google-ads-dolandiriciligi
Web Geliştirme

Google Reklamlarının Önemi Nedir?

Google reklamları son zamanlarda pek çok işletme ve şahıs tarafından tercih ediliyor. Bu kadar çok tercih edilen Google Reklamlarının Önemi Nedir hep birlikte öğrenelim…

google reklamları

Daha önce Google ilk sıra garantili reklam dolandırıcılığı yazımda google reklamları hakkında biraz fikirlerimi belirtmiştim. Bu yazıda ise Google reklam dolandırıcıları hakkında değil de tamamen Google Ads (Google Reklamları) hakkında bilgi vermek istiyorum.

İçerik Haritası

Google Reklamları gerçekten kazançlı mı?

Kesinlikle evet. Google reklamları ile fiziksel reklam ağlarından çok daha düşük maliyetlere müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Üstelik fiziksel reklam ağlarını kullandığınızda ulaşabileceğiniz insanlardan daha fazla insana ulaşabilir ve bu insanlar ile etkileşime geçebilirsiniz.

Google Reklamları TBM (tıklama başı maliyet) mantığı ile çalışan bir reklam türüdür. Google Ads üzerinde oluşturduğunuz kampanya/kapmanyalarınızın tıklama başına maliyetlerini belirleyerek bütçenizi kontrol etmiş olursunuz. Hedef anahtar kelime ve hedef bölge gibi seçimlerinizi yaptıktan sonra reklamlarınızı yayınlayabilir ve müşterilerinize doğrudan ulaşabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaparken önceki yazılarımda da belirttiğim gibi uzmanlardan destek almanızda fayda var. Eğer işletmenizde Google Reklamlarınız ile ilgilenecek bir personeliniz, uzman çalışanınız ya da destek alabileceğiniz bir dijital pazarlama uzmanı yok ise mutlaka bir belgeli dijital pazarlama uzmanı veya bu uzmanları bünyesinde barındıran bir reklam ajansı ile çalışma başlayın. Dijital pazarlama uzmanlarına ödeyeceğiniz ücret, yanlış yapılandırılmış reklam maliyetlerinden kaynaklanan zararınızdan çok daha az olacaktır.

Diğer yandan reklamlarınızı bir uzmanın oluşturması ve yönetmesi son derece önemlidir. Dijital pazarlama uzmanları boşu boşuna bütçenizi bitirmenizi engeller. Reklam için ayırdığınız bütçeden maksimum düzeyde faydalanmanızı sağlar ve reklamlarınızı çok daha fazla insana ulaştırır. Bu insanların da potansiyel müşterileriniz olmasını sağlar. Dolaylı yoldan hedefinize ulaşmış olursunuz ve Google Reklamları için bütçe ayıracaksanız bu yolda en büyük destekçileriniz dijital pazarlama uzmanları olacaktır.

Google Reklamlarının Avantajları

Daha önce de belirttiğim gibi Google Reklamları fiziksel reklam ağlarından çok daha az maliyet oluştururken çok daha fazla insana ulaşmanızı sağlar. Bu insanlar ile doğrudan etkileşime geçmenizi mümkün kılar. Böylece potansiyel müşterilerinizi zaman içerisinde daha iyi tanırsınız. Gerek ürünlerinizde gerek kampanyalarınızda buna göre güncellemeler yaparsınız. Kazancınızı ve kitlenizi doğru yapılandırılmış Google Reklamları ile oldukça fazla artırabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.