En iyi 80+ Bilim Kurgu Filmi ✔️ 2023 (Sadece İzlediklerim)

En iyi bilim kurgu filmleri listesi ile karşınızdayım! Bu zamana kadar hepiniz gibi pek çok film izledim. Tabii bu bir yarış değil. Eminim ki film müptelalarından daha fazla izlemedim. Fakat çok yoğun geçen iş hayatından arta kalan vakitte (öyle bir vakit yok ama bir şekilde yaratıyoruz diyelim) izlediğim filmlerin çok çok iyi olması gerekiyor. Böyle zamanları da Bilim-Kurgu Filmi izleyerek geçirmeyi seviyorum.

Ayrıca bu kısıtlı vakitlerimi ayırdığım filmlerin çok çok iyi olması gerekiyor. Harcadığım vakte değmesi gerekiyor. Çok vakti olan insanlar gibi her önüme geleni izleme lüksüm yok. Tüm bunları bilerek bu listeyi oluştururken seçici davrandığımı bilmenizi istiyorum. O kadar yaygara bu yüzden kopuyor. 🙂

Şimdi yalan yanlış birkaç ifadeden sonra gelelim izlediğim en iyi Bilim-Kurgu filmleri listeme.

İzlediğim En iyi 80+ Bilim Kurgu Filmi (2023)

Konu Başlıkları

Listede bulunan bu ve benzeri filmlere bilim-kurgu değil diyenler olur ise sadece uzay ve teknoloji ağırlıklı bir liste yapmayacağımı bilmelerini isterim. Bu liste Bilim-kurgu ve buna en yakın filmleri içeriyor.

Not: Liste karışık sıra ile aklıma geldikçe, denk geldikçe, hatırladıkça güncellenmektedir. Herhangi bir öncelik sırası bulunmaz. Yeni filmler izledikçe ve filmlere denk geldikçe listeyi yine güncelliyor olacağım. Ayrıca filmlerin açıklamalarını, haklarında ne düşündüğümü de zamanla ekleyeceğim. Uzun vadede sanırım bu listede 100 üzerinde film olacak. O zaman haydi başlayalım…

Çok yoğun çalışan ve vaktinin büyük bölümünü bilgisayar başında geçiren biri olarak vakit buldukça izlediğim en iyi bilim-kurgu filmleri şu şekilde:

1. Dune: Çöl Gezegeni (Dune)

Bu film en sevdiğim uzay filmleri arasına girdi. İnsanların başka dünyalarda yaşaması, burada da birbirlerini yiyecek, didişecek sebepler bulması gibi konular iyi işlenmişti. Görsel olarak kaliteli, oyunculuk ve prodüksiyon olarak başarılı bir filmdi. Arkadaşlarıma sürekli önerdiğim iyi bir bilim kurgu filmi.

2. Yarının Savaşı (The Tomorrow War)

Geleceğe gidip geçmişe geri dönmeli o kafa karıştırıcı, zaman bükücü filmleri bilirsiniz. Bu film bilim-kurgu ile zaman atlamalarını harmanlamış. Filmde bolca görsel efekt vardı. Başrolümüz de Galaksinin Koruyucuları’ndan bildiğimiz Chris Pratt. Benim izlediğim en iyi bilim-kurgu filmleri arasında.

3. Black Widow

Scarlett Johansson ile özel bir bağımız var. Ee, ne de olsa kendisi çok başarılı ve güzel bir oyuncu. Kendisinin yer aldığı pek çok filmi seviyorum fakat burada konumuz bilim kurgu filmleri. Bu yüzden Black Widow bu listede yer alıyor. İzlediğim en iyi bilim-kurgu filmleri arasında yer alan bu filmi de öneriyorum.

4. Örümcek Adam Serisi (Spider Man)

Örümcek adam eve dönüş yok olarak yazacaktım bu bölümü. Fakat sonra dedim ki neden tüm seriyi yazmıyorum? İzlediğim en iyi bilim kurgu filmlerinden birkaçı Örümcek Adam serisidir. Seride bulunan tüm filmleri seviyorum:

  • Örümcek Adam (2002)
  • Örümcek Adam 2 (2004)
  • İnanılmaz Örümcek Adam (2012)
  • Örümcek Adam 3 (2017)
  • Örümcek-Adam: Eve Dönüş (2017)
  • Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok (2021)

Hepsini severek ve beğenerek izledim. Kesinlikle arkadaşlarıma da öneriyorum.

5. Tükeniş (Extinction)

Bilim kurgu filmi sevenlerin kesinlikle seveceği bir filmle devam ediyorum. Tükeniş filmi Netflix tarafından yapılmış görsel efektleri etkileyici bir bilim kurgu filmi.

Filmde bir abimiz var. Bir de çekirdek ailesi var. Birkaç iş ortamından sahne. Gerisi dünyaya gelen yabancılarla ilgili. Tabii bu yabancılar bir hayli kızmış bir şeylere. Onlardan kaçıp kurtulmalı bir film. Listemdeki en iyi bilim kurgu filmi değil. Ama izlediğime de pişman olmamıştım.

6. Gerçek Kahraman (Free Guy)

Deadpool sevenler olarak yakından takip ettiğimiz ve sevdiğimiz bir abimiz olan Ryan Reynolds’ın başrolünü üstlendiği Free Guy filmi mükemmel bir bilim kurgu filmi. Evet, yanlış okumadınız. Mükemmel dedim.

Film hem çok eğlenceli hem de sanal dünyada geçiyor olması sebebiyle dikkat çekici. Filmde sanal dünya ve insan ilişkileri hakkında pek çok görsel ve önerme bulunuyor. Tabii eğlence ve aksiyonu bir arada izliyoruz. Ryan Reynolds izliyorsanız aksi mümkün mü?

Filmi arkadaşlarıma tavsiye etmekteyim. Ee, siz de her ne kadar tanışmasak da arkadaşım sayılırsınız. İzleyiniz efem…

7. Venom

Örümcek Adam serisinden sonra bu türde izlediğim en bilim-kurgu filmlerinden biri de Venom’dır. Dünya dışı bir varlığın insan bedenine yerleşip ona mizahi ve saldırgan bir karakter kazandırması fikri bana oldukça ilgi çekici geliyor. Filmi izlediğimde her saniyesinde heyecanlı olduğumu hatırlıyorum. Muhtemelen tekrar izlesem aynı duyguları yaşarım. Yaramaz ve haylaz Venom’ı mutlaka izleyin. Tüm serilerini beğeniyorum.

8. Tenet

TENET yazılışına bakarsanız ve N harfinin ortasından keserseniz her iki parça elinizde eşit şekilde kalır ve birbirinin simetrisi gibi görünür. Filmin konusu da tam olarak bu. Baştan sonra mı yoksa sondan başa mı gidiliyor anlamakta güçlük çekeceğiniz zaman bükülmeli fantastik – bilim kurgu türünde bir film. 2 kere izleyip yeni detaylar göreceğiniz nadir filmlerden. En sevdiğim bilim-kurgu filmlerinden biridir.

9. Godzilla Serisi

Büyük ve iri yaratıkların görsel efektlerine oldu bitti bayılırım. Godzilla da yaratıklardan, karakterlerden biri. Kendisi arada sırada dünyanın belirli bölgelerinde görünüyor. Kendisinden daha tehlikeli varlıklar ile karşılaşıyor ve ne hikmetse insanlığa yardım ederek bizi kurtarıyor. Kendisi ile özel bir bağımız var gibi hissediyorum. Bu yüzden Godzilla serisi oldukça iyi ve keyifli bir bilim-kurgu filmi. Serideki tüm filmler şöyle:

  • Godzilla (2014)
  • Godzilla: Canavarlar Kralı (2019)
  • Godzilla vs. Kong (2021)

10. Platform (The Platform 2019)

Bu film COVID-19 pandemi günlerinde çıkmıştı. İzole olduğumuz günlerde evde hapsolmuşken sıkıntıdan izlediğim filmlerden biriydi. İlk açtığımda pek bir beklentim olmasa da ilerleyen dakikalarda odağımı almayı başarmıştı. Film bittiğinde ise kesinlikle izlediğim en iyi filmler listesinde olmalı demiştim. Arkadaşlarıma gönderdiğim bu film de izlediğim en iyi bilim-kurgu filmlerinden biri. Biraz da gerilim ve benzeri şeyler var.

11. The Suicide Squad

Çılgın bir suçlu ekibin show yaparak ortalığı dağıtması aşırı keyifli. Tabii işin içinde aksiyon ve biraz da fantastik olaylar olunca keyif almak kaçınılmaz. %100 bilim kurgu filmi olmasa da bu filmi de bir bilim kurgu listesinde göstermek isterim. Az biraz teknoloji, bolca da çılgınlık var.

12. Black Panther 1-2

Antik bir kabilenin dünyanın geri kalanından daha ileri bir teknolojiye sahip olması size de çok heyecanlı gelmiyor mu? Black Panther filminde tam olarak bu durum söz konusu. Ve bu konu o kadar iyi işlenmiş ki filmin onlarca bölümü olsun istiyorsunuz.

Bu bilim-kurgu filmi her ne kadar iyi olsa da bunun bir bölümünü başrol oyuncusuna borçlu. Fakat ne yazık ki pandemi döneminde baş kahramanımız ve Black Panther olan oyuncumuz Chadwick Boseman hayatını kaybetti.

Filmin devam filmi ise Black Panther: Yaşasın Wakanda olarak karşımıza çıkmıştı. Bu filmde ise Michael B. Jordan’ın efsanevi oyunculuğunu görüyoruz. Hikaye yine aynı olduğu için film aynı keyifle tekrar tekrar izlenebiliyor. En iyi bilim-kurgu filmlerinden biri olduğu için bu filmi de sürekli olarak arkadaşlarıma öneriyorum. İki filmi de keyifle izleyebilirsiniz.

13. Alita: Savaş Meleği

Animasyon ve anime izlemeyi sevenler için bu film oldukça iyi. Hem bilim kurgu hem de animasyon sevenlere bu filmi tavsiye ederim. Alita oldukça tatlı bir karakter. Bunları yazarken tekrar izleme isteği uyandı içimde.

14. Blodshot: Durdurulamaz Güç

Riddick, M.S. Babil ve Hızlı ve Öfkeli serilerinden yakından tanıdığımız Vin Diesel filmlerinden olan BlodShot aksiyonu bol bir film. Filmde teknolojinin gelebileceği noktalarda da değiniliyor. Bu bilim kurgu türündeki filmde aksiyon ve macera da bulunuyor. İzlemekten keyif aldığım bir filmdi.

15. Meg: Derinlerdeki Dehşet

Daha önce büyük hayvan ve yaratıkların oluşturduğu görsel efektlere bayıldığımı söylemiştim. Bu filmde de dev köpek balığı ile cebelleşen bir Jason Statham izliyoruz. Kendisi köpek balığına kafa atan Recep İvedik gibi görünse de karizmasından ödün vermiyor.

16. Avengers: Endgame

Eskiden iyi bir Marvel tutkunuydum. Fakat son zamanlarda sadece görsel efekt izler olduk. Her şeye rağmen Avengers serisini izlemeye değer buluyorum. Özellikle serinin ilk filmleri aşırı iyi. Fakat sonradan gelen bölümler biraz fazla kurgu içeriyor. Spoiler verdiğim bir cümleyi yazıp tekrar sildim bu noktada. Bu kişisel bir eleştiri. Genel olarak bu seriyi izleyen kişiler pişman olmazlar. Ben de pişman değilim, güzel bilim kurgu filmleri arasında bu seriye de yer vermek istedim.

17. Bumblebee

Transformers fanı olarak en sevdiğim haylaz karakterlerden biri olan Bumblebee’yi listeye eklemesem olmazdı. Bilim kurgu, teknoloji, aksiyon gibi konuların bolca bulunduğu bu filmi de öneririm. Ben tekrar izlemeyi düşünüyorum. Hatta bilgisayarda oyununu bile oynamışlığım var. Bilenler bilir; ben pek oyun oynamam.

18. Labirent: Son İsyan

Aksiyon Bilim Kurgu türündeki bu filmde adı üzerinde bir labirent var. Ama nasıl bir labirent… Kahramanlarımız buradaki tehlikelerden korunarak labirentten çıkmaya çalışıyor. Fazla detay vermeye gerek yok. Bu filmi izleyin pişman olmazsınız.

19. Rampage: Büyük Yıkım

Yine ve yine daha önce belirttiğim gibi büyük yaratıklar ilgimi çekiyor. Rampage filminde de büyük birkaç dostumuz var. Bu dostlarımız birbiri ile düşman. Aralarındaki mücadelede Dwayne Johnson’ı da görüyoruz. Bu koca bebeklerin peşinden koşturup duran karakterimizin mücadelesi izlemeye kesinlikle değer. Görsel efektler ve iri yaratıklar oldukça iyi. Bu bilim kurgu filmini de mutlaka izleyin.

20. Başlat: Ready Player One

Sanal gerçeklik, yapay zeka ve Metaverse hakkında duyduğunuz her şeyin yer aldığı bu filmi eğer bu konular ilginizi çekiyor ise kesinlikle izlemelisiniz. Bilim Kurgu filmleri izlemeyi seven herkesin bu teknolojik filmi izlemesi gerek.

21. Geliş (Arrival)

Gizemli uzaylı filmleri hoşunuza gidiyor ise izleyeceğiniz filmlerden biri kesinlikle Arrival. Bu filmde hissettiklerimi bu cümleleri yazarken tekrar anımsadım. Bu hisler için tekrar izlenebilir. Filmden çok bahsetmiyorum çünkü tamamı gizem dolu. Bu gizeme gölge düşsün istemezsiniz. Vaktinize değecek bir bilim kurgu filmi.

22. Bird Box

Bu filmi izlerken nefesinizi bolca tutacaksınız. İroni ya da güzelleme yapmıyorum. Gerçekten bu filmi izlerken nefesinizi tutacaksınız. İsterseniz deneyin.

Bird Box filmi son zamanlarda izlediğim en iyi gerilim bilim kurgu türündeki filmlerden biriydi.

23. Uzay Yolcuları (Passengers 2016)

Jennifer Lawrence ve Chris Pratt’in mükemmel oyunculukları ile yıldızların arasında mükemmel bir yolculuk hikayesi göreceğiniz bu filmde tarifi zor hisler bulacaksınız.

Bugüne kadar izlediğim ve izlemekten keyif aldığım en iyi bilim kurgu filmlerinden biri de Uzay Yolcuları’dır.

24. Transformers Serisi

Transformers serisini sanırım bilim kurgu filmlerine aşıksanız daha önce mutlaka duymuşsunuzdur. En azından ben öyle düşünüyorum. Yeni serisini 1 yıldan fazla beklediğim nadir filmlerden biridir. Serideki tüm filmleri severim ve öneririm. Eğer dolu dolu geçen bir bilim kurgu film serisi arıyorsanız Transformers tam size göre.

Arabalar ve robotlardan hoşlanan kişilerin izlememesi ayıp olur. O derece.

25. Yıldızlararası (Interstellar 2014)

Yine bir zaman bükülmeli evrilmeli çevrilmeli kafa karıştırıcı uzay keşfettirici merak uyandırıcı bir bilim kurgu filmi. Yıldızlararası pek çok bilim kurgu filmi izleyicisinin ilk 10’una girer. Filmde uzayla ilgili çok heyecanlı görüntüler var ve hikayesi de sizi tatmin edecek türden. Ben kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

26. Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

Bilim kurgu deyince aklımıza genelde gelecek kurguları gelir. Bu film de onlardan biri. Ayrıca Blade Runner efsanesini bilenler için bu versiyon biçilmiş bir kaftan.

İzlemekten keyif aldığım filmlerden biri olan bu bilim kurgu filmini mutlaka izlemenizi öneririm.

27. The Martian

The Martian en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

Bilim kurgu ve uzay filmlerini seven herkesin mutlaka ama mutlaka izlediği ve izlemesi gereken filmlerden biridir The Martian. Filmlerde renkler, çekim açıları, kurgu benim hep dikkatimi çekmiştir. Bu filmde ise her biri çok iyiydi ve filmi izlerken Mars’ta yaşadığımı hissetmeye yaklaşmıştım. İzlediğinize pişman olmayacağınızı garanti eder, bu bilim kurgu filmini de öneririm.

28. Deadpool Serisi

deadpool en iyi bilim kurgu filmi arasında yer alır.

Süper kahramanların en haylazı olan Deadpool, %100 çok keyifli bir film. Aksiyon, bilim kurgu ve belki biraz da kara mizahı içerisinde barındıran bu seri oldukça iyi. Altyazılı izleyenler için bir de Türkçe dublajı denemelerini tavsiye ederim. Normalde ben de altyazılı izlerim ama sevgili @Harun Can‘ın muazzam dublajı için bir kere de dublajlı izledim.

Deadpool’un haylaz bir karakter olması filmleri oldukça eğlenceli hale getiriyor. İzlerken sıkılmamanızı ve bir sonraki seriyi merakla beklemeniz sağlıyor.

29. Başlangıç (Inception)

Başlangıç (Inception) en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

Christopher Nolan’ın yazıp yönettiği ve Leonardo DiCaprio’nun başrolünü üstlendiği bu efsaneyi izlemediyseniz hemen yeni bir sekme açın (CTRL + T) ve Netflix hesabınıza girip bu filmi izleyin. Nolan filmlerini sevenlerin bu filmi şimdiye kadar izlemediğini zannetmiyorum. Ama izlemeyen varsa kesinlikle izlemeli.

Bilim kurgu türündeki bu film zaman kıvrımları ile ilgili. Asla spoiler yemeyi sevmeyen biri olarak pek detay vermeyi, daha çok filmle ilgili izlenimlerimi paylaşmayı tercih ettiğimi anlamışsınızdır. Filmlerin fragmanlarını dahi izlemem bu arada…

30. Prestij (The Prestige)

Prestij (The Prestige) en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

Bilim kurgu filmleri listelerinde kendisine hep yer bulan, sanırım 500 yıl kadar da yer bulmaya devam edecek bir film Prestij. Christian Bale filmlerini izleyen ve seven biriyseniz Prestij filmini kesinlikle duymuş, görmüş ya da izlemişsinizdir. Eğer izlemediyseniz yeni bir sekme açıp bu filmi hemen izleyin.

Filmde bir de genellikle X-Men olarak bildiğimiz Hugh Jackman ve güzelliği ile tanıdığımız Scarlett Johansson oynuyor. Ve bir önceki filmde kendisini biraz övmeye yeltendiğim Christopher Nolan bu filmin yönetmeni olarak tekrar karşımıza çıkıyor. Kendisinin yaptığı işleri beğenmeyenler bu sayfayı kapatıp Sihirli Annem izlemeye gidebilir. (sihirli annem’i Sevebilirsiniz, saygı duyarım. Fakat ben izlemeyi tercih edemedim bir türlü.)

31. V For Vendetta

V For Vendetta en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“V for Vendetta”, distopik bir İngiltere’de geçen bir bilim kurgu filmidir ve en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer almaktadır. Hikaye, yakın bir gelecekte toplumu kontrol altında tutan totaliter bir rejimin hüküm sürdüğü bir dünyada başlar.

Maskeli bir kahraman olan V, halkı harekete geçmeye teşvik etmek ve toplumu değişime yönlendirmek için terörist eylemler gerçekleştirir. Bir televizyon sunucusu olan Evey, V ile tanışır ve ona destek olur. V, sadece rejimi devirmekle kalmaz, aynı zamanda geçmişte yaşadığı bir travmanın intikamını alma arayışındadır.

V ve Evey’in hikayesi giderek karmaşıklaşır ve hükümetin gizli sırları ortaya çıkar. Film, toplumsal konulara, bireysel özgürlüklere, sansüre ve totalitarizme dair derinlemesine bir tartışma sunar. İzleyicileri düşünmeye teşvik eden etkileyici bir hikaye anlatımı ve bilim kurgu unsurlarıyla “V for Vendetta”, unutulmaz bir deneyim sunar.

“V for Vendetta”, distopik atmosferi ve etkileyici karakterleriyle bilim kurgu severlerin favorisi olan bir film olarak öne çıkar. Spoiler içermeyen bu özet, filmin temel konusunu ve atmosferini anlatırken ayrıntılara girmeden bilgi verir.

32. Vol-i (Wall-E)

Vol-i (Wall-E) en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“WALL-E”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir animasyon yapımıdır. Hikaye, uzak bir gelecekte geçmektedir.

Gezegenimiz Dünya, insanların kaynaklarını tüketmesi ve kirlilik nedeniyle yaşanmaz hale gelmiştir. İnsanlar, Axiom adında büyük bir uzay gemisine taşınarak gezegeni terk etmiştir. Dünya ise çöplerle kaplıdır ve sadece bir robot olan WALL-E (Waste Allocation Load Lifter Earth-Class) hayatta kalmıştır.

WALL-E, günlerini Dünya’yı temizlemekle geçirirken, yanında sürekli sadık bir evcil böcek arkadaşı olan EVE (Extraterrestrial Vegetation Evaluator) adlı bir robotla karşılaşır. WALL-E, EVE’ye aşık olur ve onunla macera dolu bir yolculuğa çıkar.

Bu yolculuk, insanlığın Dünya’ya geri dönmesine ve gezegeni tekrar canlandırmasına yardımcı olacak bir keşifle sonuçlanır. WALL-E ve EVE, insanların tekrar Dünya’ya dönmesini sağlamak için büyük bir mücadele verirken, aynı zamanda duygusal bir bağ geliştirirler.

“WALL-E”, sadece görsel açıdan çarpıcı bir animasyon filmi olmanın ötesinde, insan doğası, çevre koruması ve teknolojinin insan yaşamına etkisi gibi derin temalara da değinir. Filmin atmosferi ve karakterlerinin kendine özgü ve dokunaklı bir hikayesi vardır.

Bu unutulmaz yapım, hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden, kalpleri ısıtan bir film deneyimi sunar. “WALL-E”, bilim kurgu türündeki en iyi filmlerden biri olarak kabul edilir ve hem görsel açıdan etkileyici hem de düşündürücü bir yapım olarak öne çıkar.

33. Ben Efsaneyim

Ben Efsaneyim en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Ben Efsaneyim”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak öne çıkar. Hikaye, kıyamet sonrası bir dünyada geçer.

Filmin merkezinde, salgın bir hastalığın tüm dünyayı etkisi altına aldığı bir gelecek vardır. Bu salgın, insanları öldürür ya da onları korkunç canavarlara dönüştürür. Hayatta kalmayı başaran tek insan olan Dr. Robert Neville (Will Smith), New York’ta terk edilmiş bir şehirde yaşamaktadır.

Dr. Neville, kendi başına bu tehlikeli dünyada hayatta kalmaya çalışırken, bir yandan da bir aşı bulmak için çabalayan bir bilim insanıdır. Kendisi de hastalığa bağışıklık kazanmıştır ve insanlığı kurtarabilecek bir çare arayışındadır.

Ancak, yalnızlık ve yıllar süren izolasyonun etkisiyle Dr. Neville’ın ruh hali giderek kötüleşir. Yalnızca sadık köpeği Sam ile birlikte hayatta kalmaya çalışırken, içindeki umudu ve insanlığın geleceğini koruma mücadelesiyle karşı karşıyadır.

“Ben Efsaneyim”, insan doğası, yalnızlık, umut ve hayatta kalma mücadelesi gibi derin temalara dokunan etkileyici bir filmidir. Atmosferi ve gerilimiyle izleyicileri içine çeker ve Will Smith’in güçlü performansıyla da dikkat çeker.

Bu yapım, bilim kurgu türündeki en iyi filmler arasında yer alır ve salgın sonrası bir dünyanın korkunç ve duygusal bir portresini sunar. “Ben Efsaneyim”, izleyicilere hem gerilim dolu bir deneyim sunar hem de düşündürücü bir hikaye anlatır.

34. Iron Man Serisi

Iron Man Serisi en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

Iron Man serisi, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan popüler bir süper kahraman serisidir. Hikaye, Tony Stark adında bir dahi mucit ve sanayicinin etrafında dönüyor.

Tony Stark, zengin ve başarılı bir işadamıdır. Ancak, bir terörist saldırı sonucunda esir düşer ve hayatı tamamen değişir. Esaretten kurtulduktan sonra, dünyayı korumak için özel bir zırh tasarlar ve Iron Man alter egosunu yaratır.

Seride, Iron Man’in başına gelen maceralar ve mücadeleler anlatılır. Tony Stark, kendi teknolojik yeniliklerini kullanarak suçlularla savaşırken, dünyayı tehdit eden güçlere karşı mücadele eder. İlerleyen filmlerde, Iron Man’in yanı sıra diğer süper kahramanlarla da bir araya gelerek Avengers adlı bir takım oluşturulur.

Iron Man serisi, aksiyon dolu sahneleri, etkileyici görsel efektleri ve Tony Stark’ın karmaşık karakter gelişimiyle dikkat çeker. Seri, bilim kurgu unsurlarını kullanarak süper kahramanın teknolojik yeteneklerini ve kişisel yolculuğunu keşfeder.

Bu serinin her filmi, izleyicilere heyecan verici bir hikaye sunarken aynı zamanda Tony Stark’ın içsel değişimini ve süper kahramanın sorumluluklarını ele alır. Iron Man serisi, en iyi bilim kurgu filmleri arasında sevilen ve övgü alan bir seri olarak bilinir.

35. Limit Yok (Limitless) – Film

Limit Yok (Limitless) en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Limit Yok”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak öne çıkar. Hikaye, bir adamın sınırsız potansiyelini keşfettiği heyecan verici bir yolculuğu anlatır.

Eddie Morra (Bradley Cooper) adında bir yazar, hayatında bir dizi başarısızlık yaşamaktadır. Bir gün, eski bir arkadaşı tarafından mucizevi bir hap olan NZT-48’i tanıtılır. Bu hap, beynin tüm kapasitesini kullanmasını sağlar ve kişiye süper zeka ve hafıza yetenekleri verir.

NZT-48’i kullanan Eddie, bir anda potansiyelini tam anlamıyla kullanabilen biri haline gelir. Yazma yeteneği gelişir, olayları tahmin edebilir ve hızla zenginlik ve başarıya ulaşır. Ancak, NZT-48’in etkisi geçtiğinde normal insan haline döner ve bağımlılık yapıcı yan etkileri hisseder.

Eddie, hapın kaynağını bulmak için araştırmalara başlar ve kendisini tehlikeli bir dünyanın içinde bulur. Aynı zamanda, NZT-48’i kullanan diğer insanlarla da karşılaşır ve hayatını riske atmadan bu gücü nasıl kullanacağını keşfetmeye çalışır.

“Limit Yok”, zeka ve potansiyel konularını derinlemesine ele alan etkileyici bir filmidir. İnsan beyninin sınırlarını zorlayan ve bilim kurgu unsurlarıyla süslenen bu hikaye, izleyicilere heyecan verici bir deneyim sunar.

Bradley Cooper’ın başarılı performansıyla desteklenen film, insan doğasının sınırsız potansiyelini, arzuların tehlikelerini ve başarı ile bağımlılık arasındaki dengeyi keşfeder.

“Limit Yok”, izleyicilere sürükleyici bir yolculuk sunan, düşündürücü ve bilim kurgu severlerin ilgisini çeken bir yapım olarak bilinir.

Bu filmin dizi versiyonu da bulunmaktadır.

36. Açlık Oyunları

Açlık Oyunları en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Açlık Oyunları”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak öne çıkar. Hikaye, distopik bir gelecekte geçmektedir.

Panem adı verilen bir ülkede, yönetim iktidarını korumak için her yıl Açlık Oyunları düzenlenir. Açlık Oyunları, 12 farklı bölgeden seçilen gençlerin televizyonda yayınlanan bir ölüm yarışmasında birbirleriyle mücadele ettiği bir etkinliktir.

Serinin ilk filminde, 16 yaşındaki Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) kız kardeşi Primrose’u korumak için Açlık Oyunları’na gönüllü olarak katılır. Hayatta kalmak için mücadele eden Katniss, diğer katılımcılarla ilişkiler kurar ve zorlu koşullarda hayatta kalmak için stratejiler geliştirir.

“Açlık Oyunları”, sadece bir ölüm yarışması değil, aynı zamanda sınıf ayrımcılığı, politika ve medya manipülasyonu gibi derin temaları da ele alan bir film serisidir. Katniss’in hikayesi, genç bir kadının güçlenme ve adaleti arama yolculuğunu anlatır.

Film, etkileyici aksiyon sahneleri, güçlü performanslar ve görsel açıdan çarpıcı bir dünya yaratımıyla dikkat çeker. İzleyicileri hem heyecanlandıran hem de düşündüren bir hikaye sunar.

“Açlık Oyunları”, büyük bir hayran kitlesi olan ve bilim kurgu türündeki en iyi filmlerden biri olarak kabul edilen bir seri olarak bilinir. Hem gençleri hem de yetişkinleri etkileyen bu yapım, insan doğasını, direnişi ve umudu derinlemesine işler ve görsel efektlerle destekleyerek anlatır.

37. The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“The Matrix Revolutions”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan Matrix serisinin üçüncü ve final filmidir. Hikaye, insanlığın gerçeklikle yapay bir dünya arasındaki savaşını anlatır.

Neo (Keanu Reeves) ve takım arkadaşları, Makinelerin hâlâ insanların son direniş üssü olan Zion’a saldırmaya devam ettiği bir zamanda, insanlığı kurtarmak için son bir mücadeleye girişirler.

Neo, kendisini The Matrix’in kontrolü altına alan Makinelerin lideriyle yüzleşmeye hazırlanırken, gerçeklik ve sanal dünya arasındaki sınırlar giderek bulanıklaşır. İnsanlar ve Makineler arasındaki büyük savaşın sonu yaklaşırken, Neo’nun kaderi ve insanlığın kurtuluşu belirginleşir.

“The Matrix Revolutions”, aksiyon dolu sahneleri, görsel efektleri ve felsefi temalarıyla dikkat çeker. Film, gerçeklik, özgür irade, determinizm ve insan doğası gibi derin konuları ele alır.

Matrix serisinin bir parçası olarak, “The Matrix Revolutions” izleyicilere etkileyici bir final sunar. Bilim kurgu severler için başarılı bir yapım olarak kabul edilen bu film, görsel açıdan çarpıcı sahneleri ve unutulmaz karakterleriyle izleyicileri içine çeker.

“The Matrix Revolutions”, serinin önceki filmlerinin getirdiği sorulara cevaplar sunarken, hikayeyi heyecan verici bir şekilde tamamlar. Bu film, bilim kurgu türündeki en iyi filmler arasında yer alır ve Matrix evreninin zengin ve karmaşık dünyasını izleyicilere sunar.

38. Ölümcül Deney Serisi

Ölümcül Deney Serisi en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Ölümcül Deney” (Resident Evil) serisi, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan popüler bir yapım serisidir. Hikaye, bir virüs salgını sonucunda dünyayı tehdit eden korkunç bir zombi kıyameti etrafında döner.

Umbrella Corporation adlı bir şirketin tehlikeli deneyler yapması sonucunda, insanlığı yok edebilecek bir virüs ortaya çıkar. Bu virüsün yayılmasının ardından, insanlar zombilere dönüşür ve hayatta kalanlar için korku dolu bir mücadele başlar.

Serinin merkezinde Alice (Milla Jovovich) adında bir kadın vardır. Alice, özel yeteneklere sahip bir kahraman olarak, zombi istilasına karşı savaşan direniş grubuna katılır. Birlikte, zombilere, mutantlara ve Umbrella Corporation’ın yaratıklarına karşı mücadele ederler.

“Ölümcül Deney” serisi, aksiyon dolu sahneleri, gerilim atmosferi ve görsel efektleriyle dikkat çeker. Zombi temalı bir bilim kurgu yapımı olan bu serinin her filmi, izleyicilere heyecan verici bir deneyim sunar.

Filmler, aksiyonun yanı sıra karanlık laboratuvarlar, gizemli tesisler ve tehlikeli yaratıklarla dolu karmaşık bir dünyayı keşfeder. Aynı zamanda, insan doğasının sınırlarını ve insanlığın kurtuluşu için verilen mücadeleyi de ele alır.

“Ölümcül Deney” serisi, zombi kurgusunun en iyi örneklerinden biri olarak bilinir ve bilim kurgu severler arasında büyük bir hayran kitlesi bulunur. Her film, serinin önceki bölümlerinden bağımsız olarak izlenebilirken, bir bütün olarak zombi kıyameti temasını derinlemesine işler.

39. Yenilmezler Serisi (Avengers)

Yenilmezler Serisi (Avengers) en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Yenilmezler” (Avengers) serisi, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan efsanevi bir süper kahraman serisidir. Hikaye, Marvel Sinematik Evreni’nde (MCU) geçer ve dünyayı korumak için bir araya gelen farklı süper kahramanların maceralarını anlatır.

Yenilmezler, Iron Man, Captain America, Thor, Hulk, Black Widow, Hawkeye ve daha birçok diğer süper kahramanın bir araya geldiği bir takımdır. Her biri benzersiz yeteneklere sahip olan bu kahramanlar, dünyayı tehdit eden güçlere karşı birlikte savaşır.

Seride, Yenilmezler’in düşmanlarıyla olan çatışmaları, iç çekişmeleri ve kişisel yolculukları anlatılır. Birlikte çalışmak zorunda olan bu farklı süper kahramanlar, bir araya gelerek büyük tehditlere karşı mücadele ederler.

Yenilmezler serisi, görsel efektleri, aksiyon dolu sahneleri ve etkileyici hikayesiyle dikkat çeker. Her film, Marvel Sinematik Evreni’nin büyük bir parçası olarak kendi hikayesini anlatırken, aynı zamanda geniş bir evrenin parçalarını birleştirir.

Yenilmezler, sadece süper kahramanların savaşını değil, aynı zamanda dostluk, fedakarlık, cesaret ve adalet gibi evrensel temaları da ele alır. Bu seri, hayranlarına heyecan verici bir deneyim sunarken aynı zamanda karakterlerin gelişimini ve bağlarını keşfeder.

“Yenilmezler” serisi, büyük bir hayran kitlesi olan ve bilim kurgu türündeki en iyi filmlerden biri olarak kabul edilen bir seri olarak bilinir. İzleyicilere süper kahramanların bir araya gelerek dünyayı kurtarma mücadelesini epik bir şekilde sunar.

40. X-Men Başlangıç: Wolverine

X-Men Başlangıç: Wolverine en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“X-Men Başlangıç: Wolverine”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan popüler bir X-Men spin-off filmidir. Hikaye, Wolverine’in geçmişini ve mutant güçlerinin nasıl ortaya çıktığını keşfetmek üzerine odaklanır.

Film, Logan’ın (Hugh Jackman) doğumundan itibaren başlar ve onun nasıl Wolverine adı verilen acımasız bir savaşçıya dönüştüğünü anlatır. Logan, geçmişindeki sırları çözmeye çalışırken, kardeşi Victor Creed (Liev Schreiber) ile karmaşık bir ilişki içindedir.

Wolverine, mutant güçlerini kontrol etmeyi öğrenmek için Stryker adında bir askeri görevliye katılır. Ancak, Stryker’in amacının sadece mutantları silah olarak kullanmak olduğunu keşfeder. Logan, doğruları ortaya çıkarmak ve sevdiklerini korumak için mücadele eder.

Film, aksiyon dolu sahneleri, görsel efektleri ve etkileyici karakterleriyle dikkat çeker. Wolverine’in karanlık geçmişi ve iç çatışmaları, izleyicileri etkileyen bir hikaye sunar.

“X-Men Başlangıç: Wolverine”, X-Men evrenindeki önemli bir karakterin geçmişini ve kökenini anlatan bir film olarak bilinir. Hem X-Men hayranları hem de bilim kurgu severler tarafından takdir edilen bu film, Wolverine’in karakter gelişimini derinlemesine ele alırken aynı zamanda çarpıcı aksiyon sahneleri sunar.

Wolverine’in hikayesi, kişisel mücadeleler, dostluklar ve fedakarlıklar gibi evrensel temaları işler. Bu film, X-Men evreninin zenginliğini ve karmaşıklığını keşfeden izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunar.

41. Terminatör Serisi

Terminatör Serisi en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Terminatör” serisi, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan ikonik bir yapım serisidir. Hikaye, insanlığı tehdit eden yapay zekânın, Skynet’in hakimiyeti altına girdiği distopik bir gelecekte geçer.

Serinin temelinde, Skynet tarafından yaratılan ve insan ırkını ortadan kaldırmak için gönderilen ölümcül robotlar olan Terminatör’ler vardır. Bunlardan biri olan T-800 modeli, insan lideri John Connor’ı yok etmek için geçmişe gönderilir. John Connor ise direnişin lideri olarak gelecekte Skynet’e karşı savaşmaktadır.

“Terminatör” serisi, insanlığın kendi kaderini belirleme mücadelesini anlatır. John Connor ve müttefikleri, Terminatör’lere karşı direnişe geçerek insanlığın geleceğini kurtarmaya çalışır. Seri, zaman yolculuğu, yapay zeka, kader ve insan doğası gibi derin temaları ele alır.

Filmler, aksiyon dolu sahneleri, unutulmaz karakterleri ve çarpıcı görsel efektleriyle dikkat çeker. Her bir film, heyecan verici bir hikaye anlatırken aynı zamanda serinin evrenini genişletir.

“Terminatör” serisi, sürprizlerle dolu dolambaçlı bir yolculuğa çıkarırken, izleyicileri büyüleyici bir şekilde bilim kurgu dünyasına sokar. İnsanlık ve yapay zeka arasındaki mücadele, karakterlerin gelişimi ve evrenin karmaşıklığı, bu seriyi en iyi bilim kurgu filmleri arasında değerli kılar.

“Terminatör” serisi, izleyicilere gerilim dolu bir deneyim sunarken aynı zamanda derin düşündüren temaları ve etkileyici görsel sunumuyla ön plana çıkar. İnsanlığın kaderine yönelik savaşını izleyenler için unutulmaz bir seri olarak kabul edilir.

42. Ölüm Yarışı

Ölüm Yarışı death race filmi bilinen en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Ölüm Yarışı” (Death Race), en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan aksiyon dolu bir yapım serisidir. Hikaye, gelecekteki bir distopik dünyada geçer ve hapishanelerde düzenlenen ölümcül bir yarışı konu alır.

Film, hapishanede haksız yere hüküm giymiş olan eski bir yarış şampiyonu olan Jensen Ames’in (Jason Statham) hikayesini anlatır. Jensen, hapishanede korumalar tarafından zorla katıldığı ölüm yarışında hayatta kalmak için sürüş yeteneklerini kullanmak zorundadır.

Ölüm Yarışı, katılımcıların özgürlükleri için bir yarış içinde birbirleriyle mücadele ettiği bir etkinliktir. Arabalarının donatıldığı silahlarla dolu bu yarış, izleyicilerin de büyük bir ilgisini çeker. Jensen, yarışı kazanmak ve kendi özgürlüğünü elde etmek için acımasız rakipleri alt etmek zorundadır.

Film, aksiyon dolu araba yarışları, çarpıcı görsel efektler ve gerilim dolu anlarıyla dikkat çeker. İzleyicilere sürükleyici bir deneyim sunarken aynı zamanda insan doğasının sınırlarını ve hayatta kalma içgüdüsünü keşfeder.

“Ölüm Yarışı” serisi, yarışın getirdiği tehlikeleri ve katılımcıların özgürlükleri için verdikleri mücadeleyi ele alır. İnsanlık ve adalet temaları, film boyunca merkezi bir rol oynar.

“Ölüm Yarışı” filmi, aksiyon severlerin ve bilim kurgu tutkunlarının ilgisini çeken bir yapım olarak bilinir. Araba yarışları, hızlı tempolu sahneler ve gerilim dolu anlarla dolu olan bu film, unutulmaz bir deneyim sunar.

43. Dünya Savaşı Z

Dünya Savaşı Z bilinen en iyi bilim kurgu filmlerinden biridir.

“Dünya Savaşı Z” (World War Z), en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan heyecan dolu bir zombi kıyamet filmidir. Hikaye, dünya çapında yayılan bir zombi salgınıyla başlar.

Film, esas karakter Gerry Lane’in (Brad Pitt) hikayesini takip eder. Gerry, Birleşmiş Milletler’e bağlı bir kuruluşta çalışan bir aile babasıdır. Zombi salgınının dünya genelinde hızla yayılmasıyla birlikte, Gerry’nin ailesiyle birlikte hayatta kalma mücadelesi başlar.

Gerry, insanlık için bir umut olabilecek bir aşıyı bulmak için dünyayı dolaşmak zorunda kalır. Bu süreçte, zombi salgınıyla mücadele eden diğer hayatta kalanlarla bir araya gelir ve çeşitli zorluklarla karşılaşır.

“Dünya Savaşı Z”, nefes kesen aksiyon sahneleri, gerilim dolu anlar ve etkileyici görsel efektleriyle dikkat çeker. Zombi salgınına karşı verilen mücadele, filmi heyecan verici kılar.

Film, zombi türünün tipik unsurlarını kullanarak aynı zamanda insanlığın dayanışma ve hayatta kalma içgüdüsünü keşfeder. Gerry’nin karakteri ve dünya çapındaki olaylar üzerinden evrensel temalar işlenir.

“Dünya Savaşı Z”, zombi filmlerinin sınırlarını aşan ve geniş bir kitleye hitap eden bir yapım olarak bilinir. Film, zombi salgını temalı filmlerin türünü yeniden canlandırarak izleyicilere heyecan dolu bir deneyim sunar.

44. Dünyanın Merkezine Yolculuk

Dünyanın Merkezine Yolculuk bilinen en iyi bilim kurgu filmlerinden biridir.

“Dünyanın Merkezine Yolculuk”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan macera dolu bir yapım serisidir. Film, Jules Verne’in klasik romanından uyarlanmıştır.

Hikaye, maceraperest profesör Trevor Anderson’ın (Brendan Fraser) keşif yolculuğunu konu alır. Profesör Anderson, yeğeni Sean (Josh Hutcherson) ile birlikte kayıp bir keşifçinin izini sürerek dünyanın merkezine doğru bir yolculuğa çıkar.

Yolculukları boyunca, ikili bir dizi fantastik ve tehlikeli olayla karşılaşır. Altın madenleri, volkanlar ve egzotik yaratıklar gibi bir dizi keşiflerle dolu olan bu yolculuk, izleyicileri büyüler.

“Dünyanın Merkezine Yolculuk”, etkileyici görsel efektleri, macera dolu sahneleri ve eğlenceli karakterleriyle dikkat çeker. Keşifçi ruhunu ve insanlığın merakını yansıtan bir hikaye sunar.

Film, bilim kurgu ve macera türlerini bir araya getirirken aynı zamanda keşif, aile bağları ve dostluk gibi evrensel temalara değinir.

“Dünyanın Merkezine Yolculuk”, izleyicilere sürükleyici bir macera sunarken aynı zamanda fantastik dünyalara kapı açar. Profesör Anderson ve Sean’in serüvenleri, izleyicileri fantastik bir dünyaya götürür ve hayal güçlerini harekete geçirir.

Film, aksiyon, gizem ve eğlence dolu bir atmosfer yaratırken izleyicileri maceranın içine çeker. “Dünyanın Merkezine Yolculuk”, tüm yaş grupları için keyifli bir izleme deneyimi sunan unutulmaz bir yapımdır.

45. Ben, Robot

Ben, Robot bilinen en iyi bilim kurgu filmlerinden biridir.

“Ben, Robot”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan zekice kurgulanmış bir yapım serisidir. Hikaye, yakın bir gelecekte, robotların insanlarla birlikte yaşadığı bir dünyada geçer.

Film, robotlarla olan ilişkisini sorgulayan bir dedektif olan Del Spooner’ın (Will Smith) hikayesini anlatır. Spooner, bir robotun bir insanın ölümüne yol açmasıyla ilgili bir soruşturma yapmakla görevlendirilir. Bu olayı araştırırken, robotların kendi programlamalarından sapabileceğine dair bir şüphe duyar.

“Ben, Robot”, insan-makine ilişkilerini sorgulayan derin temalara odaklanır. Del Spooner, robotlarla olan karşılaşmaları ve sırları çözmeye çalışırken izleyicileri heyecan dolu bir yolculuğa çıkarır.

Film, aksiyon dolu sahneleri, zekice kurgulanmış senaryosu ve etkileyici görsel efektleriyle dikkat çeker. Robot teknolojisinin gelişimi, insan doğası ve yapay zeka etiği gibi konuları ele alır.

“Ben, Robot”, insanın teknolojiyle olan ilişkisini sorgularken aynı zamanda gerilim ve gizem unsurlarını bir araya getirir. İnsan ve robot arasındaki sınırları keşfederken izleyiciye düşündüren bir deneyim sunar.

Film, izleyicileri gelecekteki bir dünyaya taşıyarak insan-makine ilişkilerinin karmaşıklığını anlamalarına yardımcı olur. “Ben, Robot”, bilim kurgu türünde öncü yapımlardan biri olarak kabul edilir ve zekice yazılmış senaryosuyla izleyicileri kendine çeker.

46. Öldüren Sis

Öldüren Sis bilinen en iyi bilim kurgu filmlerinden biridir.

“Öldüren Sis” (The Mist), en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan gerilim dolu bir yapım serisidir. Hikaye, bir kasabayı etkisi altına alan gizemli bir sisi konu alır.

Film, bir grup insanın bir süpermarketin içinde mahsur kaldığı bir durumu anlatır. Dışarıdaki sisin içinde garip yaratıkların olduğunu fark ettiklerinde, hayatta kalmak için mücadele etmek zorunda kalırlar.

“Öldüren Sis”, izleyicileri kasvetli atmosferi ve gerilim dolu anlarıyla saran bir korku filmidir. Sis içinde saklanan tehlikelerle mücadele eden karakterler, hem fiziksel hem de psikolojik olarak sınanır.

Film, insanların içgüdülerini, hayatta kalma mücadelesini ve insan doğasının karanlık yanlarını keşfeder. Karakterlerin arasındaki gerilim, kasabayı kaplayan sisi ve içindeki tehditleri daha da tehlikeli hale getirir.

“Öldüren Sis”, görsel atmosferi, gizemli öğeleri ve şaşırtıcı dönüşleriyle dikkat çeker. Film, izleyicilere gerilim dolu bir deneyim sunarken aynı zamanda insan doğasının sınırlarını sorgular.

“Öldüren Sis”, korku ve bilim kurgu türünü birleştirerek izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunan bir yapım olarak bilinir. Film, kasvetli atmosferi ve gerilim dolu anlarıyla izleyicileri etkisi altına alırken, korku ve insan psikolojisi üzerine düşündürür.

47. Yasak Bölge 9

Yasak Bölge 9 bilinen en iyi bilim kurgu filmlerinden biridir.

“Yasak Bölge” (District 9), en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan çarpıcı bir yapım serisidir. Hikaye, uzaylıların dünya üzerindeki varlığını konu alır.

Film, Johannesburg’da büyük bir uzay gemisinin ortaya çıkmasıyla başlar. Gemideki uzaylılar, dünya ile etkileşim kuramaz ve insanların kontrolünde bir bölge olan “Yasak Bölge”ye yerleştirilir.

Yasak Bölge’de yaşanan olayları anlatan film, belgesel tarzında çekilen görüntülerle izleyicilere sunulur. Bir insanın yaşadığı olaylarla birlikte, uzaylıların yaşam koşullarını, insanların tepkilerini ve hükümetin politikalarını keşfederiz.

“Yasak Bölge”, bilim kurgu türünün sınırlarını zorlayan sıra dışı bir yaklaşım sunar. Uzaylıların dünya üzerindeki varoluşuyla birlikte ırkçılık, ayrımcılık ve insanlık gibi evrensel temaları ele alır.

Film, etkileyici görsel efektleri, gerçekçi görüntüleri ve derinlikli karakterleriyle dikkat çeker. Hem aksiyon dolu sahneleri hem de düşündüren temalarıyla izleyicileri etkiler.

“Yasak Bölge”, insanlık ve farklılıklar arasındaki ilişkiyi sorgularken aynı zamanda duygusal bir hikaye sunar. Uzaylıların yaşadığı zorluklar ve insanların değişen tutumları üzerinden insan doğasını anlamamıza yardımcı olur.

Film, türünün önde gelen yapımlarından biri olarak kabul edilir ve çarpıcı anlatımıyla izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunar. “Yasak Bölge”, bilim kurgu türünün sınırlarını keşfederken toplumsal konulara da değinen etkileyici bir yapımdır.

48. Jurassic Park Serisi

Jurassic Park Serisi en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Jurassic Park” serisi, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan heyecan verici bir yapım serisidir. Hikaye, insanların dinozorların yeniden hayata döndüğü bir tematik parkta yaşadıkları maceraları konu alır.

İlk film, “Jurassic Park”, bilim insanı Dr. John Hammond’ın (Richard Attenborough) dinozorları geri getirmek için bir park yaratma hayalini takip eder. Ancak, planlar beklenmedik şekilde ters gider ve parktaki insanlar, kendilerini hayatta kalma mücadelesi içinde bulurlar.

Serinin diğer filmleri, bu büyülü ancak tehlikeli dünyada hayatta kalmak ve dinozorlarla başa çıkmak zorunda olan farklı karakterleri takip eder. Bu yolculuklar sırasında, insanların dinozorlarla olan ilişkisi, bilim ve doğa arasındaki denge gibi temalar keşfedilir.

“Jurassic Park” serisi, görsel efektler, gerilim dolu anlar ve ikonik dinozor karakterleriyle tanınır. Filmler, heyecan verici aksiyon sahneleriyle birlikte, insanların doğayla mücadelesini ve insan doğasının sınırlarını araştırır.

Bu serinin filmleri, dinozorların büyüleyici dünyasını izleyicilere sunarken aynı zamanda insanın teknolojiye ve doğaya olan müdahalesini sorgular. Macera ve bilim kurgu türlerini birleştirirken izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatır.

“Jurassic Park” serisi, izleyicileri dinozorların zamanında nasıl yaşadığını hayal etmeye teşvik eden büyüleyici bir dünyaya götürür. Her filmde, hayatta kalma mücadeleleri, keşifler ve sürprizlerle dolu maceralar izleyicileri etkisi altına alır.

49. Maymunlar Cehennemi Serisi

Maymunlar Cehennemi en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Maymunlar Cehennemi” serisi, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan çarpıcı bir yapım serisidir. Hikaye, insanların ve maymunların arasındaki karmaşık ilişkiyi konu alır.

Serinin ilk filmi, “Maymunlar Cehennemi: Başlangıç”, maymunların nasıl zekâ kazandığını ve insanlarla olan çatışmalarını anlatır. Serinin diğer filmleri ise bu çatışmayı ve evrimi daha da derinlemesine keşfeder.

Filmler, maymunların insanlar üzerinde hakimiyet kurduğu bir distopyanın içine bizi çeker. İnsanların varoluşu tehdit altındadır ve maymunlar güç ve akıl dolu liderlikleriyle ön plana çıkar.

“Maymunlar Cehennemi” serisi, etkileyici görsel efektleri, duygusal anları ve derinlikli karakterleriyle dikkat çeker. İnsanın doğası, adalet, ahlak ve güç gibi evrensel temaları ele alır.

Serinin filmleri, bilim kurgu türünün sınırlarını zorlar ve izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunar. Maymunların evrimi ve insanlıkla olan ilişkisi üzerinden düşündürürken aynı zamanda aksiyon dolu sahneleriyle de izleyicileri kendine çeker.

“Maymunlar Cehennemi” serisi, karmaşık karakterleri ve derinlemesine anlatılan hikayeleriyle bilim kurgu severlerin ilgisini çeken önemli bir yapımdır. İnsanlığın sınırlarını, adaletin ne olduğunu ve evrimin sonuçlarını keşfederken izleyiciyi düşünmeye teşvik eder.

50. Çelik Yumruklar

Çelik Yumruklar en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Çelik Yumruklar”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan heyecan verici bir yapım olarak dikkat çeker. Film, yakın gelecekte geçen bir hikayeyi konu alır.

Hikaye, boksun robotlar aracılığıyla yapıldığı bir dünyada geçer. İnsan boksörler yerine, güçlü ve yetenekli dövüş robotları arenalarda birbiriyle mücadele eder. Bu dünyada, eski bir boksör olan Charlie Kenton (Hugh Jackman), bir robotla birlikte başarıyı yakalamak için bir şans arar.

Charlie’nin yolu, eski bir boks robotunu keşfetmesiyle değişir. Bu robot, Atom adını taşır ve kendisine inanan genç bir kız olan Max’le bir bağ kurar. Birlikte, Atom’u bir şampiyon haline getirmek için çalışırlar ve bu süreçte hem boks dünyasında hem de kişisel hayatlarında birçok engelle karşılaşırlar.

“Çelik Yumruklar”, robotların duygusal bağlar kurabileceği ve insanlıkla empati yapabileceği fikrini keşfeder. Film, aksiyon dolu dövüş sahneleriyle birlikte, insanın makineyle olan ilişkisini ve aile bağlarını sorgular.

Görsel efektleri, etkileyici dövüş sekansları ve Hugh Jackman’ın performansıyla desteklenen “Çelik Yumruklar”, izleyicilere heyecan verici bir deneyim sunar. Film, boksun insan ve makine arasında nasıl bir köprü kurduğunu ve ahlaki soruları ele alırken izleyicileri eğlendirir.

“Çelik Yumruklar”, sürükleyici hikayesi ve duygusal anlarıyla bilim kurgu türünün en iyi örneklerinden biridir. İnsan doğasının, aile ilişkilerinin ve mücadelenin gücünü keşfetmek için izleyicileri unutulmaz bir yolculuğa çıkarır.

51. Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Mad Max: Fury Road”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir aksiyon yapımıdır. Film, post-apokaliptik bir dünyada geçen heyecan verici bir yol hikayesini konu alır.

Hikaye, Max Rockatansky (Tom Hardy) adında bir kahramanın, hayatta kalmak için çıktığı yolculuğu takip eder. Bir savaşçı grubunun lideri olan Imperator Furiosa (Charlize Theron) ile birlikte, değerli bir kaynağı korumak ve özgürlüklerini yeniden kazanmak için mücadele ederler.

Film, çölde geçen nefes kesici araba kovalamacaları, şiddet dolu çatışmalar ve görsel olarak etkileyici sahnelerle doludur. “Mad Max: Fury Road”, izleyicilere unutulmaz bir görsel deneyim sunarken aynı zamanda karakterlerin içsel yolculuklarını da keşfeder.

Bu film, sürükleyici hikayesi, etkileyici görsel efektleri ve güçlü performanslarıyla öne çıkar. Aynı zamanda kadın kahramanları güçlü ve belirgin bir şekilde tasvir ederek türde bir dönüm noktası olmuştur.

“Mad Max: Fury Road”, görsel bir şölen sunarken aynı zamanda insan doğasının sınırlarını, hayatta kalma mücadelesini ve özgürlüğün önemini sorgular. Aksiyon severler ve bilim kurgu tutkunları için vazgeçilmez bir seçenektir.

52. The Incredible Hulk

The Incredible Hulk en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“The Incredible Hulk”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir süper kahraman yapımıdır. Film, ünlü çizgi roman karakteri Hulk’un hikayesini anlatır.

Bruce Banner (Edward Norton), bir laboratuvarda gerçekleştirdiği bir deney sonucunda yeşil dev olan Hulk’a dönüşebilen biridir. Kendisini ve çevresindekileri korumak için sürekli kaçmak zorunda olan Banner, Hulk ile içsel bir savaş yaşar.

Banner, hükümetin onu ve Hulk’u ele geçirmesini önlemeye çalışırken, geçmişiyle hesaplaşmak ve kontrolü yeniden kazanmak için çaba sarf eder. Bu süreçte, eski sevgilisi Betty Ross (Liv Tyler) ve General Thunderbolt Ross (William Hurt) ile karşılaşır.

“The Incredible Hulk”, güçlü bir aksiyon ve macera dolu bir yapım olarak öne çıkar. Hulk’un gücünü kontrol etme mücadelesi, aksiyon sahneleri ve duygusal anları ile izleyicilere heyecan verici bir deneyim sunar.

Film, bilim kurgu türünün en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilir. Hulk’un gücü, bilim ve süper kahraman unsurlarının birleştiği bir evrende geçen hikaye, izleyicileri etkileyici bir dünyaya çeker.

“The Incredible Hulk”, kahramanlık, kişisel mücadeleler ve aidiyet temalarını ele alırken aynı zamanda aksiyon severleri tatmin eden sahneler sunar. Film, çarpıcı görselleri ve Edward Norton’ın performansıyla da dikkat çeker.

“The Incredible Hulk”, bilim kurgu ve süper kahraman filmlerini seven izleyiciler için keyifli bir seçenektir. Hulk’un gücü ve insanlığı arasındaki dengeyi keşfederken aynı zamanda kişisel bir yolculuğa da tanıklık edersiniz.

53. Yarının Sınırında

Yarının Sınırında en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Yarının Sınırında”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan heyecan dolu bir yapım olarak bilinir. Film, yakın gelecekte geçen bir hikayeyi konu alır.

Hikaye, dünya dışı bir tehditle karşı karşıya kalan insanlığın mücadelesini anlatır. Uzaylı bir ırk olan Mimicler, gezegeni işgal etmeye başlar ve insanları yok etmeye çalışır. Başarılı bir asker olan Major William Cage (Tom Cruise), bu savaşa katılmak zorunda kalır.

Ancak, Cage savaşta ölüp tekrar canlandığı bir döngüye hapsolur. Her ölümünde, aynı günü tekrar yaşamaya başlar ve her seferinde daha fazla beceri kazanır. Birlikte savaştığı cesur savaşçı Rita Vrataski (Emily Blunt) ile işbirliği yaparak, Cage, tehdidi durdurmak ve insanlığı kurtarmak için bir yol bulmak zorundadır.

“Yarının Sınırında”, yenilikçi bir konsepte sahip olan ve aksiyonla bilimi birleştiren bir film olarak öne çıkar. Döngüye hapsolmuş bir askerin zamanı geri sarması ve her seferinde daha iyi bir savaşçı haline gelmesi fikri, izleyicileri kendine çeker.

Film, etkileyici görsel efektleri, dinamik savaş sahneleri ve akıllıca yazılmış bir hikaye ile izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunar. Tom Cruise ve Emily Blunt’ın performansları da filmi güçlendiren unsurlardır.

“Yarının Sınırında”, bilim kurgu türünün en iyi örneklerinden biridir. Sürükleyici bir hikayesi, çarpıcı görselleri ve heyecan verici aksiyon sahneleriyle izleyicileri adeta içine çeker.

Film, zaman döngüsü ve kader temalarını keşfederken aynı zamanda cesaret, dayanıklılık ve insanlığın sınırlarını sorgular. “Yarının Sınırında”, bilim kurgu severler için kaçırılmaması gereken bir yapımdır.

54. Zamana Karşı (In Time)

Zamana Karşı (In Time) en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Zamana Karşı”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, gelecekte geçen bir hikayeyi konu alır.

Hikaye, insanların yaşlanmayı durdurduğu ancak zamana dayalı bir para sistemine tabi olduğu bir dünyada geçer. Herkesin bir biyolojik saatleri vardır ve bu saat, insanların ömrünü belirler. Zaman, para birimi haline gelmiştir ve insanlar günlük ihtiyaçlarını karşılamak, yaşamlarını sürdürebilmek için zamana ihtiyaç duyar.

Will Salas (Justin Timberlake), zamana karşı mücadele eden bir sınıfın üyesidir. Bir gün, süper zengin bir adam olan Henry Hamilton (Matt Bomer) ile tanışır ve ona yardım eder. Ancak bu yardım, Will’i beklenmedik olayların ortasına sürükler ve kendisini zamana karşı koşan bir kaçak olarak bulur.

Will, hayatta kalmak ve adaleti sağlamak için Sylvia Weis (Amanda Seyfried) adında bir kadınla işbirliği yapar. Birlikte, zamana karşı olan bu sistemde bir devrim başlatmak için mücadele ederler.

“Zamana Karşı”, sürükleyici bir hikayesi ve ilgi çekici bir dünya inşasıyla dikkat çeker. Zamana dayalı bir para sistemi ve yaşamın değerinin zamana bağlı olduğu temaları, izleyicileri düşündüren bir deneyim sunar.

Film, zamanın sınırlı olduğu bir dünyada geçen heyecan dolu bir macera sunarken aynı zamanda toplumsal adalet ve güç dengeleri konularını ele alır. Justin Timberlake ve Amanda Seyfried’in performansları, filmi güçlendiren unsurlardır.

“Zamana Karşı”, görsel açıdan etkileyici sahneleri, aksiyon dolu sekansları ve derinlikli karakterleriyle izleyicileri içine çeker. Bilim kurgu severler için kaçırılmaması gereken bir yapımdır.

55. Logan: Wolverine

Logan: Wolverine en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Logan”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir süper kahraman yapımıdır. Film, ünlü X-Men karakteri Wolverine’in hikayesini anlatır.

Hikaye, gelecekte geçer. Mutantların neredeyse tamamen yok olduğu bir dünyada, Logan (Hugh Jackman) artık yaşlanmış ve iyice zayıflamıştır. Bir süper kahraman olarak emekli olmuş olan Logan, kendi işini yapmakta ve kendi huzur içinde yaşamaktadır.

Ancak, genç bir kız olan Laura (Dafne Keen) belirir. Laura, Logan gibi adamantium iskelet ve özel yeteneklere sahip bir mutanttır. Onu koruması gereken Logan, kendisini tekrar tehlikelerin içinde bulur.

“Logan”, süper kahraman filmlerine farklı bir yaklaşım getiren bir yapım olarak öne çıkar. Daha karanlık ve dramatik bir tonu vardır. Wolverine’in yaşlanması ve zayıflaması, onun daha insani bir yanını keşfetmemizi sağlar.

Film, aksiyon dolu sahneleri, derinlikli karakterleri ve duygusal yüküyle izleyicilere etkileyici bir deneyim sunar. Hugh Jackman’ın performansı, Logan karakterine yoğun bir duygusal derinlik katar.

“Logan”, X-Men evreninde geçen bir film olmasına rağmen bağımsız bir hikaye sunar. Klasik süper kahraman temalarıyla birlikte yaşlanma, ölümlülük ve insanlık hallerini keşfeder.

Film, bilim kurgu türünün en iyi örneklerinden biridir. Wolverine’in son macerası olan “Logan”, izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunarken aynı zamanda süper kahraman filmlerine farklı bir bakış açısı getirir.

56. Siyah Giyen Adamlar Serisi

Siyah Giyen Adamlar Serisi en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Siyah Giyen Adamlar”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan eğlenceli bir yapım olarak bilinir. Film, gizli bir organizasyon olan Men in Black’in maceralarını konu alır.

Hikaye, dünyadaki uzaylı varlıkların gözetiminden sorumlu olan Men in Black adlı gizli bir örgütün hikayesini anlatır. Örgütün üyeleri, insanların bilmeden yaşadığı bir dünyada uzaylıları izlemekte ve dünyayı tehlikelerden korumaktadır.

Film, genç bir polis memuru olan James Edwards (Will Smith) karakteri üzerinden hikayesini anlatır. James, Men in Black’e katılarak bu örgütün üyeleriyle birlikte çalışmaya başlar. Mentorluğunu K veletirken (Tommy Lee Jones) James, uzaylılarla dolu bir dünyada gerçekleri keşfeder.

“Siyah Giyen Adamlar”, eğlenceli bir bilim kurgu deneyimi sunar. İlginç karakterler, yaratıcı uzaylı tasarımları ve esprili diyaloglar, filmi izleyiciler için keyifli kılar.

Film, komedi ve aksiyonu bir araya getirirken aynı zamanda gizemli bir dünya inşa eder. Men in Black örgütünün iç işleyişi ve uzaylılarla ilişkileri, izleyicilere eğlenceli bir şekilde sunulur.

“Siyah Giyen Adamlar”, Will Smith ve Tommy Lee Jones’un etkileyici performanslarıyla izleyicilere unutulmaz anlar yaşatır. İlgi çekici bir hikayesi ve görsel efektlerle desteklenen sahneleriyle film, bilim kurgu severlerin ilgisini çekmeyi başarır.

“Siyah Giyen Adamlar”, klasik hale gelmiş bir bilim kurgu komedi filmidir. Eğlenceli karakterleri, yaratıcı dünyası ve keyifli hikayesiyle izleyicilere eğlenceli bir deneyim sunar.

Serinin başka filmleri de bulunmaktadır.

57. AV Predator

AV Predator en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“AV Predator”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir klasik yapım olarak bilinir. Film, gerilim dolu bir hikayeyi konu alır.

Hikaye, özel bir askeri birlik olan Operasyon Çelik Siper’in görevini yerine getirmek için tropikal bir ormanda bulunan bir grup askerin etrafında döner. Ancak, bilmedikleri bir şey vardır: Ormanda onları avlayan bir uzaylı yaratık vardır.

Yaratık, insanları avlamak için gelişmiş silahlar ve teknolojiler kullanır. Askerler, hayatta kalmak ve bu tehlikeli yaratığı alt etmek için bir araya gelmek zorundadır.

“AV Predator”, gerilim ve aksiyon dolu sahneleriyle izleyicileri kendine çeker. Uzaylı yaratığın korkutucu tasarımı ve avlanma yetenekleri, filmi etkileyici kılar.

Orijinal adı “Predator” olan film, başarılı oyuncu kadrosu ve John McTiernan’ın yönetmenliğiyle dikkat çeker. Arnold Schwarzenegger’ın başrol performansı, filmi güçlendiren unsurlardan biridir.

“AV Predator”, gizemli bir uzaylı yaratığı ve hayatta kalma mücadelesi üzerine kurulu bir bilim kurgu deneyimi sunar. Gerilim dolu atmosferi ve sürprizlerle dolu hikayesiyle izleyicilere heyecan verici bir deneyim sunar.

Film, bilim kurgu türünün en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilir ve Predator karakteri popüler kültürde kendine sağlam bir yer edinmiştir.

58. Tron Efsanesi

Tron Efsanesi en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Tron Efsanesi”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, 1982 yapımı “Tron”un devamı niteliğindedir.

Hikaye, genç bir programcı olan Sam Flynn’in (Garrett Hedlund) babasının gizemli kayboluşunu araştırmasıyla başlar. Sam, babasının eski oyun dünyasına, dijital bir gerçeklik olan Tron evrenine giriş yapar.

Tron evreninde, Sam, babasının arkadaşı olan Quorra (Olivia Wilde) ile tanışır ve babasının izini sürmeye başlar. Bir yandan babasını bulmaya çalışırken diğer yandan Tron evreninde yaşanan tehlikelerle mücadele eder.

“Tron Efsanesi”, görsel efektlerle desteklenen sanatsal bir dünya sunar. Tron evreni, renkli ve neon ışıklarla dolu bir dijital dünya olarak izleyicilere aktarılır.

Film, aksiyon dolu sahneleri ve müzikal atmosferiyle dikkat çeker. Daft Punk tarafından bestelenen etkileyici müzikler, filmi daha da güçlendirir.

Orijinal film olan “Tron”un hayranlarına bir selam niteliğinde olan “Tron Efsanesi”, özgün konseptiyle izleyicilere farklı bir bilim kurgu deneyimi sunar. Görsel açıdan etkileyici sahneleri ve derinlikli karakterleriyle film, izleyiciyi Tron evrenine çekmeyi başarır.

“Tron Efsanesi”, bilim kurgu türünün en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilir. İlgi çekici hikayesi, görsel şöleni ve etkileyici müzikleriyle izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunar.

59. Star Trek: Bilinmeze Doğru

Star Trek: Bilinmeze Doğru

“Star Trek: Bilinmeze Doğru”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, popüler Star Trek serisinin üçüncü filmidir.

Hikaye, USS Enterprise mürettebatının yeni bir maceraya atıldığı bir zaman diliminde geçer. Kirk (Chris Pine), Spock (Zachary Quinto) ve diğer ekip üyeleri, uzayda keşif yaparken beklenmedik bir saldırıya uğrarlar.

Enterprise, gizemli ve tehlikeli bir düşman tarafından yok edilir ve mürettebat dağılır. Ayakta kalan ekip üyeleri, kendilerini yabancı bir gezegende bulur. Burada, hem hayatta kalmak hem de düşmanlarına karşı savaşmak zorunda kalırlar.

“Star Trek: Bilinmeze Doğru”, aksiyon dolu sahneleri ve görsel efektleriyle dikkat çeker. Star Trek evreninin karakteristik özelliklerini taşırken, yeni ve heyecan verici bir hikaye sunar.

Film, kahramanlık, dostluk ve keşif temalarını başarılı bir şekilde işler. Karakterler arasındaki ilişkiler ve gelişim, izleyiciyi etkiler. Müzikler, görsel efektler ve oyunculuk da filmi destekleyen unsurlardan biridir.

“Star Trek: Bilinmeze Doğru”, Star Trek evreninin hayranlarına yeni bir macera sunarken, bilim kurgu severleri de etkileyen bir yapım olarak kabul edilir. Orijinal adı “Star Trek Beyond” olan film, Star Trek serisinin tümünü sevenlerin keyifle izleyebileceği bir yapıttır.

60. G.I. Joe: Kobra’nın Yükselişi

G.I. Joe: Kobra'nın Yükselişi en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“G.I. Joe: Kobra’nın Yükselişi”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, ünlü oyuncak serisi G.I. Joe’nun beyaz perdeye uyarlanmış versiyonudur.

Hikaye, G.I. Joe ekibinin, dünyayı tehdit eden bir suç örgütü olan Kobra ile mücadelesini anlatır. Kobra, yıkıcı bir silah olan “Nanomites”i ele geçirerek dünyayı ele geçirme planları yapmaktadır.

G.I. Joe ekibi, liderleri Duke (Channing Tatum) önderliğinde, Kobra’yı durdurmak ve dünyayı korumak için mücadele eder. Ekip üyeleri, özel yetenekleri ve yüksek teknoloji ekipmanlarıyla donatılmıştır.

Film, aksiyon dolu sahneleri, görsel efektleri ve özel efektlerini kullanarak büyüleyici bir dünya sunar. G.I. Joe ekibinin heyecan verici görevleri ve çekişmeli dövüş sahneleri, izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarır.

“G.I. Joe: Kobra’nın Yükselişi”, aksiyon ve bilim kurgu türlerini başarıyla harmanlayan bir yapım olarak kabul edilir. Orijinal adı “G.I. Joe: The Rise of Cobra” olan film, oyuncak serisine ve G.I. Joe evrenine ilgi duyanları memnun eden bir yapıttır.

61. Galaksinin Koruyucuları

Galaksinin Koruyucuları en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Galaksinin Koruyucuları”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, Marvel Sinematik Evreni’nin renkli ve eğlenceli bir köşesini keşfeder.

Hikaye, Peter Quill’in (Chris Pratt), takma adı Star-Lord olan bir kaçakçının maceralarını anlatır. Quill, bir gün gizemli bir küreyi çalar ve bu onu galaksinin en aranan kişisi haline getirir.

Quill, beklenmedik bir şekilde bir araya gelen eşsiz bir grupla birlikte galaksiyi kurtarmak için bir araya gelir. Gamora (Zoe Saldana), Drax (Dave Bautista), Rocket (CGI olarak seslendirilen Bradley Cooper) ve Groot (Vin Diesel) ile birlikte “Galaksinin Koruyucuları” adını alırlar.

Film, müthiş bir müzik listesiyle dolu, mizah dolu ve aksiyon dolu bir macera sunar. Ekip, egoları ve farklı yetenekleriyle birbirlerini tamamlar ve galaksiyi tehdit eden kötü güçlere karşı savaşır.

“Galaksinin Koruyucuları”, benzersiz karakterleri, sürükleyici hikayesi ve renkli görsel efektleriyle dikkat çeker. Eğlence dolu atmosferi ve heyecan verici sahneleri, izleyiciyi adeta bir galaktik maceraya sürükler.

Orijinal adı “Guardians of the Galaxy” olan film, Marvel evreninin hayranlarını ve bilim kurgu severleri memnun eden bir yapıttır.

62. Fantastik Dörtlü

Fantastik Dörtlü en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Fantastik Dörtlü”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, Marvel Comics’in ünlü süper kahraman ekibini beyaz perdeye taşır.

Hikaye, dört farklı kişinin garip bir olay sonucu süper güçlere sahip olmalarıyla başlar. Reed Richards (Mr. Fantastic), Susan Storm (Invisible Woman), Johnny Storm (Human Torch) ve Ben Grimm (The Thing) olarak bilinen bu dört karakter, birlikte “Fantastik Dörtlü” adını alır.

Ekip, güçlerini keşfederken hem kişisel sorunlarla uğraşır hem de dünyayı tehdit eden bir kötü adamla mücadele etmek zorunda kalır. Birlikte çalışarak, güçlerini kontrol etmeyi öğrenir ve birlikte çalışarak dünyayı koruma görevini üstlenirler.

Film, süper güçlere sahip kahramanlar arasındaki dinamikleri, aksiyon dolu sahneleri ve özel efektleri ile dikkat çeker. Fantastik Dörtlü’nün üyelerinin farklı yeteneklerini bir araya getirerek kötülüğe karşı savaşmaları, izleyicileri büyüler.

Orijinal adı “Fantastic Four” olan film, süper kahramanlarla dolu bir dünyaya dalmanızı sağlar. Fantastik Dörtlü’nün serüveni, hem aksiyon severleri hem de bilim kurgu tutkunlarını tatmin eden bir yapıttır.

63. Oblivion

Oblivion en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Oblivion”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, tükenmiş bir dünyada geçen sıra dışı bir hikayeyi anlatır.

Hikaye, Jack Harper’ın (Tom Cruise) baş karakter olarak yer aldığı post-apokaliptik bir dünyada geçer. Jack, Dünya’nın savaş sonrası enkazında tek başına kalan bir teknisyendir. Görevi, hayatta kalan son kaynakları çıkarmak ve yaşanabilir hale getirmek için robotların yardımıyla çalışmaktır.

Ancak, Jack’in beklenmedik bir karşılaşması, onun gerçek doğasını ve geçmişini sorgulamasına yol açar. Bu keşif, Dünya’nın gerçek hali ve insanlığın kaderiyle ilgili önemli gerçekleri ortaya çıkarır.

“Oblivion”, etkileyici görsel efektleri, atmosferik müziği ve sürükleyici hikayesiyle izleyicilere bilim kurgu dolu bir deneyim sunar. Filmin derinlikli karakterleri ve çarpıcı görsel tasarımı, izleyicileri kendine çeken unsurlardır.

Orijinal adı “Oblivion” olan film, gizemli ve keşif dolu bir dünyayı keşfetmek isteyenler için heyecan verici bir seçenektir. Bilim kurgu severlerin beğenisini kazanan “Oblivion”, sürprizlerle dolu bir yolculuğa çıkmanızı sağlar.

64. Riddick

Riddick en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“Riddick”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, karanlık ve tehlikeli bir evrende geçen bir macerayı konu alır.

Hikaye, Riddick adındaki bir anti-kahramanın etrafında şekillenir. Riddick, güçlü bir şekilde görmeyi sağlayan özel bir yeteneğe sahip bir karakterdir. İhanete uğradıktan sonra, bir gezegende terk edilmiş ve ölümcül yaratıklarla dolu bir ortamda hayatta kalmak zorunda kalır.

Ancak, Riddick’in tek amacı hayatta kalmaktan ibaret değildir. Kısa sürede, üzerine avlanan bir grup paralı askerin varlığını keşfeder ve onlarla mücadele etmek zorunda kalır. Riddick, hayatta kalmak için savaşırken, gerçek gücünü ve cesaretini ortaya koyar.

“Riddick”, sürükleyici bir hikayesi, görsel açıdan etkileyici sahneleri ve dozunda aksiyonuyla izleyicileri kendine çeken bir filmdir. Film, bilim kurgu ve aksiyon severler için heyecan verici bir seçenektir.

Orijinal adı “Riddick” olan film, acımasız bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir karakterin serüvenini anlatır. Riddick’in mücadelesi ve zorlu maceraları, izleyicileri gerilim dolu bir yolculuğa çıkarır.

65. Armageddon

Armageddon en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Armageddon”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, dünyayı tehdit eden bir felaketi önlemek için umutsuz bir görevde bir araya gelen bir grup kahramanı konu alır.

Hikaye, bir asteroidin Dünya’ya doğru hızla ilerlediği bir zamanda başlar. Bilim insanları, asteroidin çarpma potansiyeline sahip olduğunu keşfeder ve dünyayı yok edebilecek büyüklükte bir felaketi önlemek için acil bir plan yaparlar.

Bu noktada, bir grup petrol kulesi sondajcısı olan cesur erkeklerden oluşan bir ekip, dünyayı kurtarmak için uzayda bir göreve seçilir. Ekip, eğitim alır ve uzayda çarpışma riski taşıyan bu büyük tehlikeye karşı savaşmak için derin bir asteroide doğru yolculuğa çıkar.

“Armageddon”, heyecan dolu bir hikaye, etkileyici görsel efektler ve duygusal anlarla izleyicilere adrenalin dolu bir deneyim sunar. Film, insanlığın kaderiyle ilgili büyük bir mücadeleyi anlatırken, kahramanların fedakarlıklarını ve dayanışmalarını da vurgular.

Orijinal adı “Armageddon” olan film, bilim kurgu ve aksiyon türündeki en iyi filmlerden biridir. İzleyicileri büyüleyen ve heyecanlandıran bir atmosferi vardır. “Armageddon”, dünyanın kaderini belirleyecek bir mücadeleye tanık olmak isteyenler için kesinlikle izlenmesi gereken bir yapımdır.

66. Prometheus

Prometheus en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır

“Prometheus”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, insanlığın kökenini araştırmak için tehlikeli bir uzay yolculuğuna çıkan bir ekibi konu alır.

Hikaye, gelecekte geçer ve insanlar, Dünya dışında başka bir gezegende yaşamın izlerini bulmak için bir keşif görevine katılır. Ekibin amacı, bu gezegendeki gizemli varlıkların insan ırkının evrimine olan etkisini ve kökenini ortaya çıkarmaktır.

Ancak, keşif yolculuğu beklenmedik tehlikelerle doludur. Ekibin karşılaştığı olaylar ve bulmacalar, insanlığın varoluşunu sorgulamalarına ve derin bir bilinmezlikle yüzleşmelerine neden olur.

“Prometheus”, sürükleyici bir hikayeye sahiptir ve görsel açıdan etkileyici sahnelerle doludur. Film, bilim kurgu severlere ilginç bir düşünce deneyimi sunar. İnsanlığın kökeni, bilinmeyen varlıklarla karşılaşma ve evrende yerimizi sorgulama gibi temaları işler.

Orijinal adı “Prometheus” olan film, izleyicileri keşif, bilinmezlik ve insanlığın temel sorularıyla yüzleşme yolculuğuna çıkarır. “Prometheus”, zekice kurgulanmış bir bilim kurgu deneyimi sunan ve düşündüren bir yapım olarak dikkat çeker.

67. Lucy

Lucy en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Lucy”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, normal bir genç kadının beklenmedik bir olay sonucu insanüstü yeteneklere sahip olmasıyla gelişen olağanüstü bir hikayeyi anlatır.

Hikaye, baş karakter Lucy’nin, vücuduna yerleştirilen yeni bir madde ile farklı bir şekilde etkilenmesiyle başlar. Bu madde, beyninin kapasitesini artırır ve ona olağanüstü güçler ve zeka sağlar.

Lucy, sürekli olarak büyüyen yeteneklerini keşfederken, aynı zamanda kendini daha yüksek bir amaçla karşı karşıya bulur. Zamanla insanlığın varoluşunu, bilgiyi ve gerçeği yeniden tanımlamaya başlar.

Film, bilim kurgu severleri sürükleyici bir yolculuğa çıkarırken, insan beyninin sınırlarını, bilincin doğasını ve potansiyelini sorgulatır. Lucy’nin güçlü performansı ve etkileyici görsel efektler, izleyicilere akıllarını zorlayan bir deneyim sunar.

Orijinal adı “Lucy” olan film, zekice kurgulanmış bir bilim kurgu hikayesiyle, insanlığın potansiyeline ve bilincin gücüne dair ilginç bir yolculuğa çıkarır. “Lucy”, sıradışı yeteneklere sahip bir kadının macerasını anlatan ve düşündürücü bir yapım olarak öne çıkar.

68. Upgrade

Upgrade en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Upgrade”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak bilinir. Film, gelecekte geçen bir hikayeyi konu alır ve teknolojinin insan yaşamına olan etkisini keşfeder.

Hikaye, Grey Trace adındaki bir adamın başına gelen bir olayla başlar. Grey, saldırıya uğrar ve karısını kaybeder, ayrıca felç olur. Ancak, kendisine bir deneysel bir implant olan STEM yerleştirilir, bu da ona yeniden hareket etme ve fiziksel güç kazandırır.

Grey, STEM’in yardımıyla intikam peşinde koşarken, teknolojinin verdiği gücün getirdiği sorumlulukları keşfeder. Yüksek teknoloji ve yapay zeka ile donatılmış bu implant, Grey’in yeteneklerini sınırlarını zorlayan bir seviyeye çıkarır.

“Upgrade”, aksiyon dolu sahneleri, gerilim ve bilim kurgu unsurlarıyla izleyicilere heyecan verici bir deneyim sunar. Film, teknolojinin insan vücudu ve aklı üzerindeki etkilerini sorgulayan bir yapısıyla dikkat çeker.

Orijinal adı “Upgrade” olan film, zekice kurgulanmış bir bilim kurgu hikayesiyle, insanın teknolojiyle bütünleşmesinin getirdiği sonuçları keşfeder. “Upgrade”, etkileyici aksiyon sahneleri ve düşündürücü temalarıyla bilim kurgu severler için ilgi çekici bir seçenektir.

69. Antman

Antman en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Ant-Man”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir yapım olarak tanınır. Film, Marvel Sinematik Evreni’nde geçer ve serinin renkli karakterlerinden biri olan Scott Lang’in hikayesini anlatır.

Scott Lang, bir hırsızlık geçmişi olan bir baba ve kızı için mücadele eden biridir. Bir gün, eski bir süper kahraman olan Dr. Hank Pym’in dikkatini çeker. Dr. Pym, Scott’a benzersiz bir teknoloji olan Ant-Man kostümünü ve özel yeteneklerini kullanma fırsatı verir.

Scott, Ant-Man kostümünü giyerek atom seviyesinde küçülebilme yeteneğini keşfeder. Bu yetenek, ona inanılmaz güçler sağlar ve onu dünyayı kurtarma görevine sürükler. Ancak, bu görevi yerine getirirken, kendisini ve sevdiklerini tehlikeye atan güçlü düşmanlarla karşılaşır.

“Ant-Man”, büyüklük-küçüklük temasını eğlenceli bir şekilde kullanarak izleyicilere keyifli bir deneyim sunar. Film, Marvel Sinematik Evreni’nin renkli ve heyecan dolu dünyasını başarıyla yansıtırken, aynı zamanda komedi unsurlarıyla da dikkat çeker.

Orijinal adı “Ant-Man” olan film, eşsiz bir kahramanın maceralarını anlatarak, izleyicilere eğlenceli bir bilim kurgu deneyimi sunar. Scott Lang’in serüvenleri, heyecan verici aksiyon sahneleri ve eğlenceli karakterleriyle izleyicileri büyüler.

70. Uyumsuz

Uyumsuz en iyi bilim kurgu filmleri arasında yerini almıştır.

“Uyumsuz” (Divergent) filmi, en iyi bilim kurgu filmleri arasında önemli bir yere sahiptir. Dystopian bir gelecekte geçen hikaye, toplumu beş farklı fraksiyona ayıran bir sisteme odaklanır.

Beatrice Prior, toplumun keskin bir şekilde ayrıldığı bu sistemin içinde yaşayan genç bir kadındır. Her bireyin belirli bir fraksiyona ait olması beklenirken, Beatrice’in içinde hem cesaretçi, hem de özgürlükçü bir doğa vardır. Bu, onun bir uyumsuz olduğu anlamına gelir.

Beatrice, bir fraksiyon seçme töreninde cesaret fraksiyonuna katılır ve yeni kimliği Tris olarak tanınmaya başlar. Ancak, fraksiyonun kuralları ve sırlarıyla yüzleştiğinde, toplumun kusurlarını ve tehlikelerini keşfetmeye başlar. Kendi özgürlüğünü ve gerçek kimliğini bulmak için mücadele ederken, aşkı ve sadakati de sorgulamak zorunda kalır.

“Uyumsuz”, heyecan verici bir bilim kurgu hikayesi sunarken, toplumsal normları ve bireysel özgürlüğü sorgulayan derin bir temaya sahiptir. Film, aksiyon dolu sahneleri, güçlü performansları ve etkileyici görsel efektleriyle dikkat çeker.

Orijinal adı “Divergent” olan “Uyumsuz” filmi, genç bir kahramanın kendini keşfetme ve toplumu değiştirme yolculuğunu anlatarak izleyicilere etkileyici bir deneyim sunar. Tris’in maceraları, izleyicileri düşündüren ve duygulandıran bir yolculuğa çıkarırken, onlara toplumsal konular üzerine düşünme fırsatı verir.

71. Pasifik Savaşı

Pasifik Savaşı en iyi bilim kurgu filmleri arasında yerini almıştır.

“Pasifik Savaşı” (Pacific Rim), en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir epik aksiyon macerasıdır. Film, devasa boyutta yaratıkların dünyaya saldırdığı bir gelecekte geçer.

Kaiju adı verilen bu yaratıklar, okyanusun derinliklerinden çıkarak insanlığa karşı bir tehdit oluşturur. İnsanların onlara karşı koyabilmesi için Jaeger adı verilen dev robotlar geliştirilir. Bu devasa savaş makineleri, insan pilotların zihinsel bağlantısı aracılığıyla kontrol edilir.

Film, Jaeger pilotları ve Kaiju’larla mücadele eden cesur bir ekip etrafında döner. İnsanlığın varoluşunu tehdit eden bu yaratıklara karşı savaşmaları gerekmektedir. Hem kahramanların içsel yolculukları hem de epik savaş sahneleriyle dolu olan “Pasifik Savaşı”, izleyicilere nefes kesen bir deneyim sunar.

“Pasifik Savaşı”, muhteşem görsel efektleri, heyecan verici aksiyonu ve ilgi çekici karakterleriyle bilim kurgu hayranları için unutulmaz bir film deneyimi sunar. İnsanlığın bir araya gelerek ortak bir amacı için mücadele ettiği epik bir savaşı anlatmasıyla da dikkat çeker.

Orijinal adı “Pacific Rim” olan “Pasifik Savaşı”, büyüleyici bir bilim kurgu dünyası yaratırken, izleyicilere görsel bir şölen sunar ve aksiyon dolu bir maceraya sürükler.

72. Yargıç Dredd

Yargıç Dredd en iyi bilim kurgu filmleri arasında yerini almıştır.

“Yargıç Dredd” (Dredd), en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir aksiyon gerilimidir. Film, post-apokaliptik bir gelecekte geçer.

Dredd, bir yargıçtır ve Mega-City One adı verilen devasa bir şehirde yasa ve düzeni sağlamakla görevlidir. Bu şehir, yozlaşma, şiddet ve suçun hüküm sürdüğü bir yerdir. Dredd, yasaları uygularken aynı zamanda bir hakim, jüri ve cellat rolünü üstlenir.

Bir gün, Dredd, bir hükümet binasında çıkan bir isyana müdahale etmek için görevlendirilir. Binada, sadist bir uyuşturucu baronu olan Ma-Ma’nın kontrolündeki bir çetenin üyeleri tarafından ele geçirilen bir apartman bulunmaktadır. Dredd, cesur bir yargıç adayı olan Cassandra Anderson ile birlikte binaya girer ve katil çetesiyle yüzleşir.

Film, Dredd ve Cassandra’nın apartmanda çıkan kaosla mücadele ederken hayatta kalmaya çalışmalarını konu alır. İkili, karşılarına çıkan tehlikelerle mücadele ederken, şehrin karanlık yüzünü de gözler önüne serer. Dredd’in yargı gücünü kullanırken adaleti sağlama çabası, izleyicilere gerilim dolu bir deneyim sunar.

“Yargıç Dredd”, sürükleyici aksiyonu, karanlık atmosferi ve etkileyici görselleriyle bilim kurgu hayranlarını etkiler. Karl Urban’ın başarılı performansıyla da dikkat çeken film, izleyicilere unutulmaz bir macera sunar.

Orijinal adı “Dredd” olan “Yargıç Dredd”, sert ve acımasız bir dünyada geçen bir hikâyeyi anlatırken, izleyicilere gerilim dolu bir deneyim sunar.

73. John Carter: İki Dünya Arasında

John Carter: İki Dünya Arasında en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“John Carter: İki Dünya Arasında” (John Carter), en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir macera ve fantastik filmidir. Film, Edgar Rice Burroughs’un “Barsoom Serisi” romanlarından uyarlanmıştır.

Film, John Carter adında bir Amerikalı savaş gazisi üzerinde odaklanır. Bir gün Carter, gizemli bir şekilde Mars’a, orada Barsoom olarak bilinen bir dünyaya taşınır. Barsoom, farklı ırkların ve egzotik yaratıkların yaşadığı bir gezegendir.

Carter, bu yeni dünyada kendini savaşın tam ortasında bulur. Farklı ırklar arasındaki çatışmalar, dünyanın kaderini etkileyecek büyük bir savaşa dönüşmüştür. Carter, hem kendini korumak hem de bu yeni dünyada adaleti sağlamak için güçlü bir savaşçı olmak zorundadır.

Film, Carter’ın Mars’ta yaşadığı maceraları, sıra dışı dostlukları ve aşkıyla birlikte izleyicilere unutulmaz bir görsel deneyim sunar. Yaratıcı dünya tasarımı, etkileyici görsel efektler ve heyecan dolu sahneler, “John Carter: İki Dünya Arasında”nın bilim kurgu hayranları için vazgeçilmez bir seçenek haline gelmesini sağlar.

Orijinal adı “John Carter” olan “John Carter: İki Dünya Arasında”, heyecan dolu bir macerayı fantastik bir dünya üzerinden anlatırken, izleyicilere görsel olarak etkileyici bir deneyim sunar.

74. Elysium: Yeni Cennet

Elysium: Yeni Cennet en iyi bilim kurgu filmlerinden biridir.

“Elysium: Yeni Cennet” (Elysium), en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir distopya ve aksiyon filmidir. Film, Neill Blomkamp tarafından yönetilmiştir.

Hikaye, dünyanın gelecekteki bir versiyonunda geçer. Dünya, aşırı nüfus, kirlilik ve yoksullukla boğuşan bir yer haline gelmiştir. Zengin ve güçlü insanlar ise Elysium adında lüks bir uzay istasyonunda yaşamaktadır. Elysium, temiz hava, sağlık hizmetleri ve refah sunan bir cennet gibi bir yerdir.

Film, başkarakter Max’in hikayesine odaklanır. Max, dünyadaki sert koşullarda hayatta kalmaya çalışan bir işçidir. Bir kaza sonucu ölümcül bir radyasyonla karşı karşıya kalır ve Elysium’daki sağlık hizmetlerine erişmek için mücadele etmeye başlar. Bu sırada, insanlığın kaderini etkileyecek büyük bir komplonun içine çekilir.

“Elysium: Yeni Cennet”, zenginlik ve yoksulluk arasındaki uçurumu sorgulayan ve insanlık, eşitlik ve adalet temalarını ele alan bir film olarak öne çıkar. Görsel efektler, aksiyon sahneleri ve derin anlamlı hikayesiyle izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunar.

Orijinal adı “Elysium” olan “Elysium: Yeni Cennet”, bilim kurgu severler için etkileyici bir distopya filmidir. Zenginlik ve güç ile yoksulluk ve eşitsizlik arasındaki mücadeleyi anlatırken, insanlığın umudu ve adalet arayışı üzerine düşündürür.

75. Babil M.S.

Babil M.S. en iyi bilim kurgu filmlerinden biridir.

“Babil M.S.” (Babylon A.D.), en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir aksiyon ve macera filmidir. Film, Mathieu Kassovitz tarafından yönetilmiştir.

Hikaye, gelecekte geçmektedir. Dünya, kaos ve yıkımın hüküm sürdüğü bir yer haline gelmiştir. Bir süper güç olan New York’ta, bir sözleşme kiralık bir kurye olan Toorop’a (Vin Diesel) verilir. Toorop, gizemli bir genç kadını (Mélanie Thierry) güvenli bir şekilde geleceğin tehlikelerle dolu şehrine taşımalıdır. Ancak yolculukları beklediklerinden çok daha karmaşık ve tehlikeli hale gelir.

“Babil M.S.”, izleyicilere soluksuz bir aksiyon ve macera deneyimi sunan bir bilim kurgu filmidir. Gelecekteki distopik bir dünyada geçen hikaye, sürpriz dolu dönemeçlerle doludur. Vin Diesel’ın etkileyici performansı ve görsel efektler, filmi izlemeye değer kılan unsurlardır.

Orijinal adı “Babylon A.D.” olan “Babil M.S.”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır. Geleceğin karanlık ve karmaşık dünyasında geçen heyecan verici bir macera sunar. İzleyicilere sürükleyici bir hikaye, görsel efektler ve aksiyon dolu sahnelerle unutulmaz bir deneyim yaşatır.

76. Predators

Predators en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Predators”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir aksiyon ve gerilim filmidir. Film, Nimród Antal tarafından yönetilmiştir.

Hikaye, bir grup çeşitli yeteneklere sahip yabancının, kendilerini yabancı bir gezegende, avcılarıyla karşı karşıya buldukları bir ortamda buluşmalarını anlatır. Bu yabancılar, düşmanları tarafından seçilmişlerdir ve kendi hayatta kalma becerilerini kullanarak avcılara karşı mücadele etmek zorundadırlar. Ancak onlar için gerçek tehlike, sadece avcıların kendileri değil, aynı zamanda aralarındaki güvensizlik ve çatışmadır.

“Predators”, izleyicilere gerilim dolu bir deneyim sunan ve türünün en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilen bir bilim kurgu filmidir. Orijinal “Predator” serisine bir saygı duruşu niteliğinde olan film, aksiyon dolu sahneleri, gizemli atmosferi ve yaratıcı karakterleriyle dikkat çekmektedir. Başarılı oyunculuk performansları ve etkileyici görsel efektler, filmi daha da ilgi çekici kılan unsurlardır.

Orijinal adı “Predators” olan “Predators”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında öne çıkan bir yapımdır. Gerilim dolu bir hikaye, etkileyici görseller ve ilgi çekici karakterlerle dolu olan film, izleyicilere heyecan verici bir deneyim sunar.

77. G.I. Joe: Misilleme

G.I. Joe: Misilleme en iyi bilim kurgu filmleri arasındadır.

“G.I. Joe: Misilleme” filmi, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir aksiyon ve macera filmidir. Jon M. Chu tarafından yönetilen film, G.I. Joe serisinin devamı niteliğindedir.

Hikaye, G.I. Joe ekibinin yeni bir tehditle karşı karşıya geldiği bir dönemi konu alır. Cobra örgütü, planlarını harekete geçirerek dünyayı kaosa sürüklemeye çalışırken, G.I. Joe ekibi onları durdurmak ve dünyayı kurtarmak için mücadele etmek zorundadır. Ekip, tehlikeli görevlerle dolu bir yolculuğa çıkar ve yeni düşmanlarla karşılaşırken, sadık oldukları değerlere ve birbirlerine olan güvenlerine sıkı sıkıya sarılırlar.

“G.I. Joe: Misilleme”, heyecan verici aksiyon sahneleri, görsel efektler ve ilginç karakterlerle dolu bir bilim kurgu deneyimi sunar. Orijinal G.I. Joe hikayelerinin izinden giden film, hayranlarını memnun edecek ve yeni izleyicilere de aksiyon dolu bir macera sunacak şekilde tasarlanmıştır.

Orijinal adı “G.I. Joe: Retaliation” olan “G.I. Joe: Misilleme”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır. Film, aksiyon severlere ve G.I. Joe hayranlarına keyifli bir deneyim sunarken, sürükleyici hikayesi ve etkileyici görsel efektleriyle de dikkat çekmektedir.

78. Alien Serisi

Alien Serisi en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Alien” serisi, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir korku ve gerilim serisidir. Ridley Scott’ın yönettiği orijinal film olan “Alien”, serinin başlangıcını oluşturur.

Hikaye, Nostromo adlı uzay gemisi mürettebatının, uzak bir gezegene indikten sonra beklenmedik bir tehditle karşılaşmasını konu alır. Mürettebat, uzay gemisinde yaşamın izlerine rastladığında, bilinmeyen bir yaratığın gemiye sızdığını keşfeder. Bu ölümcül yaratık, mürettebatın hayatta kalma mücadelesini başlatırken, onlara korku dolu bir gerilim deneyimi yaşatır.

Serinin diğer filmleri, bu nefes kesici atmosferi ve korku unsurlarını sürdürerek, “Alien” evrenini genişletir. Seri, hem görsel efektleri hem de korku ve gerilim unsurlarının birleşimiyle dikkat çeker. Ridley Scott’ın orijinal filmi, sinema tarihindeki en ikonik bilim kurgu ve korku yapıtlarından biri olarak kabul edilir.

“Alien” serisi, unutulmaz karakterler, gerilim dolu anlar ve sürprizlerle dolu bir hikaye sunar. Bilim kurgu ve korku türünün en iyi örneklerinden biri olan bu seri, izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşatır.

79. Frenkestein Serisi

Frenkestein en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Frankenstein” serisi, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan klasik bir hikaye serisidir. Seri, Mary Shelley’nin aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

Serinin temel hikayesi, Dr. Victor Frankenstein’ın yaratığıyla ilgili deneylerine odaklanır. Dr. Frankenstein, ölümden diriltme amacıyla yaptığı bilimsel çalışmalar sonucunda bir canavara hayat verir. Ancak bu yaratık, insanlar arasında uyumsuz bir varlık haline gelir ve Dr. Frankenstein’ın yaşamını kabusa çevirir.

Serinin farklı filmleri, Frankenstein’ın yaratığına odaklanırken, aynı zamanda insan doğasının derinliklerine, ahlaki sorulara ve toplumun dışlananlarını anlatma çabasına da değinir. Yaratık, insana benzemek istemesine rağmen dışlanmışlık ve yalnızlıkla mücadele eder.

“Frankenstein” serisi, hem bilim kurgu hem de gotik korku unsurlarını bir araya getirerek, derin düşünceleri ve insan doğasının karmaşıklığını keşfeder. Mary Shelley’nin klasik romanından uyarlanan bu serinin filmleri, izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunar.

80. Kabuktaki Hayalet

Kabuktaki Hayalet en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Kabuktaki Hayalet”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir distopya hikayesidir. Film, Mamoru Oshii’nin aynı adlı anime filminden uyarlanmıştır.

Hikaye, yakın gelecekte geçer ve insanların bedenlerini tamamen veya kısmen robotik protezlere dönüştürebildiği bir dünyada geçer. Hükümetin özel bir birimi olan “Bölüm 9”, suçları önlemek ve düzeni sağlamak için insan zihinlerini dijital ortama aktaran yapay zekâ birimleriyle çalışır. Baş karakterimiz Major, tamamen yapay bir vücuda sahip bir insan zihni olan bir Bölüm 9 ajanıdır.

Film, Major ve ekibinin, siber suçluları durdururken, kendi kimliklerini, insanlığı ve yapay zekâyı sorgulamalarını konu alır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan ahlaki ve felsefi soruları ele alırken, aynı zamanda aksiyon dolu sahneler ve etkileyici görsel efektler sunar.

“Kabuktaki Hayalet”, bilim kurgu türünde en iyi filmlerden biri olarak kabul edilir. Kendine özgü atmosferi, derinlikli hikayesi ve görsel estetiğiyle izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunar.

81. Ninja Kaplumbağalar

Ninja Kaplumbağalar en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Ninja Kaplumbağalar”, en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan eğlenceli ve aksiyon dolu bir yapım olarak dikkat çeker. Filmin orijinal adı “Teenage Mutant Ninja Turtles”dır.

Hikaye, New York City’de yer alan suç ve kaosla mücadele eden dört genç kaplumbağanın maceralarını anlatır. Dört kaplumbağa, radyoaktif bir maddeyle temas etmeleri sonucu büyük bir mutasyona uğramışlardır. Bu mutasyon sonucunda insan gibi konuşabilen, dövüş sanatlarında uzmanlaşmış ve gizli bir yer altı sığınağında yaşayan kahramanlar haline gelmişlerdir.

Kaplumbağalar, liderleri Splinter’ın gözetiminde, suçla savaşan ve adaleti sağlayan bir ekip haline gelirler. Shredder adlı kötü bir liderin ve Foot Clan adlı örgütün New York’u ele geçirme planlarına karşı mücadele ederler. Kendilerine April O’Neil adında bir gazeteci ve Casey Jones adında bir vigilante de katılır.

“Ninja Kaplumbağalar”, çocuklar ve gençler arasında büyük bir popülerlik kazanmıştır. Eğlenceli karakterleri, hızlı tempolu aksiyon sahneleri ve komedi unsurlarıyla izleyicilere keyifli bir deneyim sunar. Bu film, unutulmaz bir kahramanlık hikayesiyle bilim kurgu türünde en iyi filmler arasında yer alır.

82. Arınma Gecesi

arınma gecesi en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır

“Arınma Gecesi” (The Purge), en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alan bir gerilim filmidir.

Film, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir distopya dünyasında geçer. Toplum, yılın sadece bir gece boyunca suçların serbest olduğu “Arınma Gecesi” adı verilen bir etkinlik düzenlemektedir. Bu gece boyunca, polis, hastane çalışanları ve diğer acil hizmetler durdurulur ve her türlü suç, yasaların göz ardı edildiği bir ortamda işlenebilir.

Ana karakterlerden biri, James Sandin adında bir aile babasıdır. Sandin ailesi, yıllık Arınma Gecesi’nde evlerinde güvende kalmaktadır. Ancak bir gece boyunca, beklenmedik olaylar yaşanır ve aile, evlerinde güvende olmayı umdukları gibi hissetmez. Sandin ailesi, hayatta kalabilmek için korkunç bir gece boyunca hayatta kalma mücadelesi verir.

“Arınma Gecesi”, toplumsal ve politik eleştirileriyle bilim kurgu türünde öne çıkan bir filmdir. Film, sürükleyici bir gerilim ve aksiyon sunarken, aynı zamanda insan doğasının karanlık yönlerini keşfeder. Bu çarpıcı film, seyircileri düşündürmeye ve tartışmaya teşvik ederken, bilim kurgu türündeki en iyi filmler arasında yer alır.

83. Assassin’s Creed

Assassin's Creed en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Assassin’s Creed”, popüler aynı adlı video oyun serisinden uyarlanan bir bilim kurgu aksiyon filmidir.

Film, Callum Lynch adında bir karakterin hikayesini takip eder. Callum, Abstergo Industries adlı bir şirket tarafından ele geçirilir ve genetik hafıza projesine dahil edilir. Proje sayesinde, Callum geçmişteki bir akrabasının anılarını deneyimleyebilen bir teknoloji kullanılır.

Callum, 15. yüzyılda İspanya’da Assassin Kardeşliği ile Templarlar arasındaki savaşı keşfeder. Bu savaş, güçlü ve gizli bilgilere ulaşmak için mücadele eden iki antik örgüt arasındaki savaştır. Callum, geçmişteki akrabasının yeteneklerini kullanarak Templarların amacını durdurmak için savaşır.

“Assassin’s Creed”, heyecan verici aksiyon sahneleri, tarihi atmosferi ve ilginç hikayesiyle dikkat çeken bir film olarak bilim kurgu türünde yer alır. Orijinal video oyun serisine sadık kalırken, seyircilere benzersiz bir deneyim sunar.

84. Glass

Glass en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Glass” serisi, M. Night Shyamalan tarafından yazılıp yönetilen üç filmi içeren bir bilim kurgu ve gerilim serisidir. Seri, “Unbreakable” (2000), “Split” (2016) ve “Glass” (2019) filmlerinden oluşur.

“Unbreakable” filmi, baş karakter David Dunn’ın (Bruce Willis) keşfettiği süper güçlere sahip olduğunu ve onunla aynı güçlere sahip bir düşman olan Elijah Price’ın (Samuel L. Jackson) hikayesini anlatır. David, kendisine verilen bir görevle süper güçlerini kullanarak suçla savaşmaya başlar.

“Split” filmi ise şizofreniye sahip olan Kevin Wendell Crumb’ın (James McAvoy) hikayesine odaklanır. Kevin’in bedeninde 23 farklı kişilik bulunmaktadır ve bu kişiliklerden biri, tehlikeli ve öngörülemez bir kişilik olan “The Beast”tir.

“Glass” ise bu iki filmdeki karakterleri bir araya getirir. David Dunn, Kevin Wendell Crumb ve Elijah Price, psikiyatrist Dr. Ellie Staple’ın (Sarah Paulson) gözetiminde bir akıl hastanesinde bir araya gelir. Ancak, karakterlerin gerçek güçlerini ortaya çıkarmak ve kim olduklarını kanıtlamak için bir araya gelmeleri gerekecektir.

“Glass” serisi, karmaşık karakterler, gerilim dolu anlar ve Shyamalan’ın karakteristik gizemli anlatımıyla bilim kurgu ve gerilim türlerinde en iyi filmler arasında yer alır. Seri, izleyicilere benzersiz bir deneyim sunarken süper kahraman ve süper kötü karakterlerin sınırlarını sorgulayan derinlikli bir hikaye anlatır.

85. Avatar Serisi

Avatar Serisi en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer alır.

“Avatar” serisi, James Cameron tarafından yazılıp yönetilen bir bilim kurgu epik film serisidir. Seri, “Avatar” (2009) filminden başlamış olup devam filmleriyle genişlemektedir.

“Avatar” filmi, insanlar tarafından keşfedilen ve Pandora adı verilen bir gezegende geçen bir hikayeyi anlatır. Pandora’nın yerlisi olan Na’vi halkı ile insanların arasındaki çatışmayı konu alır. Filmde, paraplejik bir denizci olan Jake Sully (Sam Worthington), Na’vi bedenine geçiş yaparak onlarla etkileşime geçer ve Pandora’yı keşfeder. Ancak, Jake’in sadık kalacağı tarafı seçmesi gereken zorlu bir seçimle karşı karşıya kalır.

“Avatar” serisi, görsel efektleri, dünya yaratma becerisi ve derinlikli hikayesiyle en iyi bilim kurgu filmleri arasında yer almaktadır. James Cameron’ın yönetmenlik becerisi ve yaratıcılığı, Pandora’nın muhteşem ve gerçekçi dünyasını izleyicilere sunar. Serinin devam filmleri de Pandora gezegenindeki maceraları ve çatışmaları daha da genişletecek ve derinleştirecektir.

“Avatar” serisi, izleyicilere büyüleyici bir dünyanın kapılarını açar ve etkileyici bir görsel deneyim sunar. Seri, insan doğasını, doğa ile uyum içinde yaşamanın önemini ve çevresel konuları ele alan güçlü bir hikaye anlatır.

Photo of author

Burak Durmuş

Belgeli Web Tasarım, Grafik Tasarım ve Dijital Pazarlama uzmanı. Tecrübeli E-Ticaret Yöneticisi. Öğrendiklerini öğreterek pekiştirmeye çalışan gönüllü bir yazar. Kişisel Hesaplar: Instagram @oburakdurmus * Twitter @oburakdurmus

Yorum yapın