Web Geliştirme

HTML Mail imza Nasıl Yapılır?

Özellikle kurumsal iletişimin en önemli parçalarından olan E-Posta trafiğinin vazgeçilmezi HTML mail imza nasıl yapılır hep birlikte öğrenelim…

HTML İmza nedir? (Mail İmza)

HTML imza, gönderilen e-postaların sonunda kişisel bilgilerinizi içeren önceden düzenlenmiş şablonlardır. Bu şablonlar her gönderdiğiniz e-postanın altında belirir ve e-postalarınızı okuyan kişilerin sizin hakkınızda daha çok bilgi edinmesini ve size daha kolay ulaşabilmesini sağlar.

Ayrıca bu imzaların içerisine kampanyalarınızın özetlerini ekleyerek e-posta trafiğinizi reklam ağı olarak değerlendirmenize olanak verir.

Html imza ne işe yarar?

Html mail imzaları kurumsal iletişimin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. E-Posta trafiğinizin zaman içerisinde artması ve çok geniş kitlelere yayılmış olmanız sebebi ile e-postalarınızın altındaki bilgilerin bir çok insana ulaşması muhtemel. E-Postaların altında bulunan bilgilerinizin size ve firmanıza daha kolay ulaşılmasını sağladığı aşikar.

İmzalarınızın içerisinde belli başlı kampanyalara da yer veriyor olmanız bu kampanyalar hakkında iletişime geçtiğiniz kitlenin bilgi sahibi olması oldukça muhtemel. Bu iki önemli ihtimal değerlendirildiğinde zaten yapıyor olduğunuz E-Posta görüşmelerinin zaman içerisinde ücretsiz ve etkili bir pazarlama stratejisi olduğunu görmek zor değil. Html imzanın etkilerini kullanmaya başladığınızda kesinlikle gözlemleyeceksiniz…

Html mail imza nasıl yapılır?

html mail imza nasıl yapılır

Html mail imza yapmak için öncelikle online imza oluşturma sitesine gidin ve online araç içerisinden bir imza şablonu seçin.

şablon seçimi

Şablon seçtikten sonra soldaki paneldeki tüm bilgileri kendimize göre düzenliyoruz…

bilgilerin düzenlenmesi

Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz olarak doldurduktan sonra Apply your signature butonuna tıklıyoruz ve imzamızı kayıt ediyoruz.

imzayı panoya kopyalama

Daha sonra gelen pencerede en üstte bulunan Copy signature to the clipboard butonuna tıklıyoruz ve tasarladığımız html imza bilgisayarımızın panosuna kopyalanıyor.

html imza çıktısı

Son olarak panoya kopyaladığımız html imza tasarımını kullandığımız e-posta servisinin imza bölümüne yapıştırıp kayıt ediyoruz. Daha sonra e-Posta oluşturduğumuzda otomatik olarak bu imzanın en sonra belirdiğini göreceğiz.

DUYURU | E-Mail marketing ile ilgileniyor ve HTML Mail göndermek istiyorsanız buradaki video size yardımcı olacaktır. Ayrıca Webmail üzerinde İmza oluşturuyor ve imzalarda resim görüntüleme sorunu yaşıyorsanız bu yazımızda sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Html mail imza ikonları ve linkleri kendi web siteleriniz üzerinden çekmeye özen gösterin. Örneğin imzanızda bir logo bulunuyor ise bu logoyu kendi firmanızın sitesinden veya kendi sunucunuzda güvenli bir dizinden çekmenizi tavsiye ederim.

Html mail imza tasarım örnekleri bu yazıda detaylı olarak incelendi. Bu tasarımları kurumsal mail imza şablonları olarak da tanımlayabiliriz.

Tüm bunları yazı sonunda tanımlamaya karar verdim. Mail imzalarının nasıl oluşturulduğunu anlattıktan sonra belli başlı kavramları incelemeye başlayalım…

Mail İmza İkonları

HTML Mail imza içerisinde bulunan ikonlardır. Bu ikonlar sosyal medya ikonları olduğu gibi telefon, adres ve web sitesi ikonları olabilir. Bu ikonlar resim dosyası olarak uzak bir sunucudan çekilebiliyor iken doğrudan font olarak özel karakter stilinde de içeri aktarılabilir. Html mail imzalarında ikonlar önemli yere sahiptir.

Gmail, Hotmail, Yandex ve Outlook Mail İmza Tasarım Örnekleri

HTML mail imza tasarım örnekleri gün geçtikçe artış gösteriyor. Kurumsal mail imza şablonları da bu kervana katılarak günden güne artış gösteriyor. Tabii bu durum bizler için oldukça iyi. Tüm mail imza şablonlarını buradaki sayfadan kontrol edebilirsiniz. Bu makalede anlatılan yöntemleri bu şablonları yayınalyan site üzerinden yapıyoruz.Yani beğendiğiniz şablonu doğrudan uygulayabileceksiniz.

Bu makalenin videolu anlatımı aşağıda bulunmaktadır. Soru, görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmayı ihmal etmeyin. Sonraki yazıda görüşmek üzere…

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Bir yanıt var: HTML Mail imza Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.