D-Smart S Spor Kanalları Kapatıldı! Mağduriyet Büyüyor!

D-Smart, 2018 yılında Demirören Holding tarafından satın alındıktan sonra farklı ve yeni kanalları ile ilgi çekici hale geldi. Büyüyen ivmesiyle günümüzde en çok tercih edilen dijital yayın platformlarından biridir. D-Smart S Spor ise D-Smart Spor paketi bünyesinde yer alan bir TV kanalıdır. Dünyadaki müsabakaları evinize getiren, her an spora ulaşabileceğiniz bir TV paketi olarak D-Smart Spor paketi, D-Smart müşterileri dışında da en çok tercih edilen paketlerden bir tanesi.

D-Smart S Spor kanalı 2017 yılında Sport Smart 2 kanalının adının değiştirilmesiyle hizmet vermeye başlamış bir kanaldır. Daha sonra ikinci bir kanal eklenmiş ve D-Smart’ın 78. ve 79. kanallarında da hizmet vermeye başlamışlardır. Sezon öncesi hazırlık maçları, Avrupa kupaları, NBA, Formula 1 ve daha birçok spor karşılaşması bu kanal üzerinden yayınlanmaktaydı.

Ancak D-Smart S Spor kanalların kapatıldığı belirtiliyor. Kullanıcılar tarafından hoşnutsuzlukla karşılanan kapatma kararına ve D-Smart S Spor kanallarının iptal edilmesine dair birçok şikayet bulunuyor.

D-Smart S Spor Kanalları Kapatıldı! Mağduriyet Büyüyor!
D-Smart S Spor Kanalları Kapatıldı! Mağduriyet Büyüyor!

D-Smart S Spor Kanalları Kapatıldı!

S Spor kanalları sadece D-Smart üzerinden değil, aynı zamanda Kablo TV, Tivibu ve Turkcell TV+ platformlarından da yayın yapmaktadır. Dijital platformların spor paketlerinin veya süper paketlerinin içerisinde yer alan bu kanallar şifreli olarak yayın yapıyorlar.

Saran Holding’e at bu iki kanal D-Smart Spor paketinin en önemli iki kanalı olarak görülmekteydi. Kullanıcılar tarafından 78. ve 79. kanallardan yayınlanan D-Smart S Sport kanallarının yayınının iptal edildiği ve D-Smart’ta var olan birçok kanalın kapatılmasının ardından gelen yeni kanal kapatmaların kullanıcılarda hayal kırıklığı yarattığı bildiriliyor.

D-Smart Sport kanallarının kapatılması D-Smart taahhüdü ve spor paketi üyeliği bulunan müşteriler tarafından can sıkıntısıyla karşılanmış durumda. D-Smart S Spor kanallarına ulaşmak isteyen kullanıcılar “Bu kanal ile anlaşmamız sona erdiğinden platformumuzdan kaldırılmıştır” yazısıyla karşılaşıyorlar.

D-Smart S Spor Şikayetleri

D-Smart S Spor Şikayetleri

D-Smart S Spor kanallarının iptali ve yayınlarının durdurulması karşısında öfkeye kapılan müşteriler, şikayetlerini daha yüksek sesle dile getirmeye başladılar. 9 Eylül 2022 itibarıyla yayınlarının durdurulması sonucu birçok kullanıcı paket ve taahhüt iptalinde bulunacağını belirtiyor.

D-Smart Spor paketini özellikle bu iki kanal için tercih ettiğini belirten kullanıcılar çoğunlukta. Bu kanalların kapanmasıyla birlikte dikkate değer bütün müsabakaların D-Smart üzerinden izlenemeyeceğini belirtiyorlar. Büyük bir hak kaybının olduğunu ve bu durumda da spor paketi ücreti ödemenin yanlış olduğunu vurguluyorlar.

D-Smart ise Saran Medya ile anlaşmalarının bitmesi nedeniyle 09.09.2022 tarihinden itibaren D-Smart S Spor kanallarının yayınlarına son verildiğini duyurdu. Bu mağduriyet karşısında D-Smart Aile-Spor ve Mega paket müşterilerine, 2 ay boyunca Eğlencesever ve Belgeselsever paketlerini hediye edeceklerini belirttiler.

Ancak eğer D-Smart spor paketi taahhüdünüz varsa ve D-Smart S Spor kanallarının kapatılması karşısında üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız, D-Smart İptal Dilekçesi Gönderme Nasıl Yapılır? içeriğimize göz atabilirsiniz.

Yorum yapın