Başlangıç Mobil Cihazlar Apple MagSafe Cüzdan Geliyor!

Apple MagSafe Cüzdan Geliyor!

0

iPhone 12 ailesi tanıtıldı ve çok ses getirdi. Etkinliğin en önemli detaylarından birisi de Mac dünyasından hatırlayacağınız ismiyle Apple MagSafe aksesuar serisi oldu.MagSafe’ler ile Apple hem iPhone 12’ler hem de aksesuarlara konan mıknatıslar ile yeni bir bağlantı, yeni bir deneyim getiriyor. Firmanın yeni dönem için kendi açıklaması şöyle karşımıza çıkıyor:

“MagSafe kablosuz şarjı iyileştirerek daha iyi ve daha verimli bir deneyime dönüştürüyor ve iPhone 12 modellerini harika bir şekilde tamamlayan ve kolay takılabilen aksesuarlardan oluşan yeni bir ekosistem oluşuyor.

MagSafe şarj aygıtları verimli bir şekilde 15 W’a kadar güç sağlar. Şarj çözümleri arasında, iPhone ve Apple Watch ile kullanılmak üzere MagSafe Şarj Aygıtı ve MagSafe Duo Şarj Aygıtının yanı sıra, iPhone’un arkasına kolayca oturan yeni silikon, deri ve şeffaf kılıflar ve bir deri cüzdan da bulunuyor.

applemagsafe
Apple MagSafe

MagSafe aksesuar ekosistemi oldukça geniş tutulacak. İlk etapta MagSafe Charger ve MagSafe Duo Charger şarj plakaları satışa çıkacak. Uzun süredir gündeme gelen ve sonra kaybolan AirPower kablosuz şarj plakası MagSafe Duo Charger olarak kendisine yer bulmuş.

Bunların haricinde kılıflar, ekranda bir saat modu çıkaran kapaklı kılıf, cüzdan gibi pek çok aksesuar olacak. Apple haricinde Belkin gibi pek çok iş ortağı da MagSafe için aksesuar üretecek.

Fiyat

MagSafe Charger kablosuz şarj adaptörü 39$ fiyat etiketine sahip. Kılıflar 49$ iken cüzdan ise 59$ seviyesinden satılacak. Magsafe özellikli cüzdan Türkiyede şuan 599 TL.

MagSafe markası daha önce önceki Mac bilgisayarlarda bulunan manyetik şarj konektörleri için mevcuttu. Ancak Apple, cihazları şarj etmek için MagSafe’i USB-C ile değiştirmeye başladıktan sonra yavaş yavaş ortadan kayboldu.

Her neyse, MagSafe iPhone 12 modelleriyle ilgili olarak, bazı insanların büyük bir endişe veya şüphesi, mıknatısla çalışan iPhone cüzdanının kredi kartlarını veya diğer mıknatıs tabanlı plastik kartları etkisiz hale getirip getirmeyeceğidir.

apple-magsafe
Apple MagSafe

Neyse ki, bu olmayacak. Mashable tarafından tespit edildiği üzere  Apple, iPhone cüzdan ürün sayfasındaderi cüzdan kredi kartları için güvenli” ifadesini kullanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!