FX Coin Nedir? Function X Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

FX Coin Nedir? (Function X) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

FX Coin Nedir sorusu son zamanlarda rekordan rekora koşan ve güçlü bir proje olarak bilinen Function X isimli projeyi öğrenmek amacıyla birçok yatırımcı tarafından araştırılmaktadır. Merkeziyetsiz bir transfer merkezi olarak görev alan Function X, geliştirilmiş bir altyapıya ve geniş bir blok zinciri ağına sahiptir. Son birkaç ay içerisinde projesini her geçen gün diğer kripto para birimlerine göre daha hızlı bir şekilde ilerlettiği için popülerliği de artmıştır. Böylece market hacmiyle birçok projeyi geride bırakmayı başarmıştır. Bizler de bu içeriğimizde FX Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, gelecekte nasıl olacak, istatistikleri nasıldır gibi soruları yanıtlandıracağız.

FX Coin Nedir? Function X Nasıl ve Nereden Alınır?
FX Coin Nedir? Function X Nasıl ve Nereden Alınır?

FX Coin (Function X) Nedir?

FX Coin, temel olarak birbirlerinden farklı blok zincirleri arasında bilgi alışverişi yapılmasını ve bunu yaparken onaylayıcılara ihtiyaç duyulmamasını amaçlamaktadır. Haliyle tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Halka arz edildiği 2019 yılında ERC-20 altyapısı ile birlikte piyasaya sunulmuş olmasına rağmen, 2021 yılı itibariyle kendi altyapısına geçiş yapmıştır. Ancak blok zincirleri arasında transfer işlemlerini gerçekleştirdiği için neredeyse tüm altyapıları destekleyen bir yapıya sahiptir.

Çekirdek ekip ismi verilen FX Coin sahipleri tarafından, Function X topluluğunun yönetimi gerçekleştirilmektedir. Bu toplulukta bulunan kişiler kripto paranın gelişiminde ve gidişatında söz sahibi olmakta, doğrulama işlemlerinde rol almaktadırlar. Ayrıca bu işlemler sonucunda kazançlar elde edebilirler. Bunun yanında Function X sistemleri içerisinde FX Wallet ismi verilen dijital cüzdan uygulaması da bulunmaktadır. Function X projesi ve alt projeleri ile FX Coin hakkında teknik bilgilere erişmek isterseniz Function X Whitepaper makalesine göz atabilirsiniz.

FX Coin İstatistikleri

FX Coin, kontrol birimlerine bağlı olmamasına ve o kadar da büyütülecek bir proje yapısına sahip olmamasına rağmen çok profesyonel ve istikrarlı bir ilerleme kaydettiği için bugün devasa bir marketin yönetimini yapmaktadır. Arz miktarı kabul edilebilir seviyede olduğu için şu anki değerleri bile az olarak görülmektedir. FX Coin istatistiklerini incelediğinizde kripto paramızın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlayacaksınız.

 • FX Coin (Function X) toplam market hacmi 2,5 Milyar Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Maksimum arz miktarı 1,8 Milyar adet olan kripto paramızın toplam ve dolaşımdaki arz miktarı 408 Milyon adettir.
 • FX Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,02’lik kısmını domine etmektedir.

Benzer kripto para birimlerine göre katlarca daha yüksek market hacmine sahip olan FX Coin, değeri ile karşılaştırıldığında oldukça yüksek istatistiklere sahiptir. Bu durum da yatırımcıların ilgisini çekmekte ve talebi arttırmaktadır. Kalan arz miktarının piyasaya çıkarılması da yukarıda bahsettiğimiz gibi çekirdek ekip tarafından belirlenmektedir.

FX Coin Yorum

FX Coin bugün kendi blok zincirine sahip olmasına rağmen, ilerleyen yıllarda daha fazla blok zincirini piyasaya kazandırarak, aralarında bağlantılar kurmayı amaçlamaktadır. Böylece blok zincirleri arasındaki veri aktarımları çok daha kolay bir hale gelecek ve dolayısıyla Function X altyapısı daha da güçlenecek. Bugüne kadar ciddi anlamda ilerleme göstererek birçok kişi tarafından övgülerle tanıtılan FX Coin, ilerlemesini sürdürmesi halinde hak ettiği noktalara gelebilecektir.

Bugün en değerli kripto paralar listesinde 135. Sırada bulunan FX Coin, her geçen gün daha ön sıralara ilerlemektedir. Bu yüzden FX Coin yorumları da her geçen gün artmakta ve olumlu görüşler daha çok ilgi çeker hale gelmektedir. Kripto paramızın bu denli yüksek market hacmine sahip olması ve her geçen gün talebinin artmasının da yorumlar üzerinde büyük etkisi bulunuyor. İlerlemesine böylesine kararlı bir şekilde devam etmesi halinde adını daha çok duyacağınızdan emin olabilirsiniz.

kripto para
kripto para

FX Coin Fiyatı

FX Coin fiyatı, günümüzde çok yüksek hareketliliğe sahip olduğu ve yeni rekorlara çok yakın olduğu için $0.62 ile $2.02 arasında değişkenlik gösteriyor. Böylesine geniş bir aralığa sahip olmasının arkasındaki en büyük sebep de son zamanlardaki hızlı yükselişlerinden kaynaklı. Piyasalara çıktığı 2019 yılında bugüne yatay bir çizgi üzerinde hareket etmiş olan FX Coin, son zamanlarda ciddi bir şekilde fiyat değişimi yaşıyor.

 • FX Coin (Function X) tüm zamanlar en yüksek değeri Ağustos 2021 tarihinde $2.29 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • FX Coin (Function X) tüm zamanlar en düşük değeri Mart 2020 tarihinde $0.0325 olarak kaydedilmiştir.

En düşük seviyesinden günümüze %4000 oranında yükseliş göstermiş olan FX Coin, yalnızca son birkaç ay içerisinde birçok yatırımcıya büyük kazançlar sağladı. Ve bu ilerleyişi sayesinde sessiz bir kripto para birimi olmadığını bir kez daha göstermiş oldu. Umarız bu yükseliş süreci olabildiğince devam eder ve tüm yatırımcılar kazançlarını almayı başarabilir.

FX Coin Geleceği

FX Coin geleceği hakkında bir yorum yapmak istiyorsanız, yukarıda paylaştığımız verileri incelemeniz muhtemelen yeterli olacaktır. Zirve noktasını yalnızca birkaç ay önce görmüş olan kripto paramız, yine bu seviyelere yaklaşmış durumda gözüküyor. Bu yüzden önümüzdeki birkaç ay içerisinde tekrar yeni zirveler görmemiz söz konusu olabilir. Bütün kripto para analizcileri ve yatırımcıları da aynı görüştelerdir. Fakat bu ihtimalin gerçekleşmesinin %100 olmadığını belirtmeden geçmeyelim. Yatırımınızı yapmadan önce analizinizi detaylı bir şekilde yapabilirsiniz.

$2 seviyelerini aşarak ciddi ilgi çekmiş olan FX Coin, market hacmine oranla halen düşük değere sahip. Bu yüzden FX Coin yatırımcıları, kripto paramızın kısa vadede tekrar $2.2 değerlerine ulaşacağını ve sene sonuna kadar $5 değerini aşabileceğini belirtiyorlar. Mevcut ilerleme ve değerlere baktığımızda ise bu değerlere ulaşmanın neredeyse kesin olduğunu söyleyebilmek mümkün. Yine kripto para piyasalarında bazı dönemlerde mucizevi durumlar yaşandığı için dikkatli bir şekilde yatırım planı oluşturmanızı tavsiye ederiz.

kripto para
kripto para

FX Coin (Function X) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

FX Coin, yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi ERC-20 altyapısında geliştirildi ancak sonra kendi blok zincirini kullanmaya başladı. Buna rağmen bugün Ethereum başta olmak üzere, BSC, Solana ve Polygon gibi blok zincirlerini de desteklemektedir. Bu yüzden FX Coin varlıklarınızı gönlünüzce istediğiniz platforma transfer edebilir, barındırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. FX Coin alım satım işlemlerinizi yapabileceğiniz kripto para borsalarını ise şöyle sıralayabiliriz:

 • Bithump – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Coinbase Exchange
 • Bittrex
 • KuCoin
 • Bitglobal
 • Upbit
 • Uniswap
 • Hotbit
 • ZT

Bunların dışında FX Coin alabileceğiniz çok fazla kripto para borsası bulunmamaktadır. Fakat kendi platformu üzerinden de alım satım işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Ayrıca FX Wallet cüzdanına sahip olarak varlıklarınızı bu cüzdan içerisinde barındırabilirsiniz. Platform üzerinden daha farklı avantajlardan da yararlanabilirsiniz.

İçeriğimizde FX Coin nedir sorusunu yanıtladık ve fiyatı, geleceği, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşmaya çalıştık. Umarız bu kripto para birimi hakkında detaylı bilgilere içeriğimiz sayesinde ulaşabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para başlıklı kategoriye göz atabilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.