Netflix Otomatik Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır? ✔️ 2023

Netflix ödemelerinin kartınızdan otomatik olarak çekilmesini istemiyorsanız Netflix otomatik ödeme kapatma işlemi ile ödeme yöntemini değiştirebilirsiniz. Kredi kartından ya da banka hesabından Netflix faturası için otomatik ödeme talimatı vermiş olabilirsiniz. Bu durumda ödeme yöntemi Netflix hesabına eklenir ve faturalar otomatik olarak buradan tahsil edilir.

Netflix Otomatik Ödeme Kapatma
Netflix Otomatik Ödeme İptal Etme

Ancak faturalarınızı manüel olarak ödemek ya da ödeme yöntemini değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda olanlar için Netflix otomatik ödeme kapatma işlemi nasıl yapılır sizin için yanıtlayalım.

Netflix Otomatik Ödeme Kapatma Yolları

Netflix otomatik ödemeyi kapatmak için üyelik ayarlarınız içinde maalesef size bir seçenek sunulmaz. Her alıcı gibi Netflix de alacağını garantiye almak ister. Bu nedenle hesabınızda bir ödeme yöntemi eklenir. Yeni bir yöntem eklemeden mevcut ödeme şeklini silmek mümkün değildir. Ancak amacınıza ulaşmak için deneyeceğiniz birkaç yöntem mevcuttur:

1.Birinci ve en kolay seçenek ise Netflix üyeliğini iptal etmektir. Üyeliğin iptal edilmesi halinde otomatik ödeme de kapatılır ve ödeme bilgileri hesabınızla birlikte silinir. Üyeliği iptal etmek oldukça kolay bir işlemdir ve Netflix kullanmaya devam edecekseniz yine kolay bir şekilde üye olabilirsiniz. Bu nedenle en çok tercih edilen yol budur. Üyeliğinizi sonlandırınca Netflix yeniden size davette bulunur. Bu daveti kabul etmeniz yeterlidir.

İlgini çekebilir: Telefondan Netflix İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

2.Eğer otomatik ödeme kapatma için üyelik işlemlerinizle oynamak istemiyorsanız diğer bir seçenek Netflix müşteri hizmetleri canlı yardım seçeneğidir. Müşteri hizmetleri ile görüşerek otomatik ödeme kapatma konusunda destek alabilirsiniz.

3.Yeni bir ödeme yöntemi ekleme halinde eski otomatik ödemeyi silebilirsiniz. Hesabınıza girerek mevcut ödeme yöntemini silmek mümkün değildir. Ancak yeni bir ödeme yöntemi eklerseniz eski ödeme yöntemini silebilirsiniz. Netflix otomatik ödeme kapatma işlemi nasıl yapılır sorgusu için yapmanız gereken yeni bir ödeme yöntemi eklemektir. Şu şekilde ödeme yöntemi ekleyebilirsiniz:

  • Netflix üye sayfanıza giriş yapın ve sağdaki seçeneklerden “hesap” kısmına tıklayın.
  • Buradan “üyelik ve ödemeler” seçeneğine tıklayın.
  • “Ödeme bilgileri yönet” seçin.
  • “başka bir ödeme yöntemi ekleyin” seçeneğine tıklayın.
  • İşte buraya ikincil ödeme yöntemini ekleyin.
  • Bunun için ilk seçenek kullanmadığınız bir banka kartı gibi ödeme yöntemi eklemek olmalıdır. Böylece hesaba siz para yüklemedikçe tahsilat yapılamaz. Eğer kredi kartı eklerseniz tahsilat yapılmaya devam eder ve ekstrenize yansır. Bu nedenle varsa içinde para olmayan bir banka kartını ödeme yöntemine ekleyin ve sonra istediğiniz otomatik ödeme yöntemini silin.
  • Eğer böyle bir banka kartınız mevcut değilse bankanızın internet bankacılığını kullanarak sanal bir kredi kartı oluşturabilirsiniz. Bu kartı eklemeniz halinde de eski ödeme yöntemini silebilirsiniz. Ancak bu karttan çekim yapılmaması için Netflix’e kartı ekledikten sonra yine internet bankacılığından kartı iptal ettirin.
  • İlk ödeme yöntemini hesabınızdan silin.

Yorum yapın