Meeting Passcode Ne Demek?
Genel

Meeting Passcode Ne Demek? EBA ve ZOOM Meeting Passcode

Meeting Passcode Ne Demek? Meeting Passcode Ne Anlama Geliyor? gibi sorulara yanıt verdiğimiz bu içerikte video konferans terimi olan Meeting Passcode kelime anlamını detaylı şekilde inceliyoruz.

Meeting Passcode Ne Demek?
Meeting Passcode Ne Demek?

Meeting Passcode, EBA ve ZOOM gibi video konferans programlarında sıkça karşılaştığımız bir ifade. Milyonlarca kullanıcı özellikle COVID-19 pandeminin başından beri Zoom ve benzeri video konferans programlarını aktif olarak kullanıyor. Bu tür programlar ile hayatımıza giren bazı ifadeler bulunuyor. Bu ifadelerden birisi de Meeting Passcode. Yazımızın devamında meeting passcode ne demek? meeting passcode ne anlama geliyor detaylıca inceleyeceğiz.

Meeting Passcode Ne Demek? EBA ve ZOOM Meeting Passcode

Meeting Passcode, toplantı şifresi, görüşme şifresi ve konferans şifresi olarak dilimize çevrilebilir. Bu şifre, toplantı ya da derse katılırken bizden istenen şifredir. Bu şifreye sahip olmadan toplantıya ya da derse katılamayız.

Meeting, anlamı toplantı olan İngilizce bir ifade. Fakat meeting, bazı durumlarda Türkçe’ye konferans görüşmesi ya da toplu video konferans görüşmesi olarak da geçebilir. Kelime anlamı olarak her ne kadar toplantı olarak ifade edilse de toplu görüşmeyi de temsil eder.

meeting passcode
meeting passcode

Bu görüşmeye katılabilmek için bir parola gerekir. Bu parolaya Meeting Passcode adı verilir. Görüşmelerin daha güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için toplantı şifreleri son derece önemlidir. Şifreler genel olarak önemlidir. Bkz: Şifre Kırma, İnternette güvende olmanın yolları.

Meeting Passcode Toplantı Şifresi Anlamına Gelir!

Meeting Passcode ne demek hep birlikte öğrendik. Toplantı şifresi olarak dilimize çevirebileceğimiz bu ifade tam olarak neyi ifade ediyor şimdi de bunu ele alalım.

Meeting Passcode, EBA ile ZOOM uygulamasının çakışması sonucunda bir hata iletisi olarak karşımıza çıkabilir. Bu hatanın en temel sebebi iki çapraz platform arasındaki yazılımsal çakışmadır. Bu gibi sorunlarda ise aşağıdaki yöntemlerin uygulanması gerekir. Bu yöntemler ile Meeting Passcode sorunu çözüme kavuşturulabilir.

Meeting Passcode Sorunu Çözümü

Meeting Passcode sorunu ile karşılaştıysanız büyük ihtimalle EBA ve ZOOM uygulamanız aynı anda açıktır. Bu iki platformun, cihazınızdaki herhangi iki port ile çakışıyor olması muhtemel. Hatanın sebebi teknik olarak net olarak bilinmese de çözümü birkaç yöntem ile bulmak mümkün.

meeting passcode çözümü
meeting passcode çözümü

Meeting Passcode hatasını gidermek için ilk olarak her iki uygulamayı bilgisayar, tablet ya da telefonunuzda durdurmayı deneyin. Bunun için standart uygulama durdurma, kapatma ya da durdurmaya zorla yollarını izleyebilirsiniz. Bilgisayarda bu işlemi yapmak için görev yöneticisini açmanız ve ZOOM ya da EBA uygulama görevini sonlandırmanız yeterli oluyor. Benzerini Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlarda da yapmak mümkün.

Eğer toplantı şifresini biliyor ve yine de toplantıya erişemiyor iseniz;

  • Şifrenin doğru olduğunu toplantı yöneticisinden teyit ediniz
  • Şifreyi doğru yazdığınızdan emin olunuz
  • EBA ve Zoom programlarının aynı anda çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.
  • Cihazınızı yeniden başlatıp tekrar Zoom uygulamasına giriş yapınız ve şifreyi tekrar deneyiniz.

Bir önceki öneri işe yaramadı ise EBA ve ZOOM uygulamalarını cihazınızdan tamamen silip tekrar kurmayı deneyin. Bu işlem, uygulamanın verilerini telefonunuzdan silecek ve uygulamaların en güncel versiyonlarını tekrar cihazınıza yükleyecek. Bu yöntem ile de sorun çözülmüyor ise hata iletisini ve ekran resimlerini yorumlar bölümünden bizimle paylaşın. En kısa sürede çözüm üretip size destek vermeye çalışacağız.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.