Haber, Sosyal Medya

Instagram Görüldü Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır? ✔️ 2022

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformu Instagram, yeni gelişmelerle her geçen gün güncellenmeye devam ediyor. Meta firması tarafından yeni özellikler entegre edilen uygulama, geçtiğimiz günlerde kullanıcıları mutlu edecek bir özelliği açıklamıştı. Kullanıcılar, artık WhatsApp’da olduğu gibi Instagram görüldü kapatma özelliğiyle her zaman gizli kalabilecekler.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni özellik, Instagram kullanıcıları arasında heyecan yaratmıştı. Mesajlarında okundu ifadesinin olmamasını isteyen herkes, Instagram görüldü kapatma işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorlar. İşte, Instagram platformunda görüldü işlemini kapatarak gizliliğinizi koruyabileceğiniz işlemin merak edilen tüm detayları.

Bu ve diğer içeriklerdeki tavsiyeleri uygulamak için Instagram’ın son sürümünü kullanıyor olmalısınız.

Instagram Son Görülme (Görüldü) Nasıl Kapatılır?

Instagram, şimdilerde WhatsApp gibi çevrimiçi iletişime izin verdiğinden DM uygulamasının farklı özellikleri de entegre edilmeye başlamıştı. Kullanıcılar, son olarak görüntülü konuşma özelliğiyle oldukça mutlu olurken Instagram görüldü kapatma işlemleriyle de adeta şaşkınlığa uğradılar. Peki, mesajlarda sorun oluşturabilecek son görülme özelliğinin kapatılması için hangi işlemleri uygulamak gerekmektedir?

Instagram Son Görülme (Görüldü) Nasıl Kapatılır?
  1. Öncelikle Instagram hesabımızı açıyoruz daha sonra birçok işlemi yapabildiğimiz üç çizgiye tıklıyoruz.
  2. Ardından ‘’Ayarlar’’ sekmesini bularak giriş yapıyoruz.
  3. Gizlilik sekmesinin içerisinde yer alan ‘’Hareket Durumu’’ yazan bölüme tıklıyoruz.
  4. Doğrudan Ayarlar arama alanına Hareket Durumu yazarak da bu ayara ulaşabilirsiniz.
  5. Bu bölüm içerisinde yer alan ‘’Hareket durumumu göster’’ alanına tıklıyoruz.
  6. Bu bölümde işaretlenen yer ‘’Mavi’’ olursa son görülme açık olacaktır fakat ‘’Gri’’ bir görüntü yer alıyorsa son görülme kapalı anlamına gelmektedir.
instagram görüldü kapatma

Instagram Görüldü Özelliğinin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Instagram, yapılan son güncellemelerde kişilerin mesaj okunma sırasında gördükleri mesajlar için ‘’Görüldü’’ özelliğini aktif etmişti. Bu özellik, farklı avantajları ve dezavantajlarıyla da kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandı.

Bu noktada acil bir mesajlaşma içerisinde olan kişiler için hızlı iletişim adına görüldü özelliğinin açık olması çok iyi olacaktır. Ayrıca mesaja cevap vermek istemediğiniz durumlarda karşı tarafın yanlış anlamasına engel olmak için de görüldü özelliğinin oldukça efektif olacağı bilinmektedir.

Fakat görüldü özelliğini kapatmak, gönderilen mesajlardaki görüldü özelliğini de pasif hale getireceği için dezavantaj sağlayabilmektedir. Bu noktada görüldü işleminin kapatılması, hızlı mesajlaşma ve alışveriş sistemlerini de olumsuz etkileyecektir. Özellikle Instagram üzerinden satış yapan sayfaların kesinlikle görüldü özelliğini hep açık tutmalarında yarar var.

Instagram görüldü ve gizlilik ayarları ile ilgili daha fazla bilgi:

Instagram görüldü nasıl kapatılır?

İçeriğimizde bu sorunun detaylı yanıtını vermiştik. Görüldü kapatmak için ayarlarda hareket durumu adında bir ayar bulunur. Bu ayarı açıp kapatarak görüldü ayarını açıp kapatmış olursunuz.

Instagram’da görüldü olmadan mesaja nasıl bakılır?

Görüldü olmadan bir mesaja bakmak için Modlu Instagram uygulaması (Aero Instagram gibi) kullanabilirsiniz. Ya da mesajlar listesindeyken internet bağlantınızı keserek mesajı okuyabilirsiniz. Sonra tekrar bu ayarı etkinleştirebilirsiniz.
Ya da içeriğimizde yer alan ayarları uygulayabilirsiniz.

Instagram görüldü nasıl anlaşılır?

Birinin hareket durumu ayarları kapalıysa sizin gönderdiğiniz mesajları görüp görmediğini anlayamazsınız. Her şekilde, ilgili kişinin mesajınızı görüp görmediğini anlamanız engellenebilir.

Instagram internet kapalıyken görüldü olur mu?

İnternet kapalıyken görüldü olmaz. Fakat yeni Instagram uygulaması sürümlerinde bazen görüldü olabiliyor. Bir test mesajı ile kendi uygulamanızda görüldü olup olmadığını deneyin.

Instagram görüldü atmadan mesaj okuma nasıl yapılır?

Bunun birkaç yöntemi vardır. İçeriğimizde bu yöntemlerden bahsediyoruz. Ayarlardan hareket durumu ayarını bulun ve aktif olan ayarı pasif yapın.

Instagram görüldü kapatma uygulaması var mı?

Instagram Aero adındaki uygulamayı kullanarak görüldü kapatabilirsiniz. İlgili uygulamada ek Instagram özellikleri de bulunur.

Instagram görüldü kapatma 2022 yılında da aynı mı?

Evet aynıdır, 2021 ve 2020 yıllarındaki yöntemler ile aynı şekilde görüldü kapatma işlemi gerçekleştirilir.

Instagram Aero ile görüldü kapatma nasıl yapılır?

Modlu Instagram olarak bilinen Instagram Aero uygulamasının kendi ayarları içerisinde görüldü açıp kapatma ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

Instagram görüldü açma nasıl yapılır?

Bu içerikte yer alan görüldü kapatma ayarlarını uygulayarak son aşamada pasif olan butonu aktif ederek görüldü açabilirsiniz.
Instagram gizlilik yarlarında bulunan hareket durumu ayarını aktif etmeniz yeterlidir.

Instagram görüldü gözükmüyor 2022 nasıl çözülür?

Eğer birine mesaj gönderdiğinizde görüldü gözükmüyor ise 2022 yılında da bu durum için kesin olarak yapabileceğiniz bir şey bulunmaz. Çünkü karşınızdaki kişi görüldü ayarlarını kapatmış ise mesajı görüp görmediğini anlamanın kesin olarak bir yolu yoktur.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.