Nothing Ear 1 Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı

OnePlus’un kurucusu Carl Pei’nin kurduğu Nothing şirketi, ilk ürününü tanıttı. TWS özelliğine sahip Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık hangi özelliklere sahip? İşte detaylar!

Nothing Ear 1 TWS Kulaklık – Özellikleri

Yurt dışında kısa süre önce beyaz renk seçeneği ile tanıtılan Nothing Ear 1 kablosuz kulaklığın şimdi de siyah rengi tanıtıldı. Birleşik Krallık merkezli Nothing şirketi, OnePlus şirketinin kurucusu Carl Pei tarafından kuruldu. Nothing Ear 1 TWS kulaklık ise şirketin ilk pazarladığı ürün olarak karşımıza çıktı.

Gerçek kablosuz stereo (TWS) kulaklık, siyah ve beyaz renk seçenekleri ile satışa sunulacak. Nothing şirketinin ilk TWS kulaklığı, aktif gürültü önleme (ANC), şeffaflık modu, dokunmatik kontroller, kablosuz şarj ve IPX4 sertifikası ile suya dayanıklılık gibi özellikler sunuyor. Şirketin gelecekte aynı şeffaf tasarıma sahip olabilecek yeni bir renk çeşidini piyasaya sürmeyi düşündüğü bildiriliyor.

Temmuz ayında beyaz rengiyle Hindistan’da tanıtılan kulaklık, yeni renk seçeneğinde de aynı özelliklere sahip. İsveç merkezli Teenage Engineering ile işbirliği içinde geliştirilen TWS ve ANC destekli kablosuz kulaklıklar, 7,000 Rupi yani 1,000 TL‘den satışa çıktı.

İlgili İçerik: Kulak içi BlueTooth Kulaklık Önerileri

Bu kulaklıklar 11,6 mm dinamik sürücülere sahip. Aynı fiyat segmentindeki diğer markaların ürünleri gibi ANC desteği ile birlikte geliyor. Şeffaflık modu desteği sayesinde, kulaklık takarken çevredeki sesleri duymak da mümkün.

Kullanıcılar, kulaklıklardaki dokunmatik kontrollerle pek çok fonksiyonu yerine getirebilir. Oynat, başlat, durdur, ANC aç/kapa, şeffaflık modu gibi işlevlerden bahsediyoruz. Nothing Ear 1, tere ve suya dayanıklı olarak geliştirildi. IPX4 derecesine sahip olduğundan egzersiz yaparken takılabilir.

Cihaz şarj aletiyle birlikte geliyor ve tek bir şarjla 5.7 saate kadar pil ömrü vaat ediyor. Ayrıca kulaklıkların hem SBC hem de AAC codec bileşenlerini desteklediği bildiriliyor. Yani hem iOS hem de Android cihazlarla uyumlu olarak çalışıyor.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın