Instagram Sakin Mod Nedir? Nasıl Açılır Kapatılır?

Bu içerikte Instagram Sakin Mod Nedir, nasıl açılır ve nasıl kapatılır sorularına yanıt verilmiştir.

Kısa süre önce Instagram’ın sunmuş olduğu sakin mod özelliği nedir ne işe yarar hep birlikte öğreneceğiz. Öncesinde, sakin mod ile ilgili tüm detayları sizinle paylaşacağız.

Telefonda pek çok uygulama kullanıyoruz. Bu uygulamalardan onlarca hatta yüzlerce bildirim alıyoruz. Gün içinde o kadar çok bildirim alıyoruz ki sürekli olarak telefona bakmak zorunda kalabiliyoruz. Bu gibi durumlarda uygulamaların bildirim ayarlarını kontrol etmek faydalı olabiliyor.

Instagram Sakin Mod Nedir?

Instagram’da belirli saat aralıklarında bildirimlerin sessize alınmasını sağlayan ayara Instagram Sakin Mod adı verilir. Kısa süre önce kullanıma sunulan bu özellik ile kullanıcılar belirli saatler arasında bildirimleri sessiz alabiliyor. Bu ayarı kullanan kişilerin durumu ve otomatik yanıtları ‘sakin modda’ ifadeleri taşımaktadır.

Günün belirli saatlerinde Instagram’dan bildirim almak istemeyen kullanıcılar için Sakin mod özelliği oldukça faydalı bir özeliktir. Art arda gönderilen mesajlar ve gelen tüm bildirimlerin sessiz modda gelmiyor olması oldukça avantajlıdır. Özellikle çalışırken ya da dinlenirken otomatik olarak Instagram sakin mod açılırsa bu süre zarfında rahatsız edilmeyecek olmak büyük nimet gibi görünüyor.

Instagram sakin mod nasıl açılır?

Instagram sakin mod nasıl açılır?
Instagram sakin mod nasıl açılır?

Instagram sakin modunu açmak için şu adımları takip edin:

 1. Instagram uygulamasına girin
 2. Sağ alt köşeden profil resminize dokunarak profilinize gidin
 3. Sağ üst köşede bulunan hamburger ikonuna dokunarak seçenekleri açın
 4. Ayarlar ve Gizlilik’e dokunun
 5. Bildirimler’ dokunun
 6. Sakin Mod’a dokunun
 7. Sakin Mod özelliğini aktifleştirin

Threads Instagram Nedir Ne İşe Yarar?

İlgini Çekebilir

Instagram sakin mod nasıl kapatılır?

Instagram sakin modunu kapatmak için şu adımları takip edin:

 1. Instagram uygulamasına girin
 2. Sağ alt köşeden profil resminize dokunarak profilinize gidin
 3. Sağ üst köşede bulunan hamburger ikonuna dokunarak seçenekleri açın
 4. Ayarlar ve Gizlilik’e dokunun
 5. Bildirimler’ dokunun
 6. Sakin Mod’a dokunun
 7. Sakin Mod özelliğini pasif hale getirin

Instagram sakin mod kimlere göredir?

Sürekli olarak telefondan bildirim almak istemeyenler Instagram sakin modu kullanabilir. İşteyken ve uyurken ya da benzeri zamanlada Instagram sakin mod aktif edilebilir. Bu süre boyunca telefona Instagram bildirimi gelmeyecektir. iPhone kullanıcıları için bu ayar iPhone rahatsız etme modu‘na çok benzer. Android ve iOS kullanıcıları Instagram sakin modu kullanabilir.

Instagram sakin mod görünmüyor sorunu

Eğer Instagram bildirim ayarlarında sakin modu göremiyorsanız uygulamanız güncellenmemiş olabilir. Uygulamanızı güncellemek için resmi indirme platformlarından Instagram uygulamanızı güncelleyin.

Android için GüncelleGoogle Play Store Instagram
iOS iPhone iPad için güncelleApp Store Instagram

Instagram sakin mod nedir, nasıl açılır ve nasıl kapatılır gibi sorulara yanıt verdiğimiz içeriğimizin sonuna geldik. Konu hakkındaki görüşleriniz için lütfen yorum yapın.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın