facebook'tan instagram hesabını silme
Sosyal Medya

Facebook’tan İnstagram Hesabını Silme Yöntemi ✔️ 2022

Instagram uygulamasının tüm haklarıyla birlikte Facebook şirketine satılmasıyla birlikte, iki sosyal medya platformu arasında bağlantı sağlanabiliyor. Dünyanın en popüler 3 sosyal medya platformu arasında yer alan Facebook ve Instagram uygulamaları, Facebook çatısı altında birleşince birçok benzer özelliği de kullanıcılarına sunmaya başladılar. Bu içeriğimizde ise Facebook’tan Instagram Hesabını Silme Yöntemi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

facebook'tan instagram hesabını silme
facebook’tan instagram hesabını silme

Instagram.com adresine girdiğinizde eğer daha önce giriş yapmadıysanız Telefon numarası, kullanıcı adı ve e-posta gibi 3 farklı seçenekle birlikte şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Bu üç seçeneğe ek olarak “Facebook ile Giriş Yap” seçeneğini seçerek de Instagram’a giriş yapabilirsiniz. Eğer Instagram hesabınıza Facebook ile giriş yapmak istemiyorsanız, içeriğimizin devamında yer alan yöntemi uygulamalısınız.

Bazı kullanıcılar Facebook ve Instagram hesabını ayırmak istediği için bazı kullanıcılar da Instagram veya Facebook hesaplarından herhangi birini dondurmak-silmek istediği için Facebook’tan İnstagram Hesabını Silme yöntemini tercih etmektedir.

Facebook’tan Instagram Hesabını Silme

Bu işlem için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan butona tıklayın ve “Ayarlar ve Gizlilik” sekmesine ardından da “Güvenlik” sekmesine giriş yapın. Sol tarafta yer alan menüden “Uygulamalar ve İnternet Siteleri” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza Facebook ile giriş yaptığınız uygulamalar ve İnternet siteleri listelenecektir.

Aktif sekmesi altında yer alan Instagram uygulamasının sağ tarafındaki kutucuğa tıklayın ve kutucukların üst kısmında yer alan “Kaldır” butonuna tıklayın. Bu işlemi yaptığınızda Facebook’tan Instagram hesabını silmiş olacaksınız.

Bu sekme altında birçok uygulama ve internet sitesi listelenmektedir. Eğer Facebook uygulaması üzerinden bağlantıyı kopartmak istediğiniz web siteleri varsa, bu kısımdan tüm sitelerin ve uygulamaların bağlantısını kaldırabilirsiniz. Sadece Aktif kategorisindeki değil “Süresi Dolanlar” ve “Kaldırılanlar” sekmesi altındaki uygulamalar ve internet sitelerinin bağlantısını kesebilirsiniz.

Instagram hesabına Facebook üzerinden giriş yapan kullanıcılar herhangi bir şifre belirlemedikleri için Facebook’tan giriş seçeneğini kaldırdıklarında Instagram platformuna girmek için kullanıcı ve şifreyle giriş yöntemini seçmek zorundadır. Şifre belirlemek için ise Instagram uygulamasına veya internet sitesine gelerek “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

E-posta adresiniz Facebook üzerinde kullandığınız e-posta adresidir. Bu adrese şifre talebi oluşturduğunuzda yeni şifreniz Facebook’ta kullandığınız mail adresinize gelecektir. Artık Instagram hesabınıza kullanıcı adı, e-posta ve şifre yöntemiyle giriş yapabilirsiniz.

Instagram Hesap Kurtarma Yöntemleri adlı içeriğimizde Instagram hesabınızın şifresini unutmanız durumunda nasıl kurtarabileceğinizi anlattık.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.