Ana sayfa Yazılım Geliştirme C# Bunifu UI Form 1.11.5.1 Full Sürüm

C# Bunifu UI Form 1.11.5.1 Full Sürüm

0

Visual Studio için C# ve VB.net için kullanabileceğiniz gelişmiş bir form tasarlama eklentisidir. Kullanımı gayet basit olup kurulumdan diğer adımlara kadar yazı içerisinde anlatılmaktadır.

Bunifu UI Form Nedir?

Bunifu UI Form modern tasarımlar için yazılmış bir eklentidir. Örneğin C# Form uygulamasında kullanmış olduğunuz Toolbox araçları .netframework kütüphanesine göre önceden belirlenmiş sınırlı görünüme sahipken bu eklentiyi projenize dahil ettiğinizde daha çok özelleştirme imkanı bulabileceğiniz esnekliğe sahip. Renkler yazı fontları ve border kısımları düzenlenebilirliği sayesinde projenize modern bir arayüz tasarlayabilirsiniz. Hatta çok fazla derine inmeden sadece renklendirme ve form kontrolleri üzerinde küçük çalışmalar yapsanız yeterli olacaktır.

Bunifu UI Form Kurulum:

Bunifu UI Form 1.11.5.1 son sürümü olarak kuracağız. Bu eklenti içerisinde sadece form tasarımı için geliştirilmiş eklentiler mevcuttur. Datagrid listview,listbox gibi araçlar için Bunifu Dataviz eklentisini ayrıca kurmanız gerekecektir. Şimdilik biz sadece UI Form eklentisinin kurulumuna bakalım.

  • Bunifu UI Form 1.11.5.1  Eklentisini ( Şu anda eklentinin son çıkan sürümüdür.)indirip projemizin kayıtlı olduğu dizindeki “x:bin\Debug\” veya “x:bin\Release\” dizinlerinden hangisinde çalışıyorsak dizine yüklüyoruz. Debug kısmı program henüz kodlama aşamasında hata ayıklamak için kullanılır. Release bölümü ise bitmiş projenizi derlemek için çıktı aldığımız kısımdır. Projeleriniz bittikten sonra Release olarak derlemeniz faydalıdır.
Bunifu UI Form kurulum için program dizinine tüm dosyaları yükledim.
  • C# veya Vb.net Projemizi açtık ben C# tercih ediyorum projemde C# olarak kodlama yapacağım iki dil içinde yükleme şekli aynıdır. Tools > Choose Toolbox Items kısmına geliyoruz.
Bunifu eklentisini yükleme
Bunifu eklentisini yükleme adımında Toolbox > Choose Toolbox Items
  • İşlemlerin ardından açılan pencere aşağıdaki gibi olacaktır. Gözat butonuna basıyoruz ve Bunifu eklenti dosyalarını kopyaladığımız yeri açacağız.
Gözat sekmesinden eklentinin kurulu olduğu dizini bulacağız.
  • Bunifu_UI_v1.5.3.dll isimli dosyayı seçiyoruz. Bu dosya bize yüklememiz gereken diğer eklentilerinde içeri import edilmesini sağlayacak. Bu sayede her dll dosyası için tek tek işlem yapmamıza gerek yok.
Projemize kopyaladığımız dizinde bulunan Bunifu_UI_v1.5.3.dll isimli dosyayı seçiyoruz.
  • Bize bu dll dosyasının içerisinden gelen araçların listesini sunuyor. İstediğimiz araçları seçebilir veya hepsini içeri aktarabiliriz ben ayarlara dokunmadan hepsini içeri aktarmak istiyorum. Bu sayede araçları daha yakından tanıyabiliriz. Zaten bu araçların herhangi birini seçmiş olduğunuzda projenizde kullanılmak üzere orada kalır ve projeniz derlendiğinde ise açılışta ihtiyaç duyar. Elbette bu dll dosyalarını proje içerisine koyabilme ve runtime olarak kullanma şansınızda mevcut.
Bunifu UI form içerisine eklenecek olanları seçiyoruz. Ben tümünü seçtim.

Bunifu UI form kullanabilmek için son bir adımımız kaldı. Bu adımda ise Visual Studio içerisindeki Toolbox kısmı yüklemiş olduğumuz eklentiyi tanıyabilmesi için projemizi Build etmemiz gerecek Ctrl+ Shift + B kombinasyonları ile hızllı bir şekilde derleme işlemi yapabiliriz. Bu işlemden sonra Bunifu UI eklentileri Toolbox içerisinde en alt veya en üst kısımda görünecektir.

Visual Studio Bunifu eklentisinin toolbox içerisindeki görünümü

Bunifu UI Form Crack İşlemi:

Bu işlem için By DeltaFox tarafından kodlanmış bir lisanslama aracı mevcuttur. Bu araç 1.x versiyonlarının hepsini kolayca lisanslayacaktır. Eski sürümlerde Dll patch yöntemi kullanabiliyorduk ancak gün geçtikçe lisanslama yöntemlerinide sürüm sürüm değiştirebilmekteler. Bunifu UI Form 1.11.5.1 sürümü en son sürümdür ve sayfa sonunda vereceğim bağlantı adresinde bu dosyaları bir arada bulabileceksiniz. Herhangi bir hata ile karşılaşırsanız hatanın ekran görüntüsü ile birlikte yorum bırakabilirsiniz.

Bunifu UI Form 1.11.5.1 İndir :

Yandex Tıkla : Bunifu UI Form 1.11.5.1 Full sürüm Crack 2020

Mega Tıkla: Bunifu UI Form 1.11.5.1 Full sürüm Crack 2020

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!