Ana sayfa Haber Samsung Galaxy A60 ile kamera ekrana gömüldü!

Samsung Galaxy A60 ile kamera ekrana gömüldü!

0
Samsung’un ekrana gömülü kameraya sahip ilk telefonu Galaxy A60 modeline ait görüntüler ortaya çıktı. Ekrandaki çentiğin kaldırılması için oldukça yoğun çalışan Samsung ekibi, sonunda ön kamera için çentik kullanmak yerine sadece kamerayı kullandı ve ön kamerayı ekrana gömdü…

iPhone ile gelen ekrandaki çentik akımı bir çok telefon üreticisi tarafından kullanılıyor. Teknoloji Dünyası’na aniden giren bu değişiklik pek çok insanı memnun ederken kalan kitleyi de mutsuz etti. Bunun farkında olan telefon üreticileri bu çentiği nasıl kaldırabileceklerini ve ekran oranını nasıl artırabileceklerini düşünmeye başladılar. Bu düşünce ve çalışmaların sonucunda Samsung, Galaxy A60 modeli ile alternatif bir çözüm bulmuş gibi görünüyor.

Samsung Galaxy A60

Samsung Galaxy A60

Samsung Galaxy A60 ile birlikte artık ön kameralar ekranın içinde bulunacak. Bu yenilik ile birlikte daha fazla ekran oranı, daha ince çerçeve ve daha zarif bir tasarım imkanı sağlanacak. Galaxy A60‘ın iki ayrı modeli piyasaya sürülecek. Snapdragon 660 ve Exynos 9610 olmak üzere iki ayrı işlemciden oluşan bu modeller önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek.

Ortaya atılan iddialardan biri de bu telefonun adının Galaxy A8s Lite olacağı. Her ne kadar üreticiye yakın kaynaklardan edinilen bilgi olsa da isim konusunda kesinlik yok. Nisan ayının ortalarında düzenlenecek olan özel bir etkinlik ile Dünya’ya duyurulması beklenen Galaxy A60‘ın fiyatının da uygun olacağı düşünülüyor.

Bu telefonun tanıtılmasından önce 20 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşecek olan Unpacked etkinliğinde Samsung, yeni amiral gemilerini müjdeleyecek. Bu telefonlar Galaxy S10, Galaxy S10 Lite, Galaxy S10 Plus ve kesin olmasa da Galaxy S10X olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!