Ana sayfa Web Geliştirme Facebook Site Engeli Sorunu – Link Paylaşma Sorunu ve Çözümü

Facebook Site Engeli Sorunu – Link Paylaşma Sorunu ve Çözümü

5

Kısa süre önce Facebook üzerinde link paylaşmakta sorun yaşayanların artış gösterdiğini fark ettim. Hatta okurlarımıza üzücü bir haberi de buradan vermek istiyorum. webdeyazilim.com bile Facebook’un topluluk standartlarına aykırı olarak algılanmış ve engellenmiş. Herhangi bir içeriğimizi Facebook üzerinden sizlere sunamıyoruz. (Yazıyı revize ederken sorunu çözdük artık Facebook üzerinde linkimiz paylaşılabiliyor.)

Bu bağlantı Topluluk Standartlarımıza aykırı olduğu için gönderin paylaşılamadı. Bunun Topluluk Standartlarımıza aykırı olmadığını düşünüyorsan, bize bildir.
facebook site engeli sorunu

Bu yazıda site sahiplerinin Facebook üzerinde almış olduğu “Bu bağlantı Topluluk Standartlarımıza aykırı olduğu için gönderin paylaşılamadı. Bunun Topluluk Standartlarımıza aykırı olmadığını düşünüyorsan, bize bildir.” hatası hakkında çözümler üretmeye çalışacağız. Bu sorunu kendimiz de yaşadığımız için çözüm önerilerimizi bizzat deniyor olacağız. Tüm bu süreci de size eksiksiz şekilde aktaracağız.

facebook site engeli sorunu
facebook site engeli sorunu

Yukarıdaki Facebook Site Engeli Sorunu 2020 yılının başlarından bu yana bir çok web sitesinin başını ağrıtmıştı. Geçtiğimiz yıl Topluluk Standartlarını güncelleyen Facebook, bu birim için 7 bin 500 personel çalıştırıyor. Topluluk standartlarına oldukça önem vermesi sebebiyle yine geçen yıl büyük bir Topluluk Standartları güncellemesi yapmıştı.

Facebook, Topluluk Standartları çerçevesinde tüm içerikleri yapay zeka ve 7 bin 500 personel ile tarıyor. Son yapılan güncellemeler ile elde ettikleri verileri de kullanarak daha katı kurallar koymuş olacaklar ki bir çok sitenin zararsız olduğu halde topluluk standartlarını ihlal ettiği şeklinde uyarılar belirmeye başladı.

Herhangi bir içeriği facebook üzerinde paylaşırken de Topluluk Standartları sorunu yaşanabiliyor. Bu tür durumlarda link paylaşılmaya çalışılırken ekrana gelen popup ile yönlendirme yapılıyor.

Bu yönlendirmede topluluk standartlarına doğrudan bir bağlantı yer alıyor. Ayrıca paylaşılmak istenen bağlantının bir hata sonucunda engellendiğini ifade edebileceğimiz bir bağlantı da yer alıyor. Bu sorunu yaşayan kişilerin bu bağlantıyı kullanarak alan adlarını rapor etmeleri ve birkaç gün beklemeleri gerekiyor.

Bu bağlantı Topluluk Standartlarımıza aykırı olduğu için gönderin paylaşılamadı. Bunun Topluluk Standartlarımıza aykırı olmadığını düşünüyorsan, bize bildir.
facebook site engeli sorunu

Facebook Site Engeli Sorunu – Link Paylaşma Sorunu ve Çözümü

Bunun bir hata sonucu olduğunu düşünüyorsan lütfen bize bildir bağlantısına tıklayın. Açılan sayfada hata ile ilgili detaylı bir yazı yazın. Bu yazının içinde engellenen alan adınız ve paylaşmaya çalıştığınız bağlantıyı da belirtmeyi unutmayın. Üç gün kadar bekledikten sonra sorununuz çözülecektir.

Biz bu sorunu bu şekilde çözebildik. Umarım siz de kısa sürede Facebook üzerinde linklerinizi takipçilerinize ulaştırabilirsiniz. Konu hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi mutlaka yorumlarda belirtin. Sonraki yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

5 Yorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!