en iyi görüntülü görüşme programları
En İyiler, IOS Uygulamaları, Mobil Cihazlar

En iyi 10 Görüntülü Görüşme & Arama Uygulamaları ✔️ 2022

Zaman ne çabuk ilerliyor değil mi? Büyük patlamaya kadar gitmeyeceğim ama telefonların karbon pillerden oluştuğu, kapaklı olduğu, kamerasız olduğu zamanlardan bahsediyorum. O günlerde sadece uzaktaki sevdiklerimize sesli olarak ulaşmak için kullandığımız telefonlara zamanla kameralar eklendi ki sevdiklerimiz ile bazı anları özelleştirebilelim.

Bir süre bu şekilde kullanılsa da yetersiz gelen bir özellik olan kamera anlık olarak karşıdakine görüntü aktarmaya başladı. 3G, Skype ve diğer görüntülü sohbet uygulamaları ile başlayan bu serüven hayatımıza öyle hızlı girdi ki, artık hemen hepimiz bu özelliği sanki insanlık tarihi boyunca var olduğunu düşünüyormuşuz gibi benimsedik. Bu yazıda sizlere en iyi görüntülü sohbet uygulamaları için bir liste sunuyor olacağız…

en iyi görüntülü görüşme programları
en iyi görüntülü görüşme uygulamaları

2022 için En iyi Görüntülü Sohbet Uygulamaları (Android ve iOS için)

Sevdiklerimiz ile her anımızı paylaşmak isteriz. Teknoloji günümüzde bize bu konuda çok yardımcı oluyor. Özellikle de bu günlerde evlerimizde uzaktaki sevdiklerimizi görmemiz moral açısından da önemli. Bu yazıyı önümüzdeki yıllarda okuyacak olan arkadaşlar bu yazının yazıldığı günün ehemmiyetini bilmiyor olabilir. Bu sebeple ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum:

Bu yazı COVID-19 sebebi ile girmiş olduğumuz karantina günlerinde ev ortamında yazılmıştır. Pek çok içerik evde üretiliyor. Sadece içerik üretirken değil tüm gün evden çıkmıyoruz. Gelecekte umarım daha özgür ve daha sağlıklı bir ortam oluşturabilmişizdir. Ve umarım sosyal mesafe hayatımızda kalıcı bir yer etmiştir. Bu günlerde özellikle bu tür teknolojilerin hayatımızda ne kadar önemli yere sahip olduğunu anlıyoruz. Ve o günlerden birinde bu listeyi oluşturuyoruz.

Gelecekteki kendimize ve okurlarımıza ufak tefek hatırlatmalar yaptıktan sonra en iyi görüntülü sohbet uygulamaları için listemizi yavaş yavaş oluşturmaya başlayalım.


1. Google Duo

en iyi görüntülü sohbet programları
en iyi görüntülü sohbet programları

Listemizin ilk sırasında yaygın olarak kullanılan bir görüntülü sohbet uygulaması bulunuyor. En iyi görüntülü sohbet uygulaması denildiğinde akıllara gelen uygulamalardan biri olan Google Duo, adından da anlaşılacağı üzere bir Google uygulamasıdır. Yaygın olarak kullanılan bu görüntülü görüşme programı sayesinde uzaktaki sevdiklerimiz ile görüntülü görüşmeler yapabiliriz.

Bu programı kullanmak son derece basittir. Uygulamaya giriş yapmak ve telefon doğrulaması yapmak oldukça kolaydır ve normal bir telefon görüşmesi yapar gibi görüntülü görüşme yapmanıza imkan sağlar. Sizi arayan biri olduğunda ise o kişinin sizi aradığını anında haber vererek görüntülü sohbeti kaçırmanıza engel olur. Android ve iOS için kullanılabilen Google Duo, çapraz platform uyumluluğu nedeni ile oldukça fazla tercih ediliyor. Google Play Store üzerinde 1 milyardan fazla indirmesi olan Google Duo, rakipleri ile arasındaki mesafeyi korumak ya da kapatmak için sürekli olarak güncelleniyor.

Android ve iOS için indirebilir veya web sürümünü tercih edebilirsiniz.


2. Skype

en iyi görüntülü sohbet programları
en iyi görüntülü sohbet programları

Özellikle Amerikan filmlerinde askerlerin sevdikleri ile görüntülü görüşmeler yaptığını ve bu görüşmeler sırasında Skype kullandıklarını görmüşsünüzdür. Reklam kampanyalarını çok iyi yürüten Skype, en iyi görüntülü sohbet uygulaması olma yönünde hızla ilerlemektedir. Görüntülü sohbet uygulamaları arasında da oldukça popüler bir uygulamadır.

Skype, insanları internet üzerinden birbiri ile görüntülü görüştüren ilk platformlardan biridir. Tıpkı Google Duo gibi çapraz platform desteği bulunur ve bu yüzden hem Android için hem de iOS için iyi bir görüntülü sohbet uygulaması olarak anılmaktadır. Ve tabii ki bilgisayar için de stabil bir uygulaması bulunmaktadır. Diğer yandan Masaüstü uygulaması ve web arayüzü ile pek çok yerden erişime hazır bir görüntülü sohbet programıdır.

Skype kullanırken Tüm görüntülü sohbet özelliklerinden yararlanırken gelişmiş bir mesajlaşma özelliğine de sahip olursunuz. Kendine has hareketli emojileri, arayüzü ve özellikleri ile Skype, en iyi görüntülü görüşme uygulamalarından biri olmaya adaydır.

Skype’ın en farklı yönlerinden biri de kontör sistemine sahip olmasıdır. Aramak istediğiniz kişiyi Skype üzerinden arayabilirsiniz. Karşınızdaki kişinin Skype adresini ya da cep telefonunu Skype hizmeti üzerinden kontörleriniz sayesinde arayabilmeniz oldukça faydalı bir özelliktir. Yüksek kalitede aramalar yapmanızı sağlayan Skype, normalden biraz daha iyi internet hızına ihtiyaç duyar. Kalitenin bir bedeli her zaman olur. Bu kadar özellik sunan bir görüntülü görüşme uygulaması iseniz 1 milyardan fazla indirme ve ortalama 4.3 değerlendirme puanınızın olması normaldir.

Android ve iOS için indirebilir veya web sürümünü tercih edebilirsiniz.


3. Viber

en iyi görüntülü görüşme programları
en iyi görüntülü görüşme programları

En iyi görüntülü sohbet uygulamaları listemizin bir sonraki üyesi ise Viber’dir. Bu görüntülü sohbet sohbet uygulaması uzun zamandan beri görüş geliştirilmekte ve bir çok kullanıcıya hitap etmektedir. Çapraz platform desteği bulunan biber hem android hem de iOS için popüler bir görüntülü sohbet uygulamasıdır. BlackBerry, Windows Phone, Android ve Apple cihazları gibi mobil cihazlar için ücretsiz olarak kullanılabilir. 

Viber, kullanıcılar arasında güvenli iletişimi sağlamak için pekçok ek güvenlik özelliği ile birlikte gelir. Kullanıcılar arasındaki kısa mesajları, görüntülü ve sesli aramaları, fotoğrafları ve grup sohbetlerini otomatik olarak şifreler ve bu tür verilerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine engel olur. Viber aynı zamanda içerisinde bir takım oyunlar da bulundurur.

Android ve iOS için indirilebilir.

4. IMO

en iyi görüntülü sohbet programları
en iyi görüntülü sohbet programları

Imo, 2G, 3G, 4G veya Wi-Fi bağlantıları üzerinden ücretsiz görüntülü ve sesli görüşmeler yapmak için kullanılan harika bir ücretsiz görüntülü görüşme ve sohbet uygulamasıdır. Çapraz platform özelliklerini destekleyen bu uygulama hem android hem de iOS tarafında sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu uygulama sayesinde metin, sesli ve görüntülü görüşmelerinizi ücretsiz ve şifreli olarak yapabilirsiniz.

Bu görüntülü sohbet uygulamasını kullanan pek çok kişi diğer görüntülü sohbet uygulamalarına nazaran IMO’nun daha az veri kullandığını iddia ediyor. Ayrıca bu uygulama sayesinde grup görüşmeleri yapabilir, fotoğraf paylaşabilir ve çıkartma gönderebilirsiniz. Uygulamayı kullanmak ücretsizdir fakat uygulama içerisinde bazı reklamlar bulunur.

Android ve iOS için indirilebilir.

5. Facebook Messenger

en iyi görüntülü görüşme programları
en iyi görüntülü görüşme programları

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, tüm sohbet özelliklerini Messenger üzerine taşımıştı. Facebook üyesi olan herkes Messenger uygulaması sayesinde ücretsiz görüntülü görüşme yapabiliyor, mesajlaşa biliyor, çıkartma gönderebiliyor. Ayrıca çeşitli bir takım özelliklerden de yine ücretsiz olarak yararlanılabiliniyor. 

Facebook Messenger‘ı android, iOS ve bir web tarayıcı üzerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Facebook Messenger kullanarak ayrıca grup video görüşmeleri, emojiler, çıkartmalar ve gifler göndermek mümkündür. Fotoğraf ve video gönderirken çeşitli eğlenceli efektler kullanabiliyor olmak ayrıca Facebook Messenger’ın rakiplerinden farklı olarak sunduğu bir diğer özelliktir.

Android ve iOS için indirilebilir.

6. House Party

en iyi görüntülü sohbet programları
en iyi görüntülü sohbet programları

Arkadaşlarınız ile toplu olarak görüntülü sohbet yapmak istiyorsanız ev partisi uygulaması tam size göre bir görüntülü sohbet uygulaması dır. Görüntülü görüşme esnasında eğlenceli çerçeve ekleyebilir ya da bir karaoke oturumu yapabilirsiniz. Aynı zamanda on kişi ile görüşmeye imkan veren ev partisi uygulaması Google play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilmeye hazırdır.

Ev partisinin görüntülü görüşme kalitesi oldukça iyi olsa da aramalar uçtan uca şifrelenmez. Güvenlik konusunda endişeleriniz yok ise uygulamayı tercih edebilirsiniz fakat uygulamanın yeterince güvenli görüşmeler gerçekleştiremediğini bilmenizde fayda var. Birkaç güvenlik araştırmacısı bu uygulama hakkında büyük güvenlik açıkları bildirmişti. fakat tüm bunların dışında arkadaşlarınız ile toplu şekilde görüntülü sohbet etmek istiyorsanız ve görüntülü sohbet ekranının renkli ve neşeli olmasını istiyorsanız bu uygulama tam size göredir.

Android ve iOS için indirilebilir.

7. WhatsApp

en iyi görüntülü görüşme programları
en iyi görüntülü görüşme uygulamaları

Hemen hepimizin bildiği bir görüntülü sohbet uygulaması olan WhatsApp, en popüler ve en iyi görüntüleme uygulamalarından bir tanesi olarak bilinir. Facebook’un satın almış olduğu WhatsApp, hızla gelişerek ek özellikler edinmeye devam ediyor. 

Telefon içersindeki mesajlaşmanın yerini alabilen WhatsApp sunduğu ek özellikler ile günden güne milyonlarca yeni üye edinmeye devam ediyor. Uygulamanın bu denli yaygın kullanılmasının sebepleri arasında çapraz platform desteğinin bulunması önemli rol oynuyor. Hem android hem de iOS tarafında sorunsuz çalışan bu görüntülü görüşme uygulaması düşük veri ile iyi görüntü aktarımı gerçekleştirebiliyor. 

WhatsApp uygulaması bildiğiniz gibi sadece görüntülü görüşmeler için değil sesli görüşmeler ve mesajı görüşmeleri için de kullanılmaktadır. Metin mesajları gönderirken çeşitli emojiler, gifler, özelleştirilmiş stickerlar kullanılabilmektedir. Gün geçtikçe daha da gelişmeye devam eden WhatsApp oldukça iyi bir görüntülü sohbet uygulamasıdır. WhatsApp’ın en çok tercih edilme sebeplerinden birisi ise reklamsız olmasıdır. Hem ücretsiz olup hem de reklamsız olan pek az sayıda görüntülü görüşme uygulaması bulunmaktadır. 

Android ve iOS için indirilebilir.

8. Sinyal

en iyi görüntülü sohbet programları
en iyi görüntülü sohbet uygulamaları

Gizlilik sizin için ön planda ise ve güvenli bir görüntülü görüşme uygulaması arıyorsanız sinyal görüntülü görüşme uygulaması tam size göre bir uygulamadır. Android için en iyi görüntülü görüşme ve görüntülü sohbet uygulamalarından biri sinyal uygulamasıdır. Sinyal Messengerdaki tüm video görüşmeleri özeldir ve uçtan uca şifrelenir. Bu görüntülü görüşme uygulaması aynı zamanda beş kişiye kadar şifreli grup görüntülü görüşmelerini destekler. 

Bu uygulamanın gizlilik konusunda oldukça yenilikçi özellikleri var. Bu yeniliklerden birisi uygulamanın reklam ve izleyici içermiyor olmasıdır. Bu uygulamada pek çok özellik bulunmuyor fakat iyi bir görüntülü görüşme kalitesi sunuyor. Kaybolan mesajlar özelliği ile anonim kalmanız için elinden geleni yapan bu görüntülü sohbet uygulaması 2022 için en iyi görüntülü arama uygulamalarından bir tanesidir.

Android ve iOS için indirilebilir.

9. LINE

en iyi görüntülü görüşme programları
en iyi görüntülü görüşme programları

Pek çoğunuzun bildiği LINE uygulaması kullanıcılarına ücretsiz mesajlaşma ve ücretsiz görüntülü görüşme imkanı sunuyor. Dünya Çapında 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan LINE uygulaması android için en iyi görüntülü sohbet uygulamalarından bir tanesidir. Yüksek kaliteli görüntülü görüşme imkanı sağlayan LINE uygulaması, görüntülü görüşme sırasında çeşitli efektler ve filtreler uygulaya bilmenize imkan verir.

LINE uygulaması ile 200 kişiye kadar grup görüntülü görüşme başlatabilirsiniz. Bu görüntülü görüşmeler esnasında metin mesajları, fotoğraflar, çıkartmalar, videolar, sosyal medya paylaşımları gibi ekleri gönderebilirsiniz. Bu görüntülü görüşme uygulaması uygulama içi satın almalar içeriyor olsa da bazı reklamlara da yer vermektedir. 

Android ve iOS için indirilebilir.

10. TANGO

en iyi görüntülü sohbet programları
en iyi görüntülü sohbet programları

Tango, bir süredir piyasada olan üçüncü taraf bir mesajlaşma uygulamasıdır. Yıllar geçtikçe, Tango değiştirildi ve hem görüntülü hem de sesli aramayla tamamlanan tam teşekküllü bir mesajlaşma hizmetine dönüştürüldü. Ücretsiz olarak yüksek kaliteli video ve telefon görüşmeleri sağladığı için Android için mükemmel bir görüntülü görüşme uygulamasıdır.

Mesajlar, fotoğraflar, videolar, ses, çıkartmalar, konumlar vb. Paylaşmak gibi gerekli tüm özelliklerle birlikte gelir. Ayrıca Tango’da canlı videolar yayınlayabilir ve sohbet ederken oyun oynayabilirsiniz. Tango, bire bir sohbet dışında gündelik konuşmalar için herkese açık sohbet odalarına sahiptir. Tango’da görüntülü arama diğer uygulamaların çoğundan daha az veri tüketir.

Android ve iOS için indirilebilir.

2022 için En İyi 10 Görüntülü Sohbet Uygulamaları

Sevdiklerimizle uzaktan görüntülü görüşmenin önemi hiç şüphesiz çok büyük. Kaliteli bir görüntülü sohbet deneyimi için kaliteli bir internet ve kalteli bir donanıma ihtiyacımız bulunuyor. Fakat her ikisine sahip olmak yetmiyor. En iyi görüntülü sohbet uygulamaları olmadan en iyi görüntülü görüşme deneyimini yaşayamıyoruz. Bu sebeple en iyi görüntülü sohbet uygulamalarını daha rahat bulabilmeniz için bu listeyi oluşturduk.

En iyi 10 Android görüntülü sohbet uygulamasının bu listesini faydalı buldunuz mu? Yorumlarınızı yorumlarda paylaşın.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.