Başlangıç Önerilen Microsoft To-Do Nedir? Böl, Parçala, Yönet!

Microsoft To-Do Nedir? Böl, Parçala, Yönet!

0

Wunderlist’in durdurulmasından sonra tanıştığım Microsoft To-Do uygulamasının ne işe yaradığını bu yazıda öğreniyor olacağız. Görev yönetim uygulaması arayanlar için yazdığım bu yazıda Microsoft To-Do Nedir ne işe yarar yine bu yazıda ele alıyor olacağız.

Microsoft To-Do nedir?
Microsoft To-Do nedir?

Microsoft To-Do Nedir?

Microsoft To-Do, bulut tabanlı bir görev yönetimi uygulamasıdır. Microsoft To-Do sayesinde kullanıcılar görevlerini bilgisayar, tablet ve akıllı telefonları üzerinden yönetebilir.

Microsoft To-Do ile ekip arkadaşlarınız ile görev dağılımı yapabilirsiniz. Bir görevin parçalara bölünüp ekip üyelerine dağıtılması ve eşzamanlı olarak takip edilmesi Microsoft To-Do ile mümkün.

Sadece ekip çalışmaları için değil bireysel görevleriniz için de kullanabileceğiniz Microsoft To-Do işlerinizi parçalara bölüp sonuçlandırmanıza yardımcı oluyor. Örneğin düzenli olarak yapmak zorunda olduğunuz işlerin artıyor olması  bir süre sonra iş takibinizin zorlaşacağı anlamına geliyor. Microsoft To-Do sayesinde sürekli yapmak zorunda olduğunuz işleri görev listenize zaman bilgileri ile birlikte ekleyebilirsiniz.

Microsoft To-Do sayesinde onlarca iş planınızı not edip gerektiği anlarda hatırlatma bildirimleri alırsınız. Bu sayede yılda bir yapmanız gereken bazı işleri dahi unutmamış olursunuz. Daha düzenli bir iş planı oluşturmak için bu gibi teknolojileri kullanmak hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Microsoft To Do ile şunları yapabilirsiniz:

  • Görev önerileri sunan, kişiselleştirilmiş bir günlük planlayıcı olan Günüm görünümü ile odaklanma
  • Listelerinize her yerden, her cihazdan erişme
  • Listeleri ve görevleri arkadaşlarınızla, ailenizle, meslektaşlarınızla ve sınıfınızdakilerle paylaşma
  • Renk kodlu listeler oluşturma
  • Bir kerelik veya yinelenen son tarihler ve anımsatıcılar ayarlama
  • Görevlerinizi yönetilebilir adımlarla bölme
  • Görevlere not ekleme
  • Her göreve 25 MB’a kadar dosya ekleme
  • Görevlerinizi Outlook ile To Do arasında eşitleme

İş, okul veya ev için olması fark etmeksizin tüm planlarınızı To Do ile düzenleyip basitleştirebilirsiniz. To Do’yu ücretsiz olarak tüm cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Böl, Parçala, Yönet!

Bu özellikler sayesinde komplike işlerin daha basite indirgenmesi oldukça mümkün. Özellikle yıllık hizmet yenilemelerinde, aylık hizmet bakımlarında, sunucu kontrolleri ve diğer zamana bağlı kontrolleri yaparken hatırlatıcı özelliği oldukça işime yarayan Microsoft To-Do, projeleri parçalara bölüp bu parçaları zorluklarına göre günlere atamama yardımcı oluyor. Bu sayede projeyi bölüp, parçalayıp daha rahat yönetebiliyorum. Sonuç olarak proje teslim tarihinde bitmiş oluyor.

Siz  de Microsoft To-Do ile zamanı daha verimli kullanmak isterseniz ücretsiz olarak tüm platformlarda Microsoft To-Do’yu bulabilirsiniz. Hemen aşağıda cihazınıza uygun linke tıklayarak ücretsiz olarak Microsoft To-Do uygulamasını indirebilirsiniz. Kullanmak için sadece Microsoft hesabına ihtiyacınız olacak.

🍏Microsoft To-Do’yu iOS cihazınıza buradan indirebilirsiniz.🍏

📱Microsoft To-Do’yu Android cihazınıza buradan indirebilirsiniz.📱

🖥️Microsoft To-Do’yu Windows cihazınıza buradan indirebilirsiniz.🖥️

Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapın. Sonraki yazıda görüşmek üzere.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!