Ana sayfa Önerilen Harddisk Tık Tık Sesi Çözümü

Harddisk Tık Tık Sesi Çözümü

0

Harddisk tık tık sesi çözümü nasıl yapılır? Günlük hayatta hemen hemen herkes bilgisayarında veya harici olarak hard disk kullanmaktadır. Başta kullanım süresi ve şekli olmak üzere,  o zaman içerisinde hard disk ses gelme gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Harddisk Tık Tık Sesi Çözümü
Harddisk Tık Tık Sesi Çözümü

Genellikle hard disklerde yaşanan fiziksel sorunlar, hard diskte tık tık sesi, sürtme sesi gibi sesler gelmesine neden olmaktadır. Harddiskten gelen bu sesler fiziksel bir sorun olduğunu ifade etmektedir.  Bu sorunu çözmek için kendiniz müdahale etmek cihazın için açılması ve veri kurtarma işleminin yapabilmesi için profesyonel olarak yapılacak işlemlerin bu işin uzmanı kişiler tarafından yapılması ile büyük oranda hard disk içerisinde bulunan veriler kurtarılacaktır.

Harddisk Tık Tık Sesi Çözümü Detaylar

Elektrik kesintisi veya sorunları nedeniyle okuyucu ucun kurulması veya zarar görmüş olması, yere düşme veya darbe alması sonucu okuyucu kafanın zarar görmüş olması, USB için güvenli çıkış yapmadan çıkarma işlemleri yapılarak kullanım yapılması, gibi sorunlar nedeniyle hard diskten gelen tık tık sesi görülebilir.

Sık Görülen Hard Disk Sorunları

Bilgisayarım bölümünde sürücü yükleniyormuş gibi olmasına rağmen sürücü harfi bir türlü gelmez ve bilgisayar donar. Belli bir süre çalıştıktan sonra birdenbire harddisk içinden tık tık sesi gelmesi görülür. Bu ses birkaç kere geldikten sonra motor sesi kesilebilir. Harddisk yüksek sesli çalışmasına rağmen hiçbir şekilde tepki vermeyebilir.

Nasıl Tamir Edilir?

Genellikle yukarı belirtmiş olduğunuz bu hatalar ve arızalar görülmektedir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda hiçbir şekilde hard disk üzerinde müdahale edilmemelidir. Profesyonel kişiler tarafından profesyonel veri kurtarma cihazı kullanılarak doğru bir şekilde müdahale yapılmalıdır. Aksi takdirde harddisk içerisinden ses gelmesi nedeniyle oluşan arızadan hard disk içerisinde  bulunan verileri kurtarmak ve tamir işlemi gerçekleştirmek mümkün olmayacaktır.

Hard disk ile ilgili meydana gelen hdd içinden tık tok sesi gelmesi gibi sorunlar ile karşı karşıya kaldığımızda, hdd sürücünüze fazla müdahale etmeden hemen elektrikle veya cihazda bağlantısını keserek, profesyonel veri kurtarma desteği servis hizmeti alabileceğiniz bu konuda yetkili ve bilgili uzmanlara başvurabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!