iPhone Ekranını Windows Bilgisayara Yansıtma Programı

iPhone ekranını bilgisayara yansıtma yaparak telefonunuzu bilgisayar üzerinden büyük ekran olarak görebilirsiniz. PC üzerinden telefonu kontrol etmek mümkün değildir, sadece telefon ekranı bilgisayar üzerinden görüntülenir. Ancak bu işlemi yapmak için harici uygulamalardan destek almanız gerekir. Karşınıza pek çok uygulama çıkacaktır. Sizin için birkaç tanesinin nasıl kullanıldığını anlatalım.

iPhone Ekranını Windows Bilgisayara Yansıtma Programı
iPhone Ekranını Windows Bilgisayara Yansıtma Programı

5k Player ile Yansıtma

İphone ekranını Windows bilgisayara yansıtma için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Tamamen ücretsizdir ve Youtube, DLNA, AiePlay gibi sitelerden de yansıtma yapmanıza izin verir. Öncelikle 5k player uygulamasını bilgisayara indirin. Kurulum yapmadan önce iPhone cihazınız ile bilgisayarın aynı wifi ağına balı olup olmadığını kontrol edin. Aksi takdirde cihazlar birbirini göremez. Hazırsanız şu şekilde kurulum yapabilirsiniz:

  • İndirdiğiniz programı bilgisayarın başlat menüsünden bulun ve açın.
  • Hiçbir ayarı değiştirmenize gerek yoktur, bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • iPhone cihazınızdan ekran yansıtma menüsünü açın ve karşınıza çıkan seçeneğe tıklayın.
  • iPhone ekranı bağlandıktan sonra yansıtma işlemi başlayacaktır.

İlgini çekebilir: iPhone 12 Özellikleri Nelerdir? Fiyatı Ne Kadardır?

LonelyScreen ile Ekran Yansıtma

iPhone ekranını bilgisayara yansıtma programı için diğer bir seçeneğiniz LonelyScreen programıdır. Ancak bu programın ücretli olduğunu söylemeliyiz. Yıllık olarak bir ücret ödemek gerekir.

  • Uygulamayı satın alın ve kurulumunu yapın. Uygulamayı kullanmak için telefon ile bilgisayarın aynı ağa bağlı olması gerekir.
  • Kurulumdan sonra Windows güvenlik duvarı uyarı verebilir. Bu uyarıya Allow Access diyerek devam edin.
  • Yazılım çalıştıktan sonra iPhone cihazınızdan denetim merkezine girin ve control center diyerek devam edin.
  • Screen morning diyerek devam edin. Burada LonelyScreen seçeneğini göreceksiniz. Bunu seçmeniz halinde iPhone ekranınızın görüntüsü eşzamanlı olarak PC’de de görüntülenecektir.
  • Ekranın sağ alt köşesindeki record tuşu ile ekran videosu kaydetmek de mümkündür.

Apower Mirror ile Yansıtma

Ekranı bilgisayar yansıtma programı olarak en çok tercih edilenlerdendir. Çünkü hem Android hem de İPhone telefonlarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda hem Windows hem de Mac için yansıtma sağlamaktadır. Android telefon ve tabletler ile Air Play uyumlu olan tüm Apple cihazlar için kullanımı mümkündür.

Apower Mirror programının diğer programlardan en önemli farkı ise sadece ekranı yansıtmaya değil telefonu PC üzerinden kullanmaya da imkan vermesidir. Örneğin yansıttığınız ekrandan büyük ekran film keyfi yaşayabilirsiniz. İsterseniz de sevdiğiniz oyunu fare ve klavye yarımıyla daha işlevsel bir şekilde oynayabilirsiniz. Telefon ekranını PC’ye yansıtma ve kullanma için tek program yeterlidir.

İphone Ekranını Mac’e Yansıtma

Apple telefon kullanıcıları Apple TV, iPad ya da Mac bilgisayarlar ile kolaylıkla bağlantı sağlamaktadır. AirPlay kullanarak diğer Apple cihazlarda video yayınlamak, fotoğraf paylaşmak ya da ekran yansıtmak mümkündür.

iPhone telefon ekranını Mac bilgisayara yansıtmak için harici bir uygulamadan destek almak gerekir. Apower, Mirror Quick Time ya da Reflector gibi uygulamalar ila bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yorum yapın