ChatGPT Benzeri En Kullanışlı ve İşlevsel 25 Yapay Zeka

Yapay zeka hayatımızın her noktasında yerini almaya devam ediyor. Müzik, ses, video, resim, desen, yazı ve benzeri dijital objelerin neredeyse tamamı yapay zeka ile üretilebiliyor. Kısa sürede insan üretimine kıyasla yüzlerce hatta binlerce kat daha fazla alternatif üretebilen bu yapay zeka ürünleri sektörde çoktan yerini aldı.

ChatGPT’nin son zamanlardaki ünü ile beraber farklı özellikleri olan yapay zeka ürünleri de araştırılmaya başlandı. Bu yapay zekaların bazılarını sizler için listeledim. Farklı özellikleri bulunan ve farklı ihtiyaçları gideren bu yapay zeka ürünlerinin özetleri ise şu şekilde:

1. Krisp

Krisp

Krisp’in yapay zekası, aramalarınızdan arka plandaki sesleri, gürültüleri ve yankıları kaldırarak size arama rahatlığı sağlıyor. Gerçek zamanlı ses temizleme özelliği olarak nitelendirebileceğimiz bu yapay zekaya mutlaka göz atın.

Bağlantı: https://krisp.ai/

2. Beatoven

Beatoven

Benzersiz telifsiz müzik oluşturmanızı sağlar. Projelerinize ses ve müzik eklemek istiyorsanız, telifsiz müzik ya da ses için bu yapay zekayı incelemenizi tavsiye ederim.

Bağlantı: https://www.beatoven.ai/

3. Cleanvoice

Cleanvoice

Podcast bölümlerinizi otomatik olarak düzenlemenize yarayan bu yapay zeka adından da anlaşılacağı üzere temiz sesler oluşturmanızı sağlıyor. Böyle bir yapay zeka desteği Nvidia’nın RTX Voice teknolojisinde de yer alıyordu.

Bağlantı: https://cleanvoice.ai/

4. Podcastle

Podcastle

Doğrudan bilgisayarınızdan stüdyo kalitesinde kayıt almak istiyorsanız gerçek zamanlı temizlik ve ses kontrolü yapmanız gerekebilir. Kayıttan sonra ses dosyanıza yapacağınız iyileştirmeler de stüdyo kalitesinde kayıtlar almanızı sağlayabilir. Bu iyileştirmeleri yapmanıza yardımcı olan Podcastle adlı yapay zekaya mutlaka göz atın.

Bağlantı: https://podcastle.ai/

5. Flair

Flair

Markalı içeriği bir anda tasarlamanızı sağlayan bu yapay zeka özellikle tasarımcıysanız oldukça işinize yarayacaktır. Ürün ambalaj tasarımı konusunda oldukça yetenekli olan bu yapay zeka aracını da mutlaka inceleyin.

Bağlantı: https://flair.ai/

6. Illustroke

Illustroke

Metin istemlerinden nefis vektör görüntüleri oluşturmanıza yarayan bu yapay zeka üretkenliğinize hız ve esneklik kazandırabilir. SVG gibi kaliteli ve hafif formatlarda çıktı verebilen bu yapay zekayı da incelemenizi öneririm.

Bağlantı: https://illustroke.com/

7. Patterned

Patterned

Eğer işiniz desen üretmek ve tasarlamaksa zamandan tasarruf etmenin ve fikir almanın en iyi yollarından biri Patterned.ai’dan yardım almak olabilir.

Bağlantı: https://www.patterned.ai/

8. Stockimg

Stockimg

Her seferinde ihtiyacınız olan mükemmel stok fotoğrafı oluşturmanıza yardımcı olan bu yapay zeka, özellikle içerik üreticilerin ve tasarımcıların ilgi odağında.

Bağlantı: https://stockimg.ai/

9. Copy.ai

Copy.ai

İçerik üreticilerin metin oluşturma sürecinde harcadığı vakti pek çoğumuz biliriz. Kopya içeriklerin ilgi görmeyeceğini bilen her içerik üretici kendi metnini oluşturur. Çünkü kopya içerik intihal içerir.

Kopya içerikteki intihal sorununu ortadan kaldıran ve metinleri benzersiz şekilde revize edebilen bir yapay zeka olan Copy.ai oldukça popüler bir yapay zeka. Yazılı içerik üretenlerin 10x daha hızlı içerik üretmesine yardımcı olan bu yapay zeka ürünü ilginizi çekiyor ise mutlaka incelemenizi öneririm.

Bağlantı: https://www.copy.ai/

10. CopyMonkey

CopyMonkey

Amazon’da satış yapan kişilerin ürün açıklamalarını oluşturmada pek çok zorlukla mücadele ettiğini söylemek mümkün. Bu zorluklardan biri anahtar kelime analizi, diğeri de metin üretme kısmı. Her iki işi de CopyMonkey ile kısa sürede yapabiliyorsunuz. Bu yapay zeka ürünü 1000’den fazla Amazon FBA partneri ve satıcısı tarafından kullanılıyor. Amazon ürünlerinize yapay zeka desteği ile ekleme yapmak isterseniz CopyMonkey ürününe bir göz atın derim.

Bağlantı: http://copymonkey.ai/

11. Ocoya

Ocoya

Bu yapay zeka ise sosyal medya içerikleri oluşturma sürecinizde size destek oluyor. Tabii ki verdiği destek sıran bir destek değil. Sosyal medya hesaplarınızda paylaşmak üzere pek çok tasarım şablonunu kullanarak hızlı ve etkili tasarımlar oluşturabiliyorsunuz. Bu tasarımları sosyal medya hesaplarınıza ise yine Ocoya paneli üzerinden zamanlanmış ya da gerçek zamanlı olarak gönderebiliyorsunuz.

Böylece hem sosyal medya hesaplarınızı tek bir yerden kontrol etmiş oluyorsunuz, hem de tasarım ve paylaşım süreçlerinizi maksimum oranda verimli hale getiriyorsunuz.

Bağlantı: https://www.ocoya.com/

12. UnBounce

UnBounce

Eğer dijital pazarlama konusunda iş gücüne ihtiyacınız var ise bu yapay zeka ürününü mutlaka incelemenizi öneririm. Açılış sayfası oluşturma, HTML Email tasarlama, bir alan adına (domain) tasarım uygulama ve bu tasarım ile çeşitli kampanyalar duyurma gibi süreçlerin tamamı unbounce ile mümkün.

Bağlantı: https://unbounce.com/

13. Vidyo

Vidyo

Eğer elinizde uzun videolar var ve bu videolardan kısa kesitler elde etmek istiyorsanız bu yapay zekayı kullanabilirsiniz. %90’a varan zamandan tasarruf oranları ile oldukça popüler olan bu video oluşturma yapay zekasına bir göz atın.

Link: https://vidyo.ai/

14. Maverick

Maverick

E-Ticaret sektöründe müşteriye özel video ve promosyonlar son derece önemlidir. Diğer sektörlerde de müşteriye değer verdiğinizi göstermek için çeşitli özelleştirmeler yapmanız şart.

Maverick ise tam olarak bu noktada devreye giren bir yapay zeka ürünü. Müşterilerinize özel videolar oluşturmanızı sağlayan bu ürün size hız ve tasarruf konusunda çok şey vaat ediyor.

Müşterilerinizin adına, aldığı ürüne ya da ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş videolar hazırlayarak müşterinize gönderen bu yapay zeka satışlarınızı arttırmayı hedefliyor.

Bağlantı: https://www.trymaverick.com/

15. Quick Chat

Quick Chat

Müşteri destek yükünüzü yapay zeka yardımı ile hafifletmek isterseniz bu yapay zeka ürününü mutlaka incelemenizi öneririm. Müşterileriniz ile insanmış gibi konuşarak destek olan bu yapay zeka, sizin vereceğiniz veri setini kullanarak işinize ve yönlendirmelerinize uygun çalışıyor.

Quick Chat

Bağlantı: https://www.quickchat.ai/

16. Puzzle Labs

Puzzle Labs

Ürünleriniz için sözlük oluşturmak isterseniz bu yapay zekadan yardım alabilirsiniz. Ürünleriniz hakkında birbiri ile bağlantılı şekilde açıklayıcı bilgiler vermek için oluşuracağıız tüm metinler ve hiyerarşiyi bu araç ile oluşturabileceksiniz.

Bağlantı: https://www.puzzlelabs.ai/

17. Soundraw

Soundraw

Yapay zeka tarafından üretilen telifsiz müziklere erişmek için bu yapay zekayı kullanabilirsiniz. İlgili müzikleri istediğiniz mecrada telif sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz.

Bağlantı: https://soundraw.io/

18. Cleanup Pictures

Cleanup Pictures

Resimlerinizden istediğiniz herhangi bir nesneyi, kusuru, kişiyi veya metni saniyeler içinde kaldırmak istediğinizde bu yapay zekayı kullanabilirsiniz.

Bağlantı: https://cleanup.pictures/

19. Resume Worded

Resume Worded

Özgeçmişinizi ve LinkedIn profilinizi iyileştirmek için kullanabileceğiniz bir yapay zeka…

Bağlantı: https://www.resumeworded.com/

20. Looka

Looka

Bir logo fikrine ihtiyacınız varsa Looka sizin için iyi bir yapay zeka ürünüdür. Logo tasarımları sizi tatmin etmeyebilir. Fakat en azından sunmuş olduğu yüzlerce farklı alternatif ile size logo konusunda fikir verebilir.

Bağlantı: https://looka.com/

21. There’s An AI For That

There's An AI For That

Her görev için kullanılabilen kapsamlı yapay zeka veritabanı olarak tanımlanan bu yapay zeka, sizin için en uygun yapay zeka ya da yapay zeka destekli ürün bilgilerini içeren bir veritabanına sahip.

Örnek olarak; “coding” aramasını yaptığınızda kodlama ile ilgili yapay zeka ürünlerini sizin için listeliyor.

Bağlantı: https://theresanaiforthat.com/

22. Synthesia

Synthesia

Eğer ihtiyacınız olan şey metin yazarak video oluşturmak ise bu yapay zeka ilginizi çekebilir.

Bağlantı: https://www.synthesia.io/

23. Descript

Descript

Video ve podcast oluşturmanın bir diğer yolu ise Descript kullanmaktır.

Bağlantı: https://www.descript.com/

24. Otter.ai

Otter.ai

Popüler görüntülü görüşme uygulamaları ile entegre olarak toplantıları kaydeden ve önemli kısımları not edip diğer ekip üyeleri ile paylaşan bu yapay zeka çok iyi bir fikir üzerinde duruyor.

Bağlantı: https://otter.ai/

25. Inkforall

Inkforall

İçerik üretimi için yapay zeka desteği bugün çok önemli. Hızlı ve tüketilebilir içeriği oluşturmak için ne gerekiyorsa bugün yapay zeka tarafından oluşturulabiliyor. Fakat Google gibi arama motorları bu konuda önlem almaya başladı.

Tamamen kullanıcı odaklı içerik üretilmesini talep eden arama motorlarının bu taleplerine göre aksiyon alan Inkforall adlı yapay zekada SEO, İçerik yazma, zamanlayıcı ile içerik oluşturma gibi çeşitli özellikler yer alıyor.

Bağlantı: https://inkforall.com/

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın