Haber

GKS TABAN: 5. Yıl Mesajına Karşı Dikkatli Olun!

Değerli okurlarımız, bildiğiniz üzere pek çok dijital dolandırıcılık olayını yakinen takip edip size aktarmaya çalışıyoruz. Bu tür dolandırıcılık olaylarından biri ile ilgili az önce pek çok mesaj aldığımız için bu haberi yayınlıyoruz. GKS Taban adı ile gönderilen mesajda geçen şu ifadeler hakkında konuşacağız: “BİNANCE 5. yılımıza özel, tüm kullanıcılarımıza bakiyelerinin %45’i tutarında BNB hediye ! Hemen başvur > [link] B002

Telefon numaraların doğrudan SMS olarak gönderilen bu mesaj Phishing saldırısı dediğimiz bir oltalama saldırısı. Bu saldırı hakkında En Etkili Şifre Kırma Yöntemleri ve İnternette Güvende Olmanın +14 Yolu yazılarımızda bilgi bulabilirsiniz.

GKS TABAN: 5. Yıl Mesajına Karşı Dikkatli Olun!

Saldırı özetle şu şekilde: Binance gibi bir sitenin giriş sayfasını birebir kopyalarsınız ve başka bir sitede (binannce.com gibi 2 n harfi ile) tekrar yayınlarsınız. Binance üyelerine sizin yeni açtığınız sahte binannce.com sitesini gönderirsiniz. Giriş sayfası ve tasarım aynı olduğu için eğer kullanıcılar dikkatsiz ise buraya binance.com kullanıcı adı ve şifresini girmiş olur.

Binance Sahte Giriş Mesajı

Böylece binance hesapları ele geçirilmiş olur. Saldırının amacı budur.

Binance Sahte Giriş Mesajı

Gelen mesajda ise tam olarak bu yapılmak isteniyor. Gönderilen link yönlendirmeli. Yönlendirme sonucunda açılan sayfa ise binance giriş sayfası ile aynı. Fakat şifre girmeden önce URL alanına bakın, buna çok dikkat edin diye sürekli olarak uyarıda bulunmamızın sebebi de tam olarak bu. Mesajda gelen linke tıklayınca binance giriş sayfasına yönlendirildiğinizi düşünüyorsunuz fakat başka bir siteye şifre giriyorsunuz.

Bu mesaj eğer size de ulaştıysa linke tıklamayın. Tıkladıysanız da hesap bilgilerinizi girmeyin. Kesinlikle bilgilerinizi binance.com alan adından başka bir siteye girmeyin, giriş yapmaya çalışmayın.

Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.