Başlangıç Haber Flatfy Emlak Arama Motoru Reddot Tasarım Ödülünü Aldı!

Flatfy Emlak Arama Motoru Reddot Tasarım Ödülünü Aldı!

0

Türkiye’de de faaliyet gösteren emlak arama motoru Flatfy, 2019 Reddot tasarım ödülünü Bird aplikasyonu ile aldı! Kullanıcıların ev arama deneyimini yepyeni bir boyuta taşıyan uygulama, çıktığı günden beri sunduğu yenilikler ile kendinden söz ettiriyor.

Flatfy Emlak Arama Motoru
Flatfy Emlak Arama Motoru

Kullanıcılarının gayrimenkul arama sürecini 3D bir şekilde yapmasını sağlayan uygulama, gayrimenkul arayan kullanıcılar için yepyeni bir teknoloji ve ara yüz sunuyor. Sunulan bu özel ara yüz Reddot tasarım ödülünü 2019 yılında almayı başardı. 

Genç bir yazılım ve tasarım ekibiyle çalışmalar yapan Flatfy, Türkiye’de verdiği hizmetin özelliklerini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. Ekibin Reddot ödülü olan Bird uygulamasını Türkiye’de hizmete geçirmeye düşündüğünü duyurması ise büyük heyecan yarattı.  


 
Flatfy Bird ekibi genç ve enerjisi yüksek kişilerden oluşuyor. Ekip üyeleri daha önce birçok farklı projede yer alan;

Flatfy Emlak Arama Motoru
Flatfy Emlak Arama Motoru

Soldan sağa 

Denys Tsyganok (CEO lun.ua & flatfy.com), Oleksandr Ivanov (CBDO flatfy.com), Arsenii Feshchenko (Product Designer), Yevhenii Pancheshnyi (iOS Developer)’den oluşuyor.

Flatfy Bird Nedir? Ne İşe Yarıyor?

Flatfy Bird herkesin konut ararken yaşadığı sorunları çözmek için geliştirilen ve şu an benzeri bulunmayan bir teknoloji sunan emlak arama motoru çalışması. Bird adından da anlaşılacağı üzere size şehirde uçma fırsatı tanıyor.

Hizmet verdiği bölgelerin hepsini 3D modeller ile sunan Bird, şehrin sokaklarında bulunan gayrimenkul fırsatlarını kullanıcılara sunuyor. Konut aradığınız bölgede bulunan sokakları, sosyal imkanlara uzaklığı, ulaşım fırsatlarını Bird ile incelemek çok daha kolay.  
 
3D Bir harita üzerinde gezerken dikkatinizi çeken konutları seçip konut hakkında daha fazla bilgi alma şansına sahipsiniz. Flatfy emlak arama motoru, internet üzerinde bulunan tüm emlak ilanları kendi bünyesinde topladığı için Bird ile gezerken bütün ilanları kolayca yakalamak mümkün.  Bu ilanları 3D modeller üzerinde (birebir eşleşme ile) gezerek yakalamak mümkün.

Örneğin bulunduğunuz muhitte yeni bir ev ararken Flatfy Bird ile dakikalar içerisinde çevrenizde bulunan tüm konutları incelemeniz mümkün. Aynı şekilde yeni taşınmayı düşündüğünüz bir muhitin çevresini araştırmak, orada bulunan tüm ilanları kolayca görmek için Bird eşsiz bir fırsat sunuyor. Tüm ara yüzü görsel olarak ilerleyen uygulama ev bakma sürecinin onlarca kat daha kısma olmasını sağlıyor.  
 
Ukrayna Kiev’de şu an sadece İOS kullanıcıları Flatfy Bird uygulamasını kullanıyor. Uygulama gelecek güncellemeler ile farklı işletim sistemlerinde de hizmet verebilir.  

Flatfy Emlak Arama Motoru
Flatfy Emlak Arama Motoru

Bird Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek? 


 
Flatfy geliştirdiği uygulama ile dünyanın birçok yerinden olumlu dönüşleri topluyor. Hizmet verdiği bölgelerde kullanıcı talepleri ve Pazar araştırmalarına göre tek tek hizmet vermeye başlayacak olan Bird, Türkiye’de hizmet vermek için araştırmalarını bu link üzerinden sürdürüyor.

Katılımcıların yaptığı dönüşleri tek tek inceleyen ekip, Bird’i kullanıcıların verdiği dönütlere göre geliştirerek pazara sokmayı planlıyor. Emlak arama deneyimini Bird’e aktarmak isteyen herkes link üzerinden firmaya bilgi aktarabiliyor. Siz de konut arama sürecinizi Bird ile paylaşarak Türkiye pazarında olmasını istediğiniz özellikleri paylaşabilirsiniz. 

Reddot Ödülü Nedir? Kimler Alıyor?  


Red Dot Gmbh & Co. KG tarafından 1995 yılından beri tasarım öncelikli alanlarda verilen Reddot ödülü, tasarım alanında en prestijli ödüllerden biri olarak kabul ediliyor. Ödül her sene geliştiricilere, tasarımcılara ve markalara veriliyor. Türkiye’de ve dünyada birçok öncü büyük marka aldıkları Reddot ödülünü vitrinlerinde müşterileri ile paylaşıyor.

Daha önce Türkiye’de Arçelik, dünyada ise Xiaomi gibi teknoloji devleri Reddot tasarım ödülünü almıştı. Yenilikçi ve özel tasarımlara verilen ödül uygulamaları hem UI hem de UX bakımından inceliyor. Ödül verdiği uygulamaların yeni çağa katkı sunmasını isteyen Reddot, yeni dijital pazarın önemli simgelerinden biri olmuş durumda. Türkiye’de kişisel olarak bu ödülü alan tasarımcılar bulunuyor.  

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!