herhangi bir problemin meydana gelmesi de önlenmektedir. 

Kendi altyapısı dahilinde bugüne kadar blok zinciri teknolojilerinde kullanılmamış sistemleri kullanarak finansal bir kaygıdan çok alanını geliştirmeye odaklanan NU Coin, DApp geliştiricileri için de büyük avantajlar sağlamaktadır. Ağ üzerinde yapılan ve yapılacak her işlem için teminat bedeli olarak NU Coin verilmelidir. Ayrıca doğrulayıcı ve barındırıcı konumdaki kullanıcılar NU Coin madenciliği ismi verilen sistem üzerinden gelir elde edebilirler. NuCypher altyapısı ve NU Coin hakkında teknik makalelere ulaşmak isterseniz NuCypher GitHub sayfasını inceleyebilirsiniz. 

kripto para
kripto para

NU Coin İstatistikleri 

NU Coin, 2020 yılının sonlarında halka arz edilmesine rağmen NuCypher ağı 2017 yılında geliştirilmeye başlandı. Bu yüzden birçok siber güvenlik konusunda ve kripto paraların çalışma mantıkları üzerinde araştırmalar ile geliştirmeler yapıldı. Böylece ciddi anlamda kararlı bir sistem oluşturuldu. Bu durum finansal olarak da NU Coin istatistikleri üzerinde net bir şekilde izlenebiliyor. 

 • NU Coin (NuCypher) toplam market hacmi 1,2 Milyar Dolar seviyesindedir. 
 • Maksimum arz miktarı 3,8 Milyar adet olan kripto paramızın toplam market hacmi 1,3 Milyar adet ve dolaşımdaki arz miktarı 690 Milyon adettir. 
 • NU Coin, kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmına hâkim durumdadır. 

Binlerce kişi tarafından yakından takip edilmekte olan NU Coin, borsaların yanında blok zinciri kullanan birçok platforma güvenlik hizmetleri sağladığı için market hacmini günümüz seviyelerine getirmeyi başarmıştır. Ancak arz noktasında diğer kripto para birimlerine göre daha farklı bir madencilik sistemi uygulaması değerinin beklenenden az yükselmesine sebep olmaktadır. 

NU Coin Yorum 

Bugün en değerli kripto paralar listesinde 199. Sırada yer alan NU Coin, market hacmine göre oldukça geri sıralardadır. Fakat bunun sebebi yukarıda da bahsettiğimiz gibi arz talep dengesizliğinden kaynaklanıyor. Maksimum arz seviyelerine önümüzdeki on senelik sürede ulaşacağını da düşünürsek, bir süre daha yüksek volatilite ve beklenenin altında değerler ile karşılaşmamız kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden NU Coin yorumları da daha ileriye yönelik yapılmaktadır. 

Kripto para bilirleri tarafından yapılan açıklamalarda, NU Coin’in blok zinciri üzerine yeni güvenlik sistemleri geliştirmesinin büyük bir atılım olduğu belirtilmektedir. Ancak bu güvenlik sistemleri yalnızca kendi ağı üzerinde etkili olduğu için dünyaya tam anlamıyla açılamamış olması büyük sorunlar teşkil etmektedir. Önümüzdeki zamanlarda daha fazla zincir üzerinde söz sahibi olması ve Proxy’nin yanında VPN gibi teknolojileri benimsemesi, ilerleme sürecine yüksek oranda ivme kazandırabilir. 

NU Coin Fiyatı 

NU Coin fiyatı günümüzde $0.25 ile $0.35 aralığında değişkenlik göstermektedir. Diğer büyük kripto para birimlerinin değişimlerinden çok fazla etkilenmeyen NU Coin, kendi ekosistemini geliştirmeyi başardığı için fiyat hareketliliği de oldukça farklıdır. Genellikle daha az hareketlilik sergileyen ancak bazı dönemlerde ciddi atılımlar yapan kripto paramızın tüm zamanlar fiyat değişimi her şeyi açıklar niteliktedir. 

 • NU Coin (NuCypher) tüm zamanlar en yüksek değeri Şubat 2021 tarihinde $1.13 olarak kayıtlara geçmiştir. 
 • NU Coin (NuCypher) tüm zamanlar en düşük değeri ise Kasım 2020 tarihinde $0.0611 olarak kaydedilmiştir. 

2021 yılının başlarında hızlı bir yükseliş trendine girmesine rağmen, bu süreci kısa süren NU Coin, günümüzde değerini sabitlemeye çalışmaktadır. Bu yüzden en yüksek değerinden günümüze %75 oranında düşüş yaşamıştır. Ancak uzun vadeli yatırımcılar için bu çok büyük sorunlar teşkil etmemektedir. Çünkü projesini istikrarlı bir şekilde sürdürmeyi başarırsa en yüksek değerine eninde sonunda tekrar ulaşacaktır. 

kripto para
kripto para

NU Coin Geleceği 

NU Coin geleceği hakkında yapılan yorumlar ise iki farklı alt başlıkta incelenmektedir. Kısa vadeli gelişimi için dönemsel olarak yükselişlerin mümkün olduğu belirtilse de genel anlamda günümüz seviyelerinden çok fazla değişim yaşamayacağı belirtiliyor. Ancak bu durumun bazı gelişmeler sonucunda değişme ihtimali de bulunuyor. Bu yüzden halen yatırımcılar ve kuruluşlar NU Coin alım işlemleri gerçekleştirmektedirler. Kısa vadeli yatırımcılar da fırsat zamanlarında NU Coin ticareti yapmaktadırlar. 

Uzun vadeli süreçlerde ise NU Coin’in çok net bir şekilde ivme kazanacağı ve en değerli kripto paralar arasında başları çekeceği düşünülüyor. En düşük seviyesinden günümüze yalnızca %200 oranında yükseliş yapmış olmasına rağmen, bu oranları ciddi seviyede geçeceği ve rekordan rekora koşacağı NU Coin yatırımcıları tarafından emin bir şekilde belirtiliyor. Hatta önümüzdeki birkaç sene içerisinde bu kripto para biriminin $1.13 rekorunu kırarak $2 ve üstü seviyelere ulaşacağı düşünülüyor. 

NU Coin (NuCypher) Nasıl ve Nereden Satın Alınır? 

NU Coin platform üzerinde teminat olarak verilen ve dağıtımcılar tarafından stake ile farm ödülü olarak kazanılan bir kripto para birimi olma özelliğini taşıyor. Bu yüzden kendi platformları üzerinde rahatça transfer ve barındırma işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Ancak bu durum diğer platformlarda bulunamaması ile sonuçlanıyor. Buna rağmen ilerleyen zamanlarda daha çok noktada NU Coin’i görebiliriz. 

 • Coinbase Exchange – En Yüksek Hacme Sahip Platform 
 • Binance 
 • Bithump 
 • OKEx 
 • Uniswap 
 • BKEX 

Yukarıda kripto para borsaları ve bunların yanında 30’a yakın borsa üzerinden NU Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken borsalardan birine kayıt olarak NU Coin işlem çiftleri üzerinde emir oluşturmaktadır. Daha sonrasında uzun vadeli olarak elinizde tutabilir veya hedeflerinizi tamamladıktan sonra satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

İçeriğimizde NU Coin nedir sorusunu yanıtlamaya çalıştık ve fiyatı, geleceği, istatistikleri gibi detayları sizler ile paylaştık. Umarız NU Coin hakkında detaylı fikre sahip olmuş ve yatırım planınızı oluşturabilmişsinizdir. Fakat içeriğimizde bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir! Benzer içeriklerimiz için sitemizdeki kripto para kategorisini incelemenizi tavsiye ederiz. 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!