Ana sayfa Sosyal Medya instagram izin verilmeyen bağlantı ne demek? Bu sorun nasıl çözülür?

instagram izin verilmeyen bağlantı ne demek? Bu sorun nasıl çözülür?

2

Son zamanlarda instagram izin verilmeyen bağlantı sorunları sürekli artış gösteriyor. Bazı hesapların yorum, beğeni ve takip yapmak istediği esnada şu şekilde bir uyarı ile karşılaşıyor:

İzin verilmeyen bağlantı

Görünüşe göre profilin izin verilmeyen bir bağlantı içeriyor. Topluluğumuzu korumak için bazı içerikleri ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir.

instagram izin verilmeyen bağlantı hatası çözümü
instagram izin verilmeyen bağlantı hatası çözümü

Yukarıdaki hatanın çözümünü dün yayınlamış olduğumuz Facebook Site Engeli Sorunu ile anlatmış olacağız. İlgili yazıdan farklı olarak Instagram üzerindeki bu hatanın çözümü yine instagram üzerindeki sorun bildir bağlantısı ile giderilemiyor. Yani Facebook üzerinden sorun bildirdiğimiz zaman üç gün gibi bir sürede sorunumuz çözülebiliyor iken instagram üzerinden gönderilen taleplere çok daha geç cevap verilebiliyor. Bu konuda sorun hakkında detaylı bilgiler yer almakta. Bu yüzden direkt olarak sorunun çözümüne odaklanalım:

Instagram izin verilmeyen bağlantı sorunu çözümü:

instagram izin verilmeyen bağlantı
instagram izin verilmeyen bağlantı

Instagram izin verilmeyen bağlantı hatasını profilinizde bir link var ise görmektesiniz. Yani profilinize kayıt ettiğiniz bağlantı eğer Facebook Topluluk Standartlarına aykırı ise bu hatayı alıyorsunuzdur. Topluluk standartlarına aykırı olmayan sitelerin bu sorunla karşılaşması bu yazıda anlatıldığı gibi büyük bir sorun. Bu sorunu çözmek için ise Facebook üzerinden bunun bir sorun olduğunu belirtmek.

Bunu yapmak için ise Facebook Engellemeleri sayfasına gidip aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sade ve anlaşılır bir yazı ile sorunlarınızı anlatın. Bu yazıda alan adınıza ve paylaşmak istediğiniz bağlantıya da yer vermeyi unutmayın.

instagram izin verilmeyen bağlantı çözümü
instagram izin verilmeyen bağlantı çözümü

Sorun bildirdikten sonra yaklaşık üç-dört gün kadar geçmesi gerekiyor. Muhtemelen Dünya çapında bir sorun var ve buna bağlı olarak talep sayısı oldukça fazla. Hal böyle olunca geri dönüşler üç-dört gün kadar sürebiliyor olsa da sorun çözüme kavuşturuluyor.

instagram izin verilmeyen bağlantı çözümü
instagram izin verilmeyen bağlantı çözümü

Facebook üzerinde bu sorunun çözülmesi doğrudan instagram hesabınızdaki sorunu da çözecektir. Bilmeyenler için ufak bir hatırlatma yapalım. Instagram uygulaması Facebook Inc. markasıdır. Hatta aynı veri merkezinde barındıkları için birinde sorun olduğunda genelde Instagram ve WhatsApp üzerinde de sorunlar meydana gelir. Özellikle erişim sorunu olarak karşımıza çıkan bu sorunların bir tanesi de izin verilmeyen bağlantı sorunu. Neyse ki bu sorunu bu yazıdaki bilgilere dayanarak çözebileceksiniz.

Konu hakkındaki soru, görüş ve önerileriniz için yorum yapmayı ihmal etmeyin. Sonraki yazıda görüşmek üzere…

2 Yorum

  1. Merhabalar bu webde yazılım. Com dediginiz yere benim ınstagramda ki sayfamın ismini mi yazmalıyım peki

    • Merhaba, webdeyazilim.com kısmına engellenen bağlantının alan adını yazmalısınız. Gönderdiğiniz iletide hangi bağlantı engelleniyorsa onu bildirmeniz gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!