az yer kaplayan oyunlar
Oyun, PC Oyunları

PC için Az Yer Kaplayan 8 Oyun ✔️ 2022 (1-2 GB)

Giderek artan oyun sayısından ötürü PC’de hafıza sorunu yaşıyorsanız az yer kaplayan oyunlar PC için imdadınıza yetişir. Günümüzde oyun seçenekleri o kadar fazla ki pek çoğunu oynamak istiyoruz. Ancak bilgisayarda hepsine yer bulmak oldukça zor oluyor. Bu yüzden yüksek boyutlu oyunların yerine düşük boyutlu çok sayıda oyun ekleyerek daha zevkli vakit geçirebilirsiniz.

az yer kaplayan oyunlar
az yer kaplayan oyunlar

Az Yer Kaplayan Oyunkar – En Hafif Masaüstü PC Oyunları

Donanımı yeterli seviyede olmayan fakat bilgisayarında oyun oynamak isteyen kişiler az yer kaplayan pc oyunları hakkında sürekli araştırma yapıyor. Gerek forumlarda gerek sosyal medya hesaplarımızda bu konuda hakkında oldukça fazla dönüt alıyoruz. En hafif masaüstü oyunları ile bilgisayarınızda oyun oynayabilir ve vaktinizi keyifli şekilde değerlendirebilirsiniz. işte sizler için hazırladığımız az yer kaplayan Pc oyunları;

1. Galcon 2: Galactic Conquest

az yer kaplayan oyunlar
az yer kaplayan oyunlar

Sadece 35 MB olan bu oyun strateji oyunu sevenler için oldukça uygun. Mini bir strateji oyunu olması, çok oyunculu oynanabilmesi ile oldukça cazip. Oyunda amaç haritadaki kuleleri ele geçirmektir. Hızlı olması ile de pek çok kişi tarafından sevilerek oynanıyor.

2. Quintet

az yer kaplayan oyunlar
En Hafif Masaüstü PC Oyunları

146 MB olan oyun bilim kurgu sevenler için oldukça cezp edici. Uzay gemisinin özellikleri çoklu oyuncular tarafından çalıştırılıyor. Oyunun hem PC’de hem de mobilde oynanabilmesi ile ekstra bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

3. Time Clickers

az yer kaplayan oyunlar

Bir nevi nişancılık oyunu diyebileceğimiz oyunda amaç belirlenen kısa sürede bütün kutulara ateş etmek. Ateş etmek içinse sadece farenin sol tuşunu kullanabilirsiniz. İlerleyen bölümlerde ateş etmenin farklı yollarını keşfedeceksiniz. PC için az yer kaplayan oyunlar arıyorsanız seçeneklerden biri olmaya adaydır. Yüksek tempolu oyunlardan sonra ara vermek için denenebilir.

4. The Expendabros

az yer kaplayan oyunlar

638 MB boyuttaki oyun boyutuna göre devasa özellikler barındırıyor diyebiliriz. Contra sevenlerdenseniz bu seçenek de ilginizi çekecektir. Oyunda Cehennem Meleklerinden çokça tanıdık yüz göreceksiniz. Büyük övgüler alan oyun denemeye değer. PC için en iyi düşük boyutlu oyunlar arasında en öne çıkanlardan biridir diyebiliriz.

5. Super Meat Boy

az yer kaplayan oyunlar

300 MB hafıza isteyen bu oyun bir platform oyunudur. Ana kahraman engelleri aşarak kız arkadaşını kurtarmaya çalışır. Ancak oyunun dünyası oldukça farklı ve hayal dünyası oldukça geniştir. Klasik yapımlara göre oynaması oldukça zordur ve reflekslerin çok iyi olması gerekir.

6. To the Moon

az yer kaplayan oyunlar

Düşük boyutlu PC oyunları arayanlar için 100 MB boyutu ile iyi bir seçenektir. Duygusal bir oyundur ancak zengin içeriği ile de sürükler. Ölmek üzere olan bir adamın son arzularını yerine getirmek isteyen 2 doktorun hikayesi oyunda işlenmiştir.

7. Papers Please

az yer kaplayan oyunlar

100 MB hafıza ihtiyacı ile politik oyun severlere hitap ediyor. Politika, siyaset, tarih gibi farklı alanlardan esintiler olan oyunda sınırlarınızı ihlal etmek isteyen insanlarla mücadele edersiniz. Ancak bu mücadele silahlarla olmaz. Pasaportları inceleyerek insanlar hakkında fikir edinmeli, eksiklikleri bulmalı ve kimin kalıp kimin çıkacağına karar vermelisiniz.

8. Stardew Valley

az yer kaplayan oyunlar

Bir yaşam simülatör oyunu olan Stardew Valley sadece 500 MB hafızaya gerek duyuyor. Kırsala taşınarak bir çiftlik deneyimi yaşatan oyunda yepyeni bir köy yaşamı kuruyorsunuz. PC için az yer kaplayan oyunlar arasında yer vermeye değerdir. Kalabalık şehir hayatından kaçıp köyde balık tutma, yumurta toplama, çiftçilik yapma gibi farklı deneyimleri yaşayabilir aynı zamanda kazanmaya devam edersiniz.

Az Yer Kaplayan Oyunlar

Bu listedeki az yer kaplayan pc oyunları masaüstü bilgisayarınızda boş kaldığınızda sizlere keyif verecek oyunlardır. Boş vaktinizi keyifli şekilde geçirmek için en yeni ve en pahalı oyunlara ihtiyacınız yok ise bu oyunları denemenizi tavsiye ederiz. Sonraki listelerde görüşmek üzere…

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.