Başlangıç Borsa BUSD Coin Nedir? Binance USD Nasıl ve Nereden Alınır?

BUSD Coin Nedir? Binance USD Nasıl ve Nereden Alınır?

0

BUSD Coin nedir sorusu özellikle Binance borsasını kullanan birçok kripto para yatırımcısı tarafından araştırılmaktadır. Amerikan dolarına endekslenen ve birçok kişi tarafından aktif olarak kripto para ticaretleri için kullanılan kripto paramız en yüksek market hacmine sahip paralar arasında yer almaktadır. Bizler de bu içeriğimizde BUSD nedir, fiyatı ne kadardır, nereden alınır ve geleceği nasıl olacak gibi sorularınızı yanıtlandıracağız.

BUSD Coin Nedir? Binance USD Nasıl ve Nereden Alınır?
BUSD Coin Nedir? Binance USD Nasıl ve Nereden Alınır?

BUSD (Binance USD) Nedir?

BUSD Coin, tam anlamıyla Amerikan Doları (USD) ile eşlenen ve Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance tarafından fonları korumak ve aktarmak amacıyla oluşturulmuş bir stablecoindir. Eğer Stablecoin kavramının ne anlama geldiğini bilmiyorsanız Stablecoin Nedir? Nerelerde Kullanılır? Başlıklı içeriğimizi incelemenizi tavsiye ederiz. USDT olarak bilinen Tether’den sonra en değerli stablecoin olarak bilinen BUSD Coin, bugün oldukça büyük bir pazara Amerikan doları arzı sağlamaktadır. Böylece borsalar üzerinde yapılan işlemler daha kolaylaşmakta ve Binance platformunda büyük avantajlar kullanıcılara sunulmaktadır. BUSD Coin geliştirilme süreci hakkında daha çok bilgiye erişmek isterseniz Academy Binance sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BUSD Ne Yapıyor?

BUSD Coin, genel anlamda Dünya’nın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinde diğer kripto para birimlerini alıp satmanız için başvurmanız gereken bir kripto para olarak görev alıyor. Basitçe anlatmak gerekirse, böylesine büyük borsalarda fiat para birimleri ile kripto para almak büyük sorunlar ve hız problemlerini doğurmaktadır. Fakat herhangi bir geleneksel para birimine endeksli olan bir kripto para birimi ile alım satım yapmak çok daha avantajlı ve kolay olacaktır. İşte BUSD Coin tam olarak bunu yapmaktadır.

Bugün dünya üzerinde en çok kullanılan stablecoin USDT yani Tether’dir. Fakat BUSD Coin, hemen arkasından takip etmekte ve Binance üzerinde sıklıkla kullanılmaktadır. İkisini ayıran net bir özellik bulunmamaktadır ancak Binance borsası üzerinde BUSD Coin çok daha fazla avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlara örnek olarak işlem ücretlerinin ve vergilerin daha düşük seviyelere indirilmesini gösterebiliriz. BUSD Coin nedir ve ne işe yarar sorularının cevabı da budur.

kripto para
kripto para

BUSD İstatistikleri

BUSD Coin tamamen Amerikan dolarına bağımlı bir şekilde hareketlilik sergilediği için fiyatı genellikle değişkenlik göstermemektedir. Tabii ki Türk lirasına karşın Doların değerinin değişmesi ile bizim karşılaşacağımız BUSD Coin fiyatı değişkenlik gösterecektir. Ancak sonsuza kadar 1 BUSD Coin, 1 Amerikan Dolarına eşit olacaktır.

  • BUSD Coin toplam market hacmi 13,2 Milyar Dolar seviyesindedir.
  • BUSD Coin (Binance USD) toplam ve dolaşımdaki arz miktarı tahmin edilebileceği üzere 13,2 Milyar Dolar adettir.

BUSD Coin arzı sınırsızdır ve talebe göre Binance yönetimi tarafından üretilir. Borsalar üzerinde herhangi bir değişkenlik göstermediği için BUSD Coin istatistiklerinin de pek bir önemi bulunmamaktadır. Ancak başka kripto paraların ticaretini yapabilmek için bu veya buna benzer bir stablecoin almanız neredeyse şarttır.

BUSD ve Binance Coin

BUSD Coin, ne kadar hareketli bir kripto para birimi olmasa da market hacmi ve talebi nedeniyle, en değerli kripto paralar listesinde 14. Sırada bulunmaktadır. Ve her geçen gün bu sıralamada daha da ilerilere yerleşmektedir. Gücünü Binance borsasından ve BNB Coin’den alan kripto paramız, bu noktalara da inanılmaz seviyelerde destek sağlamaktadır. BUSD Coin’e olan talebin artması dolaylı yoldan BNB Coin’in de yükselmesine sebep olmaktadır. Çünkü BUSD Coin talebinin artması Binance borsasına daha yüklü para girdiği ve daha çok ticaret yapıldığı anlamına gelmektedir.

Birçok kripto para analistine göre BUSD Coin, artık yalnızca Binance borsası üzerinde kullanılmadığı için ilerleyen zamanlarda USDT Coin’den daha yüksek hacimlere ulaşabilecek potansiyele sahiptir. Ancak bunun gerçekleşmesi kripto para piyasalarında ciddi değişikliklere sebep olmayacaktır. Ayrıca USDT daha stabil ve aktarımı kolay bir kripto para birimi olduğu için bahsedilen varsayım hiçbir zaman gerçekleşmeyebilir.

kripto para
kripto para

BUSD (Binance USD) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

BUSD Coin Binance Smart Chain altyapısında hem BEP-20 hem de BEP2 ağlarını desteklemektedir. Bunun yanında ERC-20 ve AVAX Chain ağları üzerinden de transfer işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu yüzden BUSD Coin’i barındıramayacağınız hiçbir platform bulunmamaktadır desek yeridir. BUSD Coin’in en çok kullanıldığı kripto para borsaları ise şöyledir:

  • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa (Kendi Borsası)
  • Poloniex
  • PancakeSwap
  • UniSwap
  • Binance US

Bugün Binance borsası üzerinde 250’den fazla işlem çiftinde aktif olarak BUSD kullanılmaktadır. BUSD Coin almak için ise geleneksel para biriminizle Swap işlemi yapmanız gerekir. Bunu direkt olarak Binance üzerinden veya elinizdeki kripto paraları bozdurarak yapabilirsiniz. Binance borsası üzerinde işlemleriniz için BUSD Coin kullanarak işlem ücretlerinin minimuma indirilmesini sağlayabilirsiniz. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!